Padá sníh, padá sníh
Foto: autorka

Padá sníh, padá sníh

9. 2. 2019

Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních, se zpívá v jedné dětské písničce. Ano, na sníh se krásně kouká za oknem a v teple. Je jasné, že na saních už jezdit nebudu, ale mám teď se sněhem zkušenosti jiné.

Ráno jsme chtěli jít s pejskem na procházku, ale nešlo to. Domovní dveře nejdou otevřít, protože před ně spadla lavina sněhu se střechy. Museli jsme tedy čekat, až přijde za sousedkou její dcera s jídlem a sníh si ode dveří odhází. No fajn, jsme vysvobození. Sněhu však na střeše zůstalo ještě dost, a tak jsem jenom trnula, aby na nás nespadl, no hlavně na mého malého pejska. Probrodili jsme se sněhem, pejsek, protože je malý, chvílemi ve sněhu mizel a musela jsem ho tahat za obojek ze závěje. Já se bořím skoro po kolena, a protože není nikde vyšlapaná cestička, je to tak namáhavé, že dojdu jenom kousek.

Tahám zase pejska ze závěje a najednou bum! Spadla jsem na nos. Ještě, že ten sníh je docela měkký a nic dalšího jsem si neulomila. Pejsek v závěji, já v závěji a nebyla jsem vůbec schopná se postavit. Ještě, že šly okolo děti do školy, a tak nás vytáhly a ještě doprovodily domů. Jenom jsem doufala, že se pejsek stačil vyprázdnit. Uklízet se to po něm opravdu nedá, protože to nevyhrabu. Sedím doma, ale blíží se zase doba venčení.

Klidně bych pejskovi dovolila, aby se vyprázdnil doma, protože ten maličký bobek a loužičku bych raději uklidila.  Ale ne, pejsek je čistotný a dožaduje se procházky. Musíme tedy ven do sněhu. Je štěstí, že už je trochu prošlapaný, a tak to docela jde.

Prý má ale padat ještě další dny. Budu asi pejska spouštět z okna. Ale je pravda, že pohled z okna a z tepla je opravdu krásný.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Tak tolik sněhu jsem u nás neviděla mnoho let. I letos jsme si užili ve městě jen lehký poprašek, který vydržel je 2-3 dny a roztál. Poslední dny skoro začíná jaro.
Jaroslava Handlová
Takový pád do závěje je ještě dobrý. Horší to bude při tání a následném mrazu. Hani, pozor na sebe i pejska.
Dana Kolářová
:-)
Věra Lišková
Minulý týden nepatřil k nejpřívětivějším, po sněhu náledí. Pak se na chodníku ocitly cedule : Pozor, padá sníh ze střechy. Takže nebezpečí zezdola (uklouznutí) i shora (rampouchem do hlavy) a kolem dokola chřipka. Lépe bylo sedět doma.
Eva Mužíková
Hanko, kde je fotka pejska:)))??? Nebo je v tom sněhu schovaný?? Bertík také rád noroval v závějích, koukal mu jen ocásek. Pobavila jsi mne... dík.
Zuzana Pivcová
Takhle zapadaná auta byla i u nás na sídlišti. Ale naštěstí jsem dost velká, takže jsem nezapadla do závěje i já, jako Tvůj pejsek. Díky, Hani.
Hana Rypáčková
Hani, alespoň se ti nic nestalo...Krása pomíjivá. Právě jsem koukala , co se po oblevě ukazuje výměšků velkých psů.
Dana Puchalská
Hezký příběh. Můj jezevčík s oblibou noroval v závějích a vypadal jako podzemní razící stroj s mahagonově hnědou anténou.
ivana kosťunová
Spouštějte - takový proutěný košík je ideální výtah :))