Knihkupec Zdeněk Homola a jeho neobvyklá setkávání s osudy
Knihkupec Zdeněk Homola

Knihkupec Zdeněk Homola a jeho neobvyklá setkávání s osudy

24. 1. 2019

Patrně se vám už stalo, že na někoho intenzivně myslíte a on vám za chvíli zavolá, nebo kontaktuje jiným způsobem. Příkladů takových, ale i jiných na první pohled zvláštních propojení, bychom našli bezpočet.

Někdo je nazve náhodami, jiný jim přiřadí souvislost, synchronicitu, souvztažnost. Někdo je „nechá běžet“, jiný hledá vysvětlení třeba v astrologických horoskopech nebo v kartách. Celoživotní knihkupec Zdeněk Homola připouští i tu druhou možnost.

Maminka mu jako malému klukovi řekla, že je Vodnář a jeho to zaujalo. „Vždycky mě zajímalo určité propojení všeho se vším, ale v té době chyběla literatura, maximálně vyšel nějaký ten Snář, a tomu jsem se spíš smál, byť maminka snům přikládala nemalý význam. Po listopadu 1989 se objevila literatura a já si přes internet koupil astrologický program. Jmenuje se Nebeský kalendář a od té doby prošel mnoha aktualizacemi. K tomuto tématu jsem si dokoupil i knihy. Čím víc jsem chtěl vědět, tím víc jsem zjišťoval, že je třeba dlouho a dlouho studovat, vlastně neustále.“

Všechno souvisí se vším
Zdeněk dál hledal různé zdroje, pochopil i úzkou vazbu těchto netradičních disciplín s psychologií. Protože ho knihy, díky jeho povolání, neustále obklopovaly, dostal se i k tarotovým kartám. Zaujal ho také program na jejich vykládání. Už dlouho však pro svou potřebu i zájemce používá karty Magic českého původu s klasickým počtem 32 a zajímavými přívětivými obrázky. „S těmito kartami jsem před lety absolvoval seminář u Antonína Baudyše. Jedna metoda doplňuje druhou. Někdo používá různé rituály, já k nim mám odstup.“ Byť se považuje skromně za laika, může se pochlubit i řadou velmi úspěšných výkladů. Jedné paní například ve Františkových lázních, kde se léčila s neplodností, „vyvěštil“, že se jí podaří nejen otěhotnět, ale miminko se narodí císařským řezem. Paní skutečně zanedlouho otěhotněla, nicméně lékaři do poslední chvíle žádné komplikace nenaznačovali. „Potěšilo mě, když mi po roce napsala, že se jí narodil chlapeček a císařským řezem. Mám klienty dokonce až v Kanadě. Českou rodinu, které každoročně vypracovávám horoskopy.“

Vztahy, práce a finance
Lidé se nejčastěji ptají na vztahy, práci a finance. Základem každého setkání s jakýmkoliv „věštcem“ je přesná otázka. Zdeněk Homola, používá-li karty, nevykládá z celého obrazce. Řídí se heslem: čím konkrétnější otázka, tím úspěšnější odpověď. Tato metoda mu vychází zhruba na 80 procent. „Vím, že je mnoho skeptiků považujících někoho, kdo si nejen v nesnázích pomůže způsobem, jež se vymyká racionálnímu exaktnímu myšlení. Ale proč ne? Používali jej vládci v průběhu celé historie, sáhnou k němu ti, do nichž bychom to vůbec neřekli i v současnosti. Vycházím z vlastní zkušenosti s lékaři. Přijdu-li s jedním problémem k pěti z nich, každý mi najde něco jiného, nebo také nic. A to je exaktní věda. Aby nedošlo k mýlce, k lékařům mám důvěru, chodím k nim celý život, a vždy se mi ulevilo, ale v poslední době se to nějak zadrhlo. Když mě někde píchne, jdu k lékaři, na rozdíl od mé přítelkyně, která dělá přesný opak. V hlavě má zakódováno: jsem zdravá. A opravdu nemá žádný problém. Chci tím jen říci, že jsme každý specificky nastavený ve výběru čehokoliv.“

Jak probíhá výklad?
Osobně, ale lze i na dálku, korespondenčně e-mailem, přes skype, mobilní telefon. Klient položí otázku, Zdeněk Homola vyloží. Podstatou zůstává přesné zacílení dotazu, a to bývá tím nejtěžším. Mnohdy jsou třeba otázky doplňující, jimiž se obě strany, právnicky řečeno, doberou skutkové podstaty věci. „Nejvíc fungují karty na jednoduché otázky, například jak se vydaří dovolená, dnešní večer s důležitou návštěvou... Ale nikoliv takové, na něž se nabízí odpověď ANO nebo NE, spíš JAK. Jak se budu cítit v určité situaci? Co bych měl udělat, abych dosáhl přesně toho, co chci? Jak mám získat partnera? Jaký vlastně můj partner je? Proč mě má, či nemá rád? To bývá největším úskalím. Není to rozhodování o tom, mám-li si vzít Frantu nebo Pepu. Je třeba si upřesnit, jaký je Franta a jaký je Pepa, a pak se rozhodnout.“

