Polohovací elektrickou postel si můžete půjčit domů
FOTO: Linet

Polohovací elektrickou postel si můžete půjčit domů

14. 12. 2018

Málokdo by chtěl strávit stáří v nemocnici nebo domově důchodců. Ne vždy je samozřejmě možné se pobytu v podobném zařízení vyhnout. Šance zůstat doma ale rostou s přibývajícími sociálními službami a škálou nejrůznějších pomůcek a zařízení.

V Půjčovně LINET je například možné půjčit si polohovací elektrickou postel včetně matrace proti proleženinám za přijatelné peníze.

Doma můžete mít k dispozici profi lůžko jako v nejlepší nemocnici. Elektrická polohovací postel je vhodná pro hůře pohyblivé nebo nemocné seniory, kterým významně zvýší komfort. Lůžko využívají stále více i lidé po úrazu nebo operaci v rekonvalescenci. Pečujícím osobám postel především díky elektrickému polohování zásadně usnadní práci a šetří fyzickou námahu.  

„Pro seniory a obecně lidi se sníženou pohyblivostí či imobilní je profesionální lůžko tou nejbezpečnější a nejpraktičtější variantou,“ vysvětluje primářka LDN Vsetínské nemocnice MUDr. Zuzana Vojtěchová. „Osobně mě velmi mile překvapilo několik věcí - lůžko není odlidštěné ani sterilně studené.  A pečovatelkám významně šetří práci při polohování pacientů, které je u ležících potřebné provádět velmi často. Předchází se tak vzniku nebezpečných proleženin, které bohužel vznikají velmi rychle,“ dodává primářka. 

Kromě polohovacích lůžek nabízí Půjčovna LINET také pěnové i vzduchové matrace proti proleženinám, polohovací a pojízdné křeslo Softlin, jídelní stolky, noční stolky nebo hrazdu a toaletní křeslo. Všechno zařízení je vyrobeno tak, aby bylo bezpečné a co nejvíce zvyšovalo kvalitu života nemocného člověka. Senior je více samostatný, a tedy spokojený a v lepší psychické pohodě. Vybavení je 100% bezpečné a kvalitní, protože na bezpečnost klade společnost LINET velký důraz, a její výrobky jako zdravotnické prostředky splňují přísné bezpečnostní normy.                   

Půjčení té správné postele je ekonomicky výhodné, protože při nákupu profi lůžka byste museli sáhnout hodně hluboko do kapsy. Výhodný set polohovací lůžko s hrazdou + matrace proti proleženinám přitom v Půjčovně pořídíte už od 900 Kč za měsíc. Často jde o potřebu lůžka na omezenou dobu, obzvláště pro pacienty v rekonvalescenci po úrazech, operacích či mozkových příhodách, kteří lůžko potřebují jen dočasně. Takže odpadá i starost, co potom s nadbytečnou postelí. V případě pronájmu stačí zavolat do Půjčovny.

Jak to funguje?
Zavoláte na telefon 312 576 400 nebo 500, napíšete na pronajem@linet.cz nebo vyplníte on-line objednávkový formulář na www.pujcovnalinet.cz. Pracovníci zákaznického centra LINET zájemcům poradí s výběrem vhodného vybavení a po sepsání smlouvy lze lůžko vyzvednout v některém z pěti zápůjčních center, případně ho servisní technici během 1-2 dnů dopraví na místo určení, kde proběhne zaškolení.

„Já jsem do půjčovny rovnou zavolala a druhý den nám lůžko přivezli,“ popisuje devětatřicetiletá Silvie, která už služeb Půjčovny LINET využila.

www.pujcovnalinet.cz
tel.: 312 576 400 nebo 312 576 500
pronajem@linet.cz
FB: PůjčovnaLinet  

