Boho kuchyně - dostupné a zábavné
Ilustrační foto: pinterest.com

Boho kuchyně - dostupné a zábavné

22. 1. 2019

Tento styl není nic pro vyznavače minimalismu. Má však čím dál více příznivců. Je to tak trochu chaos, někdo by řekl, že z nouze ctnost. Říká se mu boho a je vidět nejen v souvislosti s oblečením, ale také při zařizování interiérů. Když se podaří správně namíchat, výsledkem bývá jedinečný zážitek. Příkladem jsou boho kuchyně.

Přirozený, uvolněný, zábavný. Tak zpravidla bývá styl nazývaný boho popisován. Často bývá srovnáván s módou, kterou vyznávali hippies nebo s cikánskou módou. Zkrátka, jde o oblečení barevné, vzorované, vzdušné, splývavé, s šátky, spoustou náramků a dalšími zajímavými doplňky.

V posledních letech se tímto stylem čím dál častěji inspirují bytoví designéři. V podstatě jde o protiproud k současnému trendu vytvářet byty minimalistické, ve kterých je vše jednoduché, strohé, bez doplňků. Nejlepší ukázkou bývají kuchyně.

Zatímco mnozí lidé si je nyní zařizují v takovém stylu, že připomínají spíše sterilní operační sály, jiní se již této módy nabažili a naopak kuchyně mění v útulná, trochu bláznivá místa plná pohody. Je to sympatický trend, protože nějaký ten boho nádech se dá dodat interiéru poměrně snadno a nežádá si to velké finanční investice. Jde spíše o ukázku šikovnosti, lehkosti, odvahy a síly osobnosti.

Boho styl zpravidla mají rádi lidé, které baví nakupovat ve vetešnictvích, schovávat různé předměty po babičkách, takové, kteří si umějí něco sami vyrobit, natřít, uháčkovat, ušít. Boho styl je ale dobré znát, protože je pěknou ukázkou toho, že každý si může zařídit prostor kolem sebe tak, jak se mu líbí. A že vůbec není pravidlem, že je třeba pořizovat si drahé kuchyňské linky nacpané supermoderními spotřebiči, kteří se tak blýskají, až se člověk bojí k nim přiblížit.

Tak tady je malá ukázka toho, jak boho styl pronikl do kuchyní.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
JIŘINA HORKÁ
Určitě bych tam nechtěla uklízet.
Věra Ježková
Níže je napsáno snad vše. Každý pes …, líbí víc než kuchyně moderní, útulné, i když některé až moc barevné, moc vystavených věcí. Každopádně osvěžující článek.
Eva Mužíková
Ale jo, když se tento styl někomu líbí, ať si jej užívá. Určitě bych se v takové kuchyni cítila lépe, nežli v supermoderní.
Zdena Proboštová
Líbí se mi, ale sama bych ji nechtěla. Na pokoukání dobrý !
Jarmila Komberec Jakubcová
Styl BOHO mám spojený spíše s oblékáním různobarevných halenek či doplňků. Interiér kuchyně je zajímavý ale rozhodně bych v té kuchyni nechtěla uklízet po vaření.jedině kdybych měla nějakého pomocníka(ci).
Karel Boháček
Jako kuchaři mně to za 1nepřipadá praktické, 2 je to lapač prachu a nehygienické, 3 dost divočina a kýčovité.
Jana Šenbergerová
Poněkud chaotické a trochu přebarvené, ale mnohem sympatičtější než odosobněné laboratoře. Prostě jak bylo napsáno už přede mnou, každý pes, jiná ves, a to není nic nového pod sluncem.
ivana kosťunová
Ale když řeknu- moje kuchyň na chalupě je v "boho" stylu, zní to lépe, než mám to tu takové "každý pes, jiná ves : :))
Mirek Hahn
Boho styl......, co je na tom převratného ? Nic. Styl už věky existoval pod notoricky známým označením: "Každý pes, jiná ves".
Hana Nováková
Je dost stylů, aby si každý mohl vybrat dle libosti. Stejně jako ženy jsme tam nejvíce a tak někdo dá přednost téměř laboratornímu stylu jak já říkám moderně a přetechnizovanému prostředí, někdo třeba dřevu,někdo kombinaci, někdo řadě dekorací, které prostor tak nějak zútulní i když dají více práce. Ale nejdůležitější je to, co z té kuchyně se bude linout za vůně, jak to bude chutnat na talíři a jak budou všichni spokojeni. Nemám pravdu?
Věra Halátová
Každému, co mu vyhovuje a na co má. Kuchyně je moje dílna a mám tam všechno po ruce. Čím víc krámů, tím víc uklízení.