Bouchačky a mazlíčkové
ilustrační foto: pixabay.com

Bouchačky a mazlíčkové

2. 1. 2019

Zvířecí psychologové i pedadogové varují před negativním vlivem silvestrovského bouchání na mazlíčky. Takovej mazlíček, kerej leží 31.12. v 23.59h v postýlce svého páníčka (marně hledám vyvážené džendrové femininum), může utrpět újmu na psychickém zdraví, když v 00h kolem něj začnou bouchat silvestrovské šrapnely a lítat světlice. Může u něj dojít i k náhlému fyziologickému vyměšování, což má negativní vliv také na postýlku.

Odborníci proto doporučují mazlíčky vhodným způsobem připravit a chránit: zacpat jim uši, zastínit oči, použít zátky vhodných průměrů, navlíknout inkontinenční kalhotky, pustit zvukovou kulisu (na př. Fanfáry z Libuše, nebo Three Tenors, kteří přeřvou všechno) atp. Na trhu je prý dosti vhodných protibouchačkových pomůcek.

Vědecký průzkum nenadálých intensivních zvukových a zrakových vlivů na mazlíčky je ztížen jednorázovostí silvestrovské zábavy. Senátor Kuhbiera proto nastartoval diskuzi o prodloužení novoročního kraválu a navrhuje délku jeho trvání až do Tří králů, tedy na dobu 6 dnů. Nedá si prý vnutit názor Frau Merkel, která v EU tvrdě hájí německé omezení povolení bouchání na dva dny. Agentura Medial již dostala grant (z evropských fondů) na průzkum veřejného mínění v této záležitosti.
.
U nás na vesnici se zdržoval pár Kalousů ušatých (Asio otus). O předloňské silvestrovské bouchanici opustil zděšeně své stanoviště a již se nevrátil. A je po ptákách, tak říkajíc. Prosit Neujahr 2019! LH.

Hodnocení:
(4.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Caklová
Můj i Radkův pohled dnes, ale ne proto, že bych chtěla mít poslední slovo i s přihlédnutím k faktu, že někdo poslední slovo v každé diskuzi prostě mít musí. Možná si někdo řekne, že bych se měla za „nepřiměřené“ množství diskuzních příspěvků a to napříč portálem, omluvit. Neudělám to, nemám k tomu důvod. Diskuzní fórum je od toho, aby se diskutovalo, bez ohledu na počet diskuzních příspěvků. Ano, jsem „hodná“, ochotná pomoci vždy, když je třeba, „pracovitá“, hrdá na vše, co jsem v životě vykonala, vytvořila, obětavá“, udělat něco pro lidi. Nikdy jsem však nedělala cokoliv, pro získání jakýchkoliv ostruh. Přestože vím, co obnášelo, před i po, uspořádání srazu v Doksech, nabídla jsem se, uspořádat ten letošní, s nemalou pomocí Radka, v Českém ráji. Dnes už je to jedno, ale zajišťovali jsme ubytování s polopenzí a povedlo se domluvit víc než výhodné ceny, živou country hudbu včetně sponzora, kulturní zážitek s Lubomírem Müllerem a Hanou Švejnohovou, kterou jsme již nestihli oslovit, zábavnou soutěž pro večer, teď už mohu prozradit, spojenou s oslavu sedmdesátin Zuzky a Honzových padesátin, bowling, Radek připravoval mapy s trasami na možné výšlapy. Zkrátka, jak se lidově říká, měli jsme toho oba „plný brejle“ a do toho všeho přišla diskuze níže. Prostě není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem a prosíme, nesuďte nás za to, že jsme celou situaci neustáli. Míru zdar a kulturnosti projevu obzvláště.
Oldřich Čepelka
Paní Jitko (včera v 18:03), já JSEM formát, ale v černých brýlích to nevidíte. Kdo na i60 si umí dělat sám ze sebe takovou legraci jako já? Ani vy, i když to někdy vypadá, že se snažíte (abych potvrdil svou schopnost ironyje). Kolem mě se mají lidé dobře, neboť jsem hezký, zdravý, bohatý, schopný, zábavný, úspěšný a především velmi skromný! brzy budete taková taky, stačí se mnou komunikovat. Zde končím, zas tak velkou potřebu komunikace nemám, nashle.