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Karel Hyndrák
Jarmilo, Karel bude zase fit. Možná mu chybí léčivý rum s plachetnicí (likérka Božkov).
Jarmila Komberec Jakubcová
Pane Karle dík, Vaše informace mi hodně pomohla.
Zdenka Jírová
Moc dobrá informace, může se hodit
Karel Hyndrák
Libuško, díky za hezká slova. Člověka potěší, když si někdo všimne jeho práce.
Libuše Křapová
Měla jsem pro manžela také půjčenou polohovací postel i jiné pomůcky. Můžu jen doporučit. Už ani nevím, odkud jsem ji měla, ale pronájem byl finančně velmi příznivý. Pro Karla H. - škoda, že to nebylo ještě hotové, když jsem byla tak potřebná a hledala každé slovo, radu , pomoc pro manžela :-) Určitě vaše práce někomu moc pomůže.
Dana Puchalská
Pane Boháčku,nemáte vůbec pravdu.
Dana Puchalská
Kamarádka měla polohovací postel zapůjčenou z nemocnice po dobu 2 let, pro svého těžce nemocného manžela. Kdyby byla tato možnost před 12 lety tak bych jí uvítala taky. Ale manžel se z hodně špatného stavu po úrazu dostal. Díky za skvělou péči lékařů, ale bylo to náročné. Pro všechny. Kdybych měla možnost si ji vypůjčit, neváhala bych ani hodinu.
Karel Hyndrák
Z podobných důvodů jsme zřídili na íčku záložku Vyhledávač. Tam, v kapitole Potřebuji péči - Další služby je např. odkaz na Kompenzační pomůcky v Olomouckém kraji https://kp.kr-olomoucky.cz/default.aspx a mnoho dalšího. Možná byste někdy mohli ten Vyhledávač prosurfovat, když už tady je. Dělal jsem to 3 měsíce.
Danuše Stočesová
Souhlsím spaní Věrou.,dobrý nápad Můj manžel, když byl nemocný, tak si tuto polohovací ne elektrickou postel koupil. Je moožné, že tato je mnohem lepší.
Věra Ježková
Dobrý nápad.
Jana Šenbergerová
Co bych za to před lety dala! A to jsem měla štěstí, že v našem domově důchodců měli ve sklepě starou odloženou nemocniční postel. Než se dala použít, musela jsem ji pořádně vydrhnout, pozašívat matrace a sama si ji složit. I když nebyla polohovací, moc mi usnadnila péči o nepohyblivého manžela, přestože se s těmi dnešními nedá vůbec srovnat.
Karel Boháček
..když už mažete příspěvky, tak smažte i ten předchozí. Díky za svobodu slova !
Jarmila Komberec Jakubcová
Pane Raška informace mně i mojí rodině moc pomohla. Nemoc manžela přišla jako blesk z čistého nebe. Ještě v červnu pracoval a v září jsme byli na společné dovolené u moře. Bohužel po návratu se jeho stav prudce zhoršil a prognóza je nepříznivá. Nechci aby musel manžel do nemocničního zařízení a právě polohovací postel je ideální řešení. Děkuji ještě jednou a je dobře, že na íčku jsou zajímavé informace pro nás seniory. nemoc si nevybírá a přichází když ji vůbec nečekáme.
Květa Řičánková
Kdyby byly před 30 lety k dispozici pomůcky co máme teď,mohl manžel být bez obrovských,hlubokých proleženin které se musely hojit plastikou téměř rok.Byl mladý,přežil to.Dobré jsou i vzduchové matrace pro ty co se ještě sami trochu pohybují.Mám zkušenosti z praxe,zdravotní postele nejsou určeny pro zdravé lidi ke každodennímu spaní.
Jan Raška
Paní Jakubcová, mohu doporučit. Česká firma Linet je jedním z největších světových výrobců nemocničních lůžek. Ta služba funguje velmi rychle - stačí zavolat a vetšinou do druhého dne nebo max. do dvou dnů přijede firma s techniky a lůžko naistaluje na potřebné místo. Polohování je elektrické, takže je to úleva i pro pečujícího, který bývá už tak dost vyčerpán...
Jan Raška
Není to zbytečné, pane Boháčku. Speciální postel jsme si z Linetu půjčili, když se máma starala o mého těžce nemocného otce. Když se ten pacient nehýbe, je to pro pečujícího velká pomoc. To nejsou jen sklápěcí rošty, postel se dá nastavit do jkékoli výše , sklápět do stran, mají speciální matrace proti proleženinám atd. Kdo se někdy staral o těžce nemocného člověka, věděl by, jaká je to pomoc...
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc děkuji za informaci, ta se mi moc hodí. manžel je velmi nemocný a já jsem začala uvažovat jak dál aby mohl co nejdéle zůstat v domácí péči.
Karel Boháček
Zbytečné. Polohovací rošty i matrace lze pořídit za dostupnější cenu než za pronájem. Postel snad každý má.
Jitka Hašková
Velmi šikovné. To by se mohlo někdy hodit.