Zaručené tipy, jak bojovat proti nachlazení
Foto: pixabay.com

Zaručené tipy, jak bojovat proti nachlazení

18. 1. 2019

Leden je měsícem nachlazení. Pokud vás trápí jen lehké nachlazení, zapomeňte na kopy medikamentů, hodně pijte a zkuste to co nejvíce vyležet. A také věřte přírodě - zapojte přírodní přípravky, které podpoří imunitní systém. Zde je pět tipů, jak se co nejrychleji uzdravit.

1.   Odpočívejte
Na nemoc pomáhá hlavně důkladný odpočinek, nejlepší je zkrátka nemoc „vyležet“. Zalezte si pod peřinu, zapomeňte na stres a hodně spěte. Nejlépe se odpočívá ve vyvětraném prostoru a zvlhčeném vzduchu, který pomůže od bolesti a škrábání v krku.

2.   Pijte
Aby se organismus uzdravil, potřebuje dostatečnou hydrataci, nezanedbávejte pitný režim. Kromě teplého čaje vám může pomoci i pití studených nápojů, které zmírňují otoky v krku. Vynechte příliš horké, sladké, kyselé a perlivé nápoje, které vás mohou dráždit. Při bolesti v krku lze kloktat například slanou vodu (rozpusťte jednu čajovou lžičku v 250 ml vlažné vody), nebo si udělejte nálev z fenyklu či lékořice. Před použitím je ale nechte zchladnout na pokojovou teplotu.

3.   Zkuste bylinky a podpořte imunitu
Přirozeným pomocníkem při nachlazení mohou být různé bylinné nálevy a čaje. Zkuste například zázvor, lékořici nebo šalvěj. Účinné mohou být také lístky konopí. Nálev z konopných lístků má antibakteriální účinky, říká odborník na konopí Jiří Stabla. Imunitu podpoří také ovoce, zelenina, ořechy, semínka, oleje, bylinky a koření. Dopřávejte si čerstvé šťávy z ovoce, zejména z toho s vysokým obsahem vitaminu C, jako jsou různé citrusové plody.

4.   Kvalitně jezte
Do jídelníčku zařaďte brokolici, kapustu, květák, borůvky, potraviny s omega-3 mastnými kyselinami, panenské oleje nebo česnek, ale třeba také loupané konopné semínko, které je bohaté na esenciální mastné kyseliny včetně omega-3, které podporují správnou funkci celého organismu. Vyhněte se naopak mléčným výrobkům. A uvařte si česnečku, dokáže udělat divy.

5.   Myslete pozitivně
Využijte dny v posteli a koukněte se třeba na film, který už dlouho odkládáte, nebo se začtěte do knížky.

Hodnocení:
(4.3 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Slavíková
Kuřecí nebo ještě lépe silný slepičí vývar s česnekem a feferonkou, na poškrábání krku dokřupava osmažená topinka opět s česnekem. Moribundus se lekne a uteče k sousedům :-)
Karel Boháček
Ano Jituš, zcela správné rady.
Jitka Hašková
Proti kašli -nastrouhaná cibule s medem, nebo na zábal hrudníku použít velký kapesník namočený v teplém oleji. Proti Nachlazení obecně silná cibulová polévka, proplachování nosu slanou vodou, Priesnitzův zábal na krk. a další babské rady.
Karel Boháček
Citace : Vynechte příliš horké, sladké, kyselé a perlivé nápoje, které vás mohou dráždit. x Dopřávejte si čerstvé šťávy z ovoce, zejména z toho s vysokým obsahem vitaminu C, jako jsou různé citrusové plody. No nějak si to odporuje ,ne ? Citrusové plody bohužel aktivují hlen, takže v počátku se jim vyhýbáme. Spíše bereme vitamín C v tabletce spolu se zinkem. Já spíše doporučuji lichořešnici /nálev či tinkturu/. Fenykl ? Ten je na žaludek a střeva.