Beáta Hvizdošová
... paní Pivcová byla rychlejší, také se už přimlouvám za ukončení diskuse. Zapojilo se do ní až překvapivě mnoho členů s různými názory, jediný, koho nechala sprška mnohdy i nevybíravých útoků chladným, je sám autor článku. Dostál svému životnímu krédu "S KLIDEM, ROZVAHOU A NADSÁZKOU". Mladý Brzobohatý by se vyjádřil trefněji ... :-) Jelikož je neděle večer, navrhuji ukončit "rozpravu" slovy Boženy Němcové: „Není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem.“ Dost na tom, když se najde jen několik čtenářů, kteří o tobě s takovou oblibou čísti budou...
Jitka Caklová
Jednička se ukazuje prostředníčkem a ani od jednoho z vás dvou by mě to nepřekvapilo. Tak do toho, není nad inteligenci a s humorem to jde snáz :-) :-) :-)
ivana kosťunová
Oldřichu, zkus, jestli tvůj prsteníček funguje alespoň natolik, aby mohl ukázat naší neúnavné diskutérce, že je jednička. Někdy se humor míjí účinkem.
Jitka Caklová
Je zvláštní, že prsteníček v tomto příspěvku 5.1.2019 20:11 Vám ještě fungoval a v příspěvku 6.1.2019 16:48, jak vidno, jeho funkci nahradila notná dávka ironie. Gratuluji!!!
Jitka Caklová
Oldřichu, přestože jsem si myslela, že jste větší formát, nezklamal jste mě, nestojím o Vaši ironickou omluvu a přeji Vám vše dobré.
Oldřich Čepelka
oldřich neusnul, BEÁTO H. (= Hoffmannová?), jenom připravuje všechny tyto vaše krásné texty souborně vydat knižně. bude to bezceler! už jsem někde psal, jitko,že mě levý prsteníček po malé nehodě odmítá dotisknout a podržet shift, takže z mé klávesnice padají pouze MALÁ PÍSMENKA. A protože šilhám, tak si toho nevšimnu. omlouvám se vám navždy. Váš oldřich čepelka (zvaný veliký). (který nikdy neplácá blbosti a vše bere doslova a oSUDOVĚ).
Ilona Kolářová
Jitko, má úplně poslední reakce: BEZ KOMENTÁŘE.
Dagmar Bartušková
Odjakživa mám ohňostroje ráda. Ani tady se tím netajím. Myslím, že těch 12 minut, doba, po kterou trval ten pražský novoroční, žádné zvíře neohrozila. Lidé se také musí z něčeho radovat, něco oslavovat, a ne jen makat. Zákazy už tady byly a myslím, že nás dost štvaly. Tedy - mě určitě.
Jitka Caklová
Ještě malé doplnění, ... myslí, říká, píše ve vzkazech, či meilech. Vždycky tomu tak nebylo a jsem za to díky Bohu ráda. A co si kdo z mých vyjádření vydedukuje, je rovněž jeho věc. Pokud to vidí jako problém, tím hůře pro něho.
Jitka Caklová
Když mě tak dobře znáš, tak bys mohla vědět, že je mi úplně jedno, co si o mě kdo myslí. Jak jsem ve 21:34 napsala, ta malá písmena mi nevadí, to jen že jsem si vzpomněla, co jsem se naučila ve škole Píši, případně říkám své názory na danou věc a když se někomu nelíbí, tak se pochopitelně ozve. Řekla bych, že pan Hoffmann na nic nedoplatil, ani na portál nezanevřel, podobně jako pan Nekvasil. Je nad věcí, jinak by takovýto článek nikdy nenapsal. Diskuze u článku není totiž o článku, ale o mezilidských vztazích.
Ilona Kolářová
Já nenapsala, Jitko, že si nezasloužíte velká písmena, to jsi si vydedukovala ty.Bylo to myšleno přesně tak, jak jsem napsala a nic konkrétního a osobního v tom nehledej. Mrzí mě, že Ladislav se dostal úplně nevinně do nějakého víru výměny názorů, kterou nechápu ani já. Olda s nadsázkou napsal vtipný vtipný, alespoň já to tak pochopila, a nebyl za tím žádný jiný úmysl. Že ty každé písmeno rozebíráš do detailu a za vším hledáš nějakou "čertovinu", to je tvůj problém. Škoda, že na to doplatil svým článkem Ladislav (doufám, že kvůli tomu na portál nezanevře a neodradí ho to od dalších příspěvků) protože takovéto výměny názorů patří do chatu a ne sem.
Jitka Caklová
Už jen špitnu bez nevraživosti a osočování: Bez ohledu na to, zda autora článku znám, nebo neznám, jsme jenom lidé - společnost a kdo jsou ti co střílejí? Není to náhodou generace, kterou jsme jako společnost vychovali? Už to slyším, "moje děti ani vnoučata ne". Samozřejmě, spadli k nám z měsíce a vztah k přírodě ani k majitelům domácích mazlíčků neznají. Je mi líto, ale tak to vidím.
ivana kosťunová
Dívám se na hodnocení článku pana Hoffmanna a žádnou extrémní nevraživost zde nevidím. 10 x plný počet hvězdiček, dvakrát tři hvězdy - tedy ani líbí, ani nelíbí, a třikrát vyložený nesouhlas. To není špatný výsledek. Pan Nekvasil mnohdy dopadl hůře. Ty nešťastné komentáře se dostaly úplně jinam, než bylo mnohdy míněno a záhodno. Jestli to způsobily skvrny na slunci, nebo jiný stav, je dnes už podružné. Přála bych si, abychom si v budoucnu dokázali vyměňovat názory bez urážlivých invektiv, klidně a věcně.
Soňa Prachfeldová
Jejda, proč ta nevraživost a osočování každého, kdo má jiný náhled . Pak to sklouzává až do trapných invektiv. Neznám osobně autora, vyjádřil se jak to vidí on , mně se tento způsob sarkasmu nelíbí, ale to je moje věc a proti panu Hoffmannovo nic nemám. Mám pejsky již přes 50 let a věřte, za ta léta jsem již s nimi něco prožila, nejen o Silvestra. Nic proti ohňostroji, ale to šílené bouchání před a po oslavách je hrozné. Někteří psi dík y tomu neudělají zkoušky, bojí se střelby a koho to zajímá? Náš kocourek nebyl dva dny doma, jak byl vystresovaný. Mluvím jen o tom, co sama zažíváme se svými zvířaty, nemínim nikoho přesvědčovat, že mi není lhostejná příroda a vše, co se děje a jak se my lidé chováme. A lidé, když se jim něco nelíbí na sebe vrčí a urážejí se. Méně nedůtklivosti , nešlo by to prosím? Hned by byl svět hezčí.
Zuzana Pivcová
Dobrý den, docela mě mrzí, že se jeden nevinný. jen trochu štiplavý článek stal důvodem a hlavně pak základnou pro takovou debatu, která z původního tématu přechází do široké analýzy toho, kdo je či není milovník zvířat, případně i lidí, jaký je kdo charakterově a jak jako jedinec táhne s davem či si dovolí odporovat. Před časem jsme tu, i když mírnějším způsobem, posuzovali články pana RNDr. Nekvasila, které u někoho budily veselí, jiné mnohdy vytáčely k zuřivosti. Přitom jde většinou jen o úhel pohledu a možná i momentální emocionální stav, v němž se ten či onen nachází, když článek píše nebo přijímá. Osobně bych se přimlouvala za to, abyste k sobě byli shovívavější, což v žádném případě neznamená nechat si vše líbit. Děkuji za pochopení, paní Beátě za vstup na portál i doplnění profilu o fotky, které jsem si mimochodem také prohlédla, a snad by tato debata už mohla skončit.
Beáta Hvizdošová
Paní Jitko, večer jsem do galerie vložila několik fotografií, tak pokud budete mít čas a chuť, podívejte se, ať víte, s kým že jste si to "padla do náruče". :-)
Jitka Caklová
Oprava v předposledním řádku: ... neumazaly ...
Jitka Caklová
Řekla Bych, že rčení, "Kdo má rád zvířata, má rád lidi.", v dnešní zvrácené době době značně pokulhává. Kdo má zájem, může si přečíst můj článek "Zvířata a já". A pokud jsem majiteli domácích mazlíčků, případně I. Kolářovou, která se u tohoto článku do mně také hezky trefovala, tou která nemá ráda zvířata a tím pádem, podle zmíněného rčení ani lidi, tak to považuji za hodně špatný fór. A teď určitě "šlápnu do hodně "měkkého", ale kde je láska, majitelů domácích mazlíčků, ke zvířatům volně žijícím v přírodě, jak píše I.K. v NELÍBÍ 1.1.2019 09:07, v čí silách je tato zvířata ochránit? Také si můžu dovolit napsat, že je od nich sobecké, chránit si jen toho svého mazlíčka. Ano přiznávám, nemám ráda posrané chodníky, ani trávníky, kam maminka, bez obavy aby se umazaly, nemůže pustit proběhnout ani své děti. A teď mi klidně dejte, "co si zasloužím".
Beáta Hvizdošová
Paní Vierko, já si myslím, že otázka nezní zda autor vtipného článku s nadsázkou má nebo nemá rád zvířata. I když se to tak na první pohled může jevit. Pokud by někdo z Vás měl možnost alespoň jednou shlédnout ten přenádherný přírodní rybníček u pána Hoffmanna, kterému už desetiletí vévodí velkapr Karel a želva obrovských rozměrů, nemluvě o ptácích všeho druhu pravidelně se vracejících, jelikož je o ně dobře postaráno, ježků vytvářejících si tam domov a mnoho dalšího živého stvoření ... V článku byla nastíněna spíš otázka nebo téma přepjatých citových vazeb mezi člověkem a zvířetem.
Věra Lišková
Je to asi věčný spor, milovníci zvířat a ti druzí. Dovolím svou napsat svou životní zkušenost a tím vysvětlit, které skupině fandím i když žádného domácího mazlíčka nemám. V mládí jsem pracovala v kanceláři, moc mi to nebavilo, a nejde zapomenout na neustále drby a podrazy mezi kolegyněmi. Třeba jsme jezdily ve dvojici na školení, ze kterého se pak konala ústní zkouška. Dostala jsem o stupeň lepší známku než kolegyně, ta to nevydýchala a řediteli tvrdila, že jsem test opsala. Pak jsem pracovala na veterině. Téměř každý tam měl psa. Bylo to úplně jiné prostředí, pokud jde o morálku tak nejméně o dva stupně lepší, s takovými podrazy by se tam každý znemožnil, tam se nekonaly. Platí: Kdo má rád zvířata, má rád lidi.
Beáta Hvizdošová
Paní Ilonko, marně přemýšlím a "špekulujem ako chrúst v októbri", k čemuž že se má Váš poslední komentář vztahovat ...? A to se nepovažuji za ženu regionálního myšlení. :-)
Beáta Hvizdošová
Tak nám pan Čepelka nejspíš už usnul. A já jsem se těšila na slovní ping - pong :-) :-)
Jitka Caklová
Mě to tedy nevadí, o mě to nevypovídá, jen mě to tak napadlo, protože mě to naučili ve škole.
Beáta Hvizdošová
Vidím, že debata se / konečně / ubírá umírněnější cestou, DŮLEŽITÉ ale je, že se tak děje bez osobních útoků.
Jitka Caklová
Oprava: s paní Beátou.....
Jitka Caklová
Ilono, to jako myslíš, že si s Paní Beátou nezasloužíme v pojmenování velká počáteční písmena?
Jitka Caklová
Každý dostává tolik, ne kolik si zaslouží, ale tolik, kolik unese. Někdo se zhroutí pod maličkostí a jiného neporazí ani pořádná nálož.
Jitka Caklová
Je to jako všude jinde. Buď se vytvářejí družiny za účelem útočení a nebo jednotlivci uzavírají přátelství na základě společně uznávaných hodnot. Každý má možnost volby, pro co se rozhodnout.
Ilona Kolářová
Každý dostává přesně to,co si zaslouží.
