Jak se vyrovnat s odchodem do důchodu
Jak žije v penzi paní Libuše?

Jak se vyrovnat s odchodem do důchodu

6. 1. 2019

V dnešní době se stále prodlužuje doba, kterou strávíme v důchodu. Je proto nanejvýš důležité se na ten čas připravit. Období odchodu do penze většina z nás zná. Pečlivě na ni svůj mozek připravujte, protože on nemá změny příliš rád.

Ideální  je, když tento stav prožíváte jako přechod z práce do jiné práce.

Musíte sami sebe přesvědčit, že důchod je jen přirozené pokračování vašeho života. Musíte se na něj připravit nejen mentálně, ale i ekonomicky. Včas se zajímejte o výši vaší penze a promyslete si, jak budete hospodařit s omezenějšími prostředky.

Dejte si pozor na zbytečně velká očekávání vašeho okolí o tom, co byste měli v důchodu dělat. Sem patří například častá péče o vnoučata, pravidelné udržování chalup, zahrad a dalšího nemovitého majetku.

Nezapomínejte na sebe a na své zájmy. Ani v důchodu nemáte nadbytek času. Aktivní prožívání důchodu musíte mít plně ve svých rukách. Dopředu myslete na přátele a širší rodinu. Snažte se se všemi udržovat pravidelné vztahy tak,aby přetrvaly i váš odchod z práce. Ale především -  zvykejte svůj mozek. Musí tuto životní etapu zvládnout klidně a plynule.

 

Podívejte se na příběh paní Libuše:

důchody edukativní video
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA