Potraviny, které vám zvednou náladu. Které to jsou?
Ilustrační foto: pixabay.com

Potraviny, které vám zvednou náladu. Které to jsou?

16. 1. 2019

Lidé zabývající se zdravou výživou čím dál častěji používají s některými jídly výraz „šťastné“. Jde jen o další marketingový trik, jak nalákat lidi na něco nového? Nebo skutečně některé jídlo může vzbuzovat lepší náladu? Ano, může.

Samozřejmě to není tak jednoduché, že když si dáme třeba mrkev nebo pomeranč, trápení či chmury budou pryč. Tak to opravdu není. Ale na druhé straně je vědecky prokázáno, že mnohé potraviny mají přímý vliv na odstranění některých psychických obtíží. Možná, že výraz „vědecky“ je zbytečný, protože babky kořenářky přece vždycky přesně věděly, jaká bylina či zeleniny od toho či onoho problému pomůže.

Ořechy, špenát, kakao či banány

Vlašské ořechy například obsahují omega 3 mastné kyseliny a látku uridin v takové podobě a množství, že ovlivňují neurony v lidském mozku. Jejich účinek je tak velký, že je vědci dokonce přirovnávají k antidepresivům. Takže deset deka vlašských ořechů denně je podle mnohých lékařů jedna z nejlepších věcí, kterou můžeme udělat, když se cítíme otrávení, mrzutí, osamělí a podobně.

Vědci zkoumají účinek jídla na psychiku čím dál častěji a tak například došli k závěru, že kyselina listová, kterou obsahuje špenát, podporuje tvorbnu serotoninu. Tomu se říká hormon štěstí, a tak snad není co dodat.

Totéž co u špenátu platí o serotoninu v souvislosti s čokoládou. V tomto případě snad také není co vysvětlovat, vždyť to, že kousek čokolády udělá dobře na duši, někdy v životě poznal každý. Ale pozor, platí to pouze u kvalitní čokolády a vysokým obsahem kakaa. Takže stojí za to si ji koupit a dát si každý den jeden čtvereček než se naládovat tabulkou laciného mléčného čehosi, co má s čokoládou shodný jen název. A všimněte si, že u opravdu kvalitní čokolády s vysokým procentem kakaa ten jeden čtvereček fakt stačí. Je tak výrazná a silná, že na další už ani není chuť.

Dalšími výraznými tvůrci hormonu štěstí – serotoninu, jsou banány. Obsahují totiž látku tryptofan a zároveň vitamín B6. Jejich spojení je prý pro lidskou psychiku přímo zázračné. No něco na tom bude, mnohým z nás se určitě stalo, že když jsme nemocní a bez chuti na jídlo, případně unavení, protože jsme celý den pořádně nejedli, banán našemu žaludku nikdy neuškodí. Dát si v takové situaci kus masa, hranolky nebo sladký zákusek či bonbony, bylo by nám ještě hůře. Ale banán v takových krizích dělá dobře.

Vyvolávání pocitu štěstí je přisuzováno také avokádu. Smíchat si na večeři avokádo s kousky jakéhokoli salátu či rajčat je jedna z věcí, kterou by si měl minimálně jednou měsíčně udělat každý.

Jak nevylít vaničku i s dítětem

Problém je, že ve snaze žít zdravě, nyní mnozí lidé omezují tuky. Jenže i ty tělo potřebuje. Zejména lidé vyššího věku a nemocní si někdy myslí, že když je vypustí úplně, je to to nejlepší, co pro svou kondici dělají. Jenže mozek potřebuje tuk. Samozřejmě ne takový, který představuje sádlo nebo tučné uzeniny, ale takový, který obsahují už zmíněné ořechy, ryby, vajíčka.

„Bohužel žijeme v době, kdy se vždy objeví nějaký mýtus, že to či ono je škodlivé,“ upozorňuje výživový poradce Petr Havlíček. „Lidé pak ve snaze jíst zdravě, odmítají potraviny, které ale naše tělo potřebuje. Byli jsme toho svědky například s vajíčky. Říkalo se, že bychom je neměli jíst, protože mohou za kardiovaskulární problémy a cholesterol. Teď se samozřejmě ukázalo, že nejsou tak špatná, naopak, kvůli obsahu omega 3 mastných kyselin je tělo žádá. Často za tím stojí lobbing velkých a silných společností, které potřebují dostat do prodeje své určité výrobky a dokážou získat na svou stranu i část odborníků, kterým lidé věří. Ale nejdůležitější je spoléhat na svůj vlastní rozum. Každý by přece měl cítit, co jeho tělu i duši dělá dobře,“ vysvětluje uznávaný odborník za výživu, který pracoval například na televizním pořadu Jste to, co jíte.

Stejně jako spousta jeho kolegů zastává názor, že kdo nemá v pořádku psychiku, nezbaví se ani špatné nálady. A čím je člověk starší, tím se mění hůře. Když se tedy budeme do svých jídelníčků snažit zařadit co nejvíce takzvaně šťastných potravin, může to být aspoň krok k tomu, aby nás jednou špatná nálada ba dokonce deprese nepřeválcovala.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
No vida, jací jsme. Já mám dobrou náladu každý den, jsem pozitivně naladěná. Zpívám si nalačno od božího rána. Ale upejpat se nebudu, to zase ne. Když budu mít chuť na čokoládu, tak si jí min. 70% každopádně dám, třeba s kousky ovoce nebo ořechů. Ochutnávám postupně, dokud ve staniolu nic nezbude.
Dana Kolářová
Čokoláda.
Danka Rotyková
Taky jsem milovnicí hořké čokolády. Ale celou ji nesním, zůstávám při jedné řadě, tedy pokud mluvíme o velké. Ale moc bych se rozmýšlela mezi tou čokoládou a nebo zelňačkou. Potěšení je pro mne obojí.
Ladislav Vesecký
Souhlas s paní Slavíkovou.
Věra Ježková
Jeden čtvereček? Ten akorát vyvolá chuť na další. Abych nesnědla neukázněně celou čokoládu najednou, nechávám si půlku na druhý den ve schránce na dopisy. Protože tam se v noci, když mám na něco chuť, určitě nevydám. :-)
Jana Slavíková
Včera a dnes mi náladu zvedla (a zítra zvedne) moje zelňačka. Vývar a maso z uzených žeber, hrst sušených hub, brambory, moje kysané zelí, "puštěné" vajíčko a na talíři lžíce kysané smetany. Dobrota převeliká!
Dana Kolářová
Čoko, čoko, čokoláda. https://www.i60.cz/clanek/detail/13900/sladke-vanoce
ivana kosťunová
Mě zvednou náladu i některé tekutiny.
Eva Mužíková
Oříšková čokoláda, malý kousek stačí a je mi fajn...
Věra Halátová
Pocit štěstí z jídla? Prostě mi některé jídlo chutná a některé ne. To, co mi nechutná, to nejím. To, co mi chutná, to jím, ale ne po kilech. Nezobu bonbony, chipsy, tyčinky, čokoládky, nic z toho. Mám jednu známou, která tedy vůbec není šťastná, a ta furt "žere", tik-tak, žvýkačky, o půlnoci tabulku čokolády, bonbonky, slané tyčinky, oříšky, prostě pořád musí mlet pantem jak žirafa. A pak naříká, že "musí zhubnout".
Hana Polednová
U mne vítězí hořká čokoláda a ořechy všeho druhu. Ořechy konzumuji častěji. Mám to asi tak jako Majka, večer u televize.
Dana Puchalská
Ořechy a hořká čokoláda jsou veliká dobrota. Až doteď jsem fakt neměla tušení, že to jsou šťastné potraviny. Mně chutnají už dlouho. Ale mají bohužel hodně kalorií.
Marie Seitlová
Určitě čokoláda, mám ráda právě kvalitní hořkou. Ale mám problém, nikdy neskončím u jednoho čtverečku. I ořechy mám ráda a často je večer při televizi konzumuji.
Hana Nováková
Jsem na tom stejně jako paní Věra, miluji kvalitní hořkou čokoládu. Pořád mám nějaký kousek schovaný pro případ absťáku. JInak běžně nemůžu se oddávat této dobrotě, můj cukr je na hraně a k mým potížím by rozhodně jeho zvýšení nepřispělo.
Karel Boháček
Taky čokoláda, ale já nepočítám kalorie - na co ? Večer 1 pivko na dobrou náladu a na ještě lepší spánek.
Věra Ježková
Jednoznačně hořká čokoláda. Ovšem pro ženu by měl být denní příjem 1800 a pro muže 2000 kalorií. A 10 deka vlašáků jich má 712, čokoláda minimálně 500. Když jí sním třetinu a dám si i ořechy, jsem přibližně na polovině doporučených kalorií. Ale duše je v peří. :-)