Beáta Hvizdošová
Je všeobecně známo pane Čepelko, že schopnost číst mezi řádky byla nadělena pouze ženám. Mužům se hold musí podat informace tzv. po lopatě. :-) :-)
Beáta Hvizdošová
Paní Caklová, ty Vaše trefné výrazy se mi opravdu hodně líbí. Stejně tak se při nich z chuti i zasměju.
Jitka Caklová
Asi jsme s paní Beátou v Oldřichových očích a jeho sociologickém vnímání, klesly hodně hluboko, že si ani v pojmenování nezasloužíme velká písmena.
Jitka Caklová
Však jsem paní Beátě v 19:37 napsala, ať si pod sebou nepodřezává větev a už je to tady :-) :-) Jen tak dál, ještě trochu houšť, větší kapky a mohou se přidat s....y s háčkama, aby se na mně lépe zachytily.
Beáta Hvizdošová
Pane Čepelko, to už tak bývá, že všude tam, kde se potkává početnější "družina" s různými názory a ne stejnou řečí, zpravidla zmatek nastává. Ale to je dobře. Babylon je pouze počáteční fáze. Kdyby z této diskuse měla vzejít byť jen jedna dobrá společná myšlenka a pouze jedno hezké přátelství, pak ta výměna názorů má význam. Pokud je tedy slušně formulována.
Ilona Kolářová
Tedy Oldříku, ty to tedy vystihl. Zkrátka sociolog se nezapře.
Oldřich Čepelka
Docela dobrý zmatek! Marie 2. 1. v 17:06 výborně, pak mne zklamala, na což má právo , aspoň si můžu dát frťana na svůj splín (= to je vtip). Eva a Nděžda -. dámy, máme tu na i60 i Ring, pokud tam ovšem s vámi pan H. půjde. Já neumím číst mezi řádky, tak jsem to pochooil tak, že beáta a jitka si leží v náručí. Pokračujte v šoichni, ale bez osobních útoků. Ještě jsem se chtěl některých zeptat, co si mám změřit, abych nevyvolával jejich kritiku.
Zuzana Pivcová
Osobně nevím, paní Přibylová, o jakou redaktorku jde. Já se hlásím pod svým jménem.
Danuše Onderková
Sice pejska ani kočku nemám, přesto je mám ráda. A to co zde pan Hoffmann píše se dá se říct nezakládá na pravdě, viz druhý odstavec. Protože tito mazlíčci, miláčci a pod. by museli mít zavázané oči a zacpané uši již od přinejmenším 22.12. až do 2.1. Celou tuto dobu totiž poslouchám rachejtle a bouchací kuličky, a přehluší i televizi. Abych to přehlušila, musela bych přidat volume, ale zase by si stěžovali sousedi. Je mi líto zvířat, ale když už to má být (nic s tím neuděláme), stačilo by opravdu jen 31.12. od 23 hodiny do 1.1. jedné hodiny. Myslím, že toto by milovníci zvířat vydrželi nějak miláčky chránit.
Jitka Caklová
Paní Beáto H., nepodřezávejte si pod sebou větev :-) :-) :-)
Beáta Hvizdošová
Nemohu se zbavit pocitu, že ti, kteří si zde dovolí mít svůj / byť jen trochu jiný / pohled na vztah člověka a zvířete, se zákonitě ocitají v nemilosti majitelů domácích mazlíčků. Mít jiný, možná i střízlivější názor a pohled na věc, přece není známkou záporného vztahu ke zvířatům. Alespoň by neměl být! Zdá se, že i aktivní členové, nemajitele mazlíčků, až příliš pečlivě zvažují každé slovo napsané v komentářích, jen aby si proti sobě nepoštvali většinu, tedy skupinu, která na své miláčky nedá dopustit a veškeré dění se tak točí pouze kolem specifické, uzavřené platformy. Naopak, líbí se mi, že p. Caklová na to nebere zřetel a zveřejní to, co v dané chvíli považuje za správné. I za cenu, že se tím ocitá v nemilosti ostatních. A to se mi skutečně velmi líbí! I když ji osobně neznám. Nebojí se jít proti davu! Dnes to na multivzkaz nevypadá ..., jak se ale říká "není všem dnům konec".
