Hádanka s kuličkami
autorka

Hádanka s kuličkami

31. 12. 2018

Pokud byste se náhodou trošku nudili nebo si jen chtěli trochu provětrat šedé buňky mozkové, připravila jsem pro vás malou hádanku.

Máte tři pytlíky plné kuliček. Jsou označeny visačkami s nápisy – Červené, Bílé a Červené a bílé. Visačky označují barvu kuliček v pytlících. Jednoho dne nějaký šotek visačky přemístí tak, aby žádná z nich nebyla správně. Pokud se nepodíváte do žádného z pytlíků, kolik musíte vytáhnout kuliček, abyste mohli vrátit všechny visačky na správné místo?

 

Nápověda: To, že víte, že žádná visačka není správně, je vlastně vaše výhoda.

 

Ti, kterým se hádanku nepodaří vyřešit, najdou odpověď v některém z dalších příspěvků.

Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Teď už odpovídat nebudu, ale byla to dobrá hádanka.
Vladislava Dejmková
Protože jsem trochu "zapomněla" dát odpověď ke zveřejnění, prozrazuji, že Eva a Radek na to šli správně.
Karel Hyndrák
Na tohle téma je v U.S.A. vysoká škola. Je to problém statistické přejímky. Do vinárny nám přivezli 100 lahví vína. Převzít Ano/Ne? Otevřeme jednu =kyselé. Znamená to, že je celá dodávka kyselá? Otevřeme druhou, taky kyselá. Co dál? Jistotu budeme mít, až otevřeme všechny. Je to fakt věda.
Eva Mužíková
Jedna z barevného. Vytáhnu na př. bílou, tak červená musí logicky být v bílém sáčku. Protože jsou původně všechny špatně.
Jitka Caklová
Radek říká jednu z míchaného pytlíku a tím je to dané. Pomohla mu nápověda.
Jitka Caklová
Řekla bych, že počet kuliček, vytažených z jednotlivých pytlíků se nedá předem určit a z jistím to, až když z jednoho a téhož pytlíku vytáhnu dvě různé barvy. Je to věc náhody, co když ze směsi budu tahat stále červenou a nebo naopak stále bílou :-)
Věra Ježková
To už jsem někdy četla. Protože jde o počítání, vzdávám se předem. Zejména teď, kdy popíjím punč, který jsme si s přítelem uvařili.
Naděžda Špásová
4?
Helena Dohnalová
Tři kuličky.
Dana Puchalská
Myslim že 5.
ivana kosťunová
2?