Hádanka s kuličkami - řešení
autorka

Hádanka s kuličkami - řešení

2. 1. 2019

Nejdříve vytáhnete kuličku z pytlíku s visačkou Bílé a Červené. Řekněme, že vytažená kulička je červená. Pak v pytlíku musí být pouze červené kuličky, protože kdyby tam byly i bílé, pak by nálepka nebyla špatně.

Pytlík označený jako Bílé musí tedy obsahovat obojí kuličky – červené i bílé (červená je zabraná a bílá by byla správně).

A v třetím pytlíku s visačkou Červené musí být bílé kuličky.

Stačí tedy vytáhnout jednu kuličku z pytlíku chybně označeného jako Bílé a červené.

PS.

A pokud byste náhodou z prvního pytlíku vytáhli bílou kuličku místo červené, tak si jistě řešení domyslíte. Prakticky je totožné, jen je to naopak.

Hodnocení:
(4.7 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Aha. Teď jsem zas o něco chytřejší.
Jana Šenbergerová
Takhle bych to rozhodně sama nevymyslela. Na to moje ženská logika nestačí. Asi bych si na to musela sáhnout, aby to moje hlava brala. Někdo ale napsal, že stačí vytáhnout jednu, jen jestli věděl proč. :-) Obrázek se mi moc líbí.