Marcela Pivcová
Bohužel, problém, který je stále neřešitelný. Jinak se na něj bude dívat majitel stresovaného psa nebo kočky, jinak ochránci volně žijících zvířat, jinak ten, kdo žádné zvíře nemá a vadí mu nepořádek, který majitelé po svém zvířátku venku zanechají. Sama si pamatuji, jak jsem dříve trávívala silvestrovskou půlnoc zavřená s dvěma kocoury v koupelně, kde zvuky zvenčí byly aspoň trochu tlumené. Letos na Nový rok večer jsem se setkala se sousedkou, která doslova vlekla vyděšeného pejska ven, aby se konečně vyvenčil. (Podotýkám, že pes není žádný rozmazlenec, půl roku tráví venku na chalupě a v pohodě).
Jitka Caklová
Všichni dobře víme jak zákazy u nás fungují. Se Zdenou Žichovskou jsme byly navštívit zámek v Ratibořicích. Šly jsme zámeckým parkem. Snad každých 10m byla cedule "Zákaz vodění psů". Jela maminka s kočárkem a volně pobíhajícím, ne zrovna malým, psem. Pes ceduli "pokřtil" a opodál udělal v trávě hromádku. Mladou paní jsme upozornily a nikomu nepřeji její reakci. Se střílením je to to samé. Zkuste někoho upozornit. Oni nemají rodiče, nebo prarodiče, aby je poučili, že tohle se nedělá? Komu dnes vadí, když "celebrity" vyprávějí, jací byli grázlíci, co všechno vyváděli a panečku, jaké jsou dnes z nich "hvězdy". Dnes to došlo u nás ve vsi tak daleko, že když jsem upozornila pána, který nesebral, tak mi nejprve řekl, ať si hledím svého a dívám se raději na cestu abych neupadla. Tak jsem mu řekla, jedině kdybych uklouzla po hovně, které jste tu po svém psovi nechal ležet. Na to mi řekl, "nebudu dělat nikomu blbce, nesbírá nikdo, tak už taky nesbírám". Co na to říci.
Hana Rypáčková
Docela vážně uva6ujíc bych dala prostor ohňostrojům organizovaným městem po setmění ve čtvrthodině, která je předem ohlášená a půlhodině po půlnoci Nového roku. Se sluchátky na uších se to dá přestát( chudáci divoká zvěř), ale to práskání kdykoli a kdekoli je děs.v národních parcích to je už zakázáno, naštěstí...
Beáta Hvizdošová
Nejsem aktivní členkou "I60", přesto si tu i tam ráda prohlédnu články a komentáře, které vzbudí můj zájem a nějakým způsobem mě osloví. Ovšem dnes poprvé si troufám přispět svou troškou do mlýna ve formě příspěvku. Ne, není mým úmyslem polemizovat a přít se na téma "zvířecí mazlíčci" / koneckonců nejsme klony, každý z nás je originál se svými zájmy a koníčky a je to téma na samostatný příspěvek /, spíše mám potřebu vyjádřit se k jisté nekultivovanosti konkrétních pisatelek. Pana Hoffmanna znám velmi dobře / to už tak bývá, když mají lidé nějaký ten pátek společně odžitý /, a tak s jistotou vím, že on nepociťuje potřebu bránit svou osobu vůči nemístným, ba až bezostyšně urážlivým komentářům. On totiž ví, kdy to má smysl!! A já zas vím, že malost lidské mysli je to, co by nás mělo nejvíc znepokojovat, ale není v mé moci to změnit. Jak již v jednom příspěvku p. Caklová napsala, "Je třeba začít od sebe!". Ve všem! To dodávám já. Pokud jsou tyto "dámy" přesvědčené, že velikost člověka je přímo úměrná jeho výšce, pak je té malosti mezi lidmi víc než jsem předpokládala. A ještě prosba o malou radu: Zatím nevím kde a jak mám dohledat vzorec, který by mě dovedl ke "kýženému" rezultátu měření velikosti člověka... Že jedním ze vstupních údajů je výška, to jsem pochopila, no co dál ..., nedej Bože šířka !? :>
Naděžda Špásová
Paní Přibylová, nejde o útok, jen o konstatování, vypadá to, že jste na tom podobně. Cbápu, že někdo nemusí zvířata, ale to nikoho neopravňuje k tomu, aby se vysmíval těm, kteří k nim vztah mají. To je celé. A pisatelka z Ústí je na rozdíl od vás opravdu miluje. Toť vše.
