Škoda z lásky: Pusinka
Ilustrační foto: skoda-storyboard.com

Škoda z lásky: Pusinka

18. 1. 2019

Není to až tak dávno, jen něco málo přes 30 let, kdy jsem si vyjela na výlet s mým novým autíčkem, rozumějte s nově zakoupeným, jinak starším.

Po pečlivém seznámení s ním a po několika zkušebních jízdách po parkovišti na okraji Prahy, jsem se rozhodla zařadit se do běžného silničního provozu.

Autíčko překrásné, Škodovka Erko, moderní design, třídveřové, čistě bílé. Pojmenovala jsem ji Máňa. Já vysoká, štíhlá dlouhovlasá blondýnka, krásný sluneční den a k tomu víkend. No, nenašli byste ideálnější čas na pořádný výlet. Domluvila jsem se s kamarádkou, že ji vyzvednu doma a vydala se za ní. Bydlela za Prahou, v malé vesničce. Řekla jsem si, není to daleko, provoz minimální: „Máňo, jedeme.“

Skutečnost byla ovšem trochu jiná, ještě jsem ani nevyjela z řady zaparkovaných aut, jen jsem vystrčila Máni čumáček a již jsem cítila, že takhle asi ne. Vjela jsem do cesty právě projíždějícímu autu, jehož řidič byl ale předvídavý a zpomalil na bezpečnou rychlost. Nestačil ovšem zpomalit na takovou, že by se zcela vyhnul karambolu.

Vystoupil z auta a začal obcházet jeho auto a láteřit. Byl to pěkný, černovlasý kluk. Pak jsem vystoupila z auta provinile i já a on se jen podíval, pousmál a říkal, že se zase tolik prakticky nestalo, že si auta dala vlastně jen takovou pusinku.

Slovo dalo slovo a my se začali scházet a pusinky jsme si pak dávali i my dva. Protože nezůstalo jen u pusinek, byla svatba a tak dál..

Dnes jsem sice rozvedená, ale láska to byla díky Máně nádherná.. mám již dospělé skvělé dva syny, které bych za nic nevyměnila..

Tento příběh je ukázka toho, že seznámit se příjemně dá se i v nepříjemné situaci...

 Hezký den Ilona

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Je to hezké, že vzplála láska díky Škodě. :-) Inu, není škoda jako Škoda.
Dana Puchalská
Hezká vzpomínka.
Zuzana Pivcová
To je pravda, že se mladé pohledné dívce promine víc. Trochu mi to připomnělo situaci, kdy jsem jako mladá dlouhovlasá a taky štíhlá nastoupila do autobusu MHD, chtěla se usadit proti celkem šarmantnímu muži, autobus při rozjezdu cuknul a já vyprskla smíchy a vlastně mu prskla na tvář. Nevěděla jsem, kam studem zalézt, ale on si elegantním gestem otřel tvář a řekl, že to nic. No, nevím, co by mi někdo řekl dnes. :-D Díky za úsměvnou vzpomínku.
Soňa Prachfeldová
Hezké, dnes kdybych vjela mladému řidiči do cesty, asi by řekl co ty babko ještě jezdíš, mladé a hezké se to promine a ještě se naváže známost - prima.
Eva Mužíková
Někdy méně je více, hezké krátké vyprávění.
Jitka Hašková
Hezký a zajímavý příběh.