Ne každý zná přesný čas narození
Zdeněk celý svůj život zasvětil knihám a mnoho let také svému koníčku „mezi nebem a zemí“. Nikdy ho nepovažoval za prostředek ke zbohatnutí, spíš v duchu „energie teče na obě strany“. Při práci s kartami rád používá jednoduchý výklad na chronologii. Dávná minulost, nedaleká minulost, přítomnost, výhled do budoucnosti – zde má velmi dobré zkušenosti. Nejraději ale kombinuje na základě ročního horoskopu. „Potřebuji k němu datum narození a co nejpřesnější čas. Zdaleka ne každý ho zná, hlavně starší ročníky. Mladí si to dnes daleko více hlídají. Ale vše lze zjistit přes porodnici či matriku, kde jsou časy vedené od roku 1959. Mnozí dají na maminku, ale pozor! Z vyprávění klientek vím, že to může být hodně zavádějící. Jedna mi vyprávěla, že se narodila za svítání, nakonec to bylo v 8.30, druhá to měla podobně, a pak zjistila 15.55!"

Dokonalý návod neexistuje
Když se daří a věci vycházejí, můžeme si říci: funguje to. „Vždy záleží na našem rozhodnutí. Žádná predikce, ani na základě racionality, nemusí vyjít stoprocentně. Také každému říkám, že nedávám ruku do ohně. Totéž platí i pro protistranu. Společně hledáme vodítko, směr, úlevu. Přijdou-li disproporce, osud je zkrátka silnější. Tomu věřím. Může zasáhnout určitá synchronicita, která vychýlí původní nastavení. Proto nelze žádnou prognózu brát jako holý fakt. Toho by si měl být vědom každý, kdo se ptá. Nemělo by to být z čiré zvědavosti, ani s vizí, že pojede podle návodu.“

Souvislosti svých životních kroků hledáme všelijak. Přímočaře, klikatě, s úspěchy i pády, v pozorování souvislostí, nebo bez nich, s radou, jakou si vybereme, nebo si poradíme sami, ale především sami za sebe. Se skromností, pokorou, vizí, nebo s úplně jiným přesvědčením. Jakou cestu si zvolíme, záleží pouze na nás.

 

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Vesmír je plný informací, jen je umět přijmout. Naštěstí jsou takoví, kteří to umí. Pan Homola mezi ně zřejmě patří. A to je dobře pro všechny, kterým díky tomu může pomoci. Je spousta věcí mezi nebem a zemí, které fungují, i když tomu nerozumíme. Pro mě je to třeba oheň, telefon, televize.
Vladislava Dejmková
Já také neznám přesný čas narození a zatím ani pátrat nemíním. Ale dětem i vnoučatům jsem to zapsala do jejich "knížek", které jsem jim v dětství vyráběla z jejich fotografií a zážitků.
Alena Vávrová
Já to od maminky vím jen díky tomu, že jsem z dvojčat. Ostatní sourozenci se tuto informaci nedozvěděli.
Jarmila Nedvídková
Paní Ivanko jsem ročník 1950 a tak jsem před mnoha lety hledala jak můj přesný čas narození zjistit. Obrátila jsem se na astrologa a ten mi přesný čas vypočítal,nalezl. Ale podle hesla důvěřuj, ale prověřuj jsem se o totéž obrátila na známou, které jsem nesdělila, že jsem se obrátila na dotyčného astrologa, mně stejný čas nalezla. Do třetice asi po dvou letech nato, jsem na jednom týdenním kurzu poprosila dalšího účastníka, který měl ten dar, že po dotazu jakoby nabral tuto informaci z univerza. Po mém přání ať mi tuto informaci zjistí, mu to nešlo,tak se na mě zahleděl a řekl, ty ten čas již znáš. Což jsem mu se smíchem potvrdila. Těm co neměli ponětí o čase narození určoval hned na vteřiny.
Zuzana Pivcová
Já to vím jen z dávné ústní informace od maminky, kdy jsem přišla na svět. Takže to nemusí zcela sedět. Pane Homolo, jste nepochybně jeden z těch nevšedních, kteří "vidí za roh". Díky.
Zdeněk Homola
Čas narození se zapisuje do chorobopisy matky. Od r. 1957 i do matriky.
ivana kosťunová
čas narození se zapisuje až od r. 1959-tak to už se nikdy nedozvím, v kolik hodin jsem se narodila.