Eva Mužíková
.... 163 cm Také ráda další příspěvky tohoto pána přehlédnu.
Naděžda Špásová
Možná to někomu připadá vtipné, mně tedy ne. Je to ubohé, strefovat se do lidí, kteří mají vztah ke zvířatům. Pisatel je zřejmě zamindrákovaný, říká se tomu napoleonský komplex. Stává se to mužům malého vzrůstu. Myslím, že příspěvky tohoto pána si klidně odpustím.
Eva Mužíková
Pane Hoffmane, možná že je Vaše psaní vtipné, určitě někoho pobavíte, ale já k těmto lidem nepatřím. Nevím co jste zač, jaké máte záliby, ale Vaše opakující se " strefování " do majitelů psů, byť s nadsázkou, je podle mne ubohé...
Ilona Kolářová
Už jsem napsala, je to zcela mimo mé chápání.
Alena Vávrová
Kdysi mě ohňostroje fascinovaly. Také jsem měla pejskovou, co se moc bála a neměla jsem to svědomí nechat ji na Silvestra a Nový rok samotnou (natož v mé posteli!!) Několik let již zvířátko nemám a po tom, co se dělo nyní ze Silvestra na Nový rok i v našem maloměstě, jsem ani na městský novoroční ohňostroj nešla a myslím si, že město za tu akci zbytečně vyhodilo statisíce, které by bylo vhodnější vynaložit jinde. Nic proti vtipnosti příspěvku ;-) .
ivana kosťunová
Je to vtipné. V té souvislosti jsem si vzpomněla na scénu z filmu Krokodýl Dundee, kdy parta opilců projíždí terénními vozy les a střílí na všechno živé, a Dundee v převleku za klokana se vztyčí za stromem , začne po nich taky střílet, a oni v panice odjedou. Vše nejde řešit zákonem, lidi by se měli umět domluvit. Dobře provedený ohňostroj je důstojnou oslavou důležitých výročí, ale třeba zase není nutné používat petardy na sídlišti s hustou zástavbou. A majitelé domácích zvířat mají dost způsobů jednou, dvakrát své zvířátko před hlukem ochránit.
Jitka Caklová
Ano, nadsázka to je, ale co je to proti děsu, který musí zažívat zvířata ve volné přírodě, jak píše Ilona Kolářová v rubrice Nelíbí. Kdo tyto živé tvory ochrání????
Jana Šenbergerová
Hezká nadsázka. Možná by mohla vést k zamyšlení obou stran. Těch pro, i těch proti. Ráda si od LH přečtu nějaký článeček častěji.
Jana Kollinová
Článek je o stresu domácích mazlíčků, ale silvestrovské řachandy, dělobuchy a dělové rány počínající Štědrým dnem a končící někdy až po Třech králích jsou utrpením pro veškerou faunu včetně "pána všeho tvorstva." Nesnáším tento způsob oslav - výjimku bych uvítala jednou za rok na oslavu nového roku a dost!
Zuzana Pivcová
Ano, Vy jste to pojal s nadsázkou, ale pro ty, kteří doma zvíře mají, a nemusí být ani rozmazlené, je takováto silvestrovská zábava opravdu utrpením.
Jitka Hašková
Pro uklidnění zvířat (i lidí) funguje homeopatikum Rescue Remedy - příslušně naředěné v kapkách. Mám to odzkoušené na sobě a kamarádka, která se tím zabývá to má odzkoušené i na kočkách a psech. Bohužel to odborníci zavrhují, mluví o placebo efektu, což se dá vztáhnout na člověka, ale ne na zvířata. Fakt je, že to funguje a není v tom žádná škodlivá chemikálie. Když se těm rámusům nelze vyhnout (i různé technopárty) pak to považuji za nejlepší řešení.
Jitka Caklová
Člověk se pohybuje z extrému do extrému, jakoby zapomněl na podstatu života. Kdysi jsem viděla film Bambi, podotýkám, že to nebyl ten animovaný a bylo mi opravdu smutno.