Když svítí slunce
Foto autorka

Když svítí slunce

18. 2. 2019

Ano, když svítí slunce, taky vás to táhne ven? Myslím, že odpověď znám, protože my to máme stejné. A tak nás páteční slunečné odpoledne 15.2. vytáhlo na malý výlet. Nejdříve jsme jeli zkontrolovat zahradu a potom jsem chtěla jít po cyklotrase kolem Labe.

Zahrada vypadá po zimě celkem slušně, jen nás čeká shrabat listí a ořezat stromky. Další zastávka byla na parkovišti u koupaliště v Brné. Kdysi jsme tam jezdívali s dětmi, ale pak jsme dali přednost přírodnímu koupání, takže jsem tam opravdu dlouho nebyla. V létě tam občas jezdí snacha s vnučkou. Pro nás je tam moc narváno a hlavně tam samozřejmě nesmí pejsci, což je pochopitelné.

Sešli jsme z kopce a pod železničním tunelem jsme došli k bráně koupaliště. Překvapilo nás svou velikostí. Toto termální koupaliště bylo založeno na pravém břehu Labe v roce 1931 jako lázeňské zařízení.  Areál obsahuje 3 bazény, tobogán, hřiště na plážový volejbal, minigolf. Pro letní návštěvníky docela slušné sportovní vyžití. Kolem celého areálu vede Labská cyklotrasa, kterou jsme my využili k procházce s pejsky.

Snažila jsem se fotit, ale světlo a stín mi nějak nejdou dohromady. Přesto jsem pár fotek k článku přidala.

Hodnocení:
(4.7 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Snímky, kde je třeba jen křoví mne nezaujmou, ale povedl se úvodní snímek s vodníkem.
Helena Votíková
Hezká fotoprocházka. Mně se tvoje "světlo a stín" líbí.
Lenka Hudečková
Nadi, pěkná jarní procházka. Díky za článek i za fotky, náhodou jsou pěkné... :-)
Marie Seitlová
Krásně jsi se prošla a s námi se podělila o krásné fotky.
Alena Vávrová
Jj, Naděnko, taky mi to uteklo a ty jistě víš, že tvoje články a fotky mne baví a nebyl to úmysl. Obdivuji každého, kdo ještě píše články. Já už jsem to vzdala dávno. Ale určitě ne proto, že bych si myslela, že to nikdo nečte. Ať se ti i nadále daří psát a fotit!
Elena Valeriánová
Vidíš, zrovna tento mi utekl a to má takového pěkného kluka v záhlaví :-) Ani, sluníčko mě táhne ven, ale spíše to ranní. To mě vytáhne z postele na ten šup. A na focení, je to ranní sluníčko lepší, však víš. Díky za fotky.
Soňa Prachfeldová
Tak v těch končinách jsem nikdy nebyla, má být zase teplé léto tak bude koupálko v obležení. Také mám raději přírodní koupání kde si zaplavou i pejskové. Fotky od vody jsou vždy pěkné.
Naděžda Špásová
Díky všem, Jitko H., jmenuje se to Brná.
Eva Mužíková
Umíš vyfotit mraky, kopce, vodu a dnes dokonce i krásu křoví. Pejskové jak třešnička na dortu.
Jitka Hašková
Hezká procházka. O koupališti Braná jsem ještě neslyšela.
Hana Rypáčková
Mně sluníčko taky vyláká ven...Hastrmánek je fešák...
Věra Ježková
Naďo, tleskám spolu s tím na topole … :-)
Zuzana Pivcová
Na první pohled jsem nevěděla, jestli je ten vodník převlečený člověk nebo ne. Já se, Naďo, také ráda dívám na opuštěná koupaliště mimo sezónu. Mají pro mě zvláštní nostalgický půvab. Díky za procházku. nesoulad světla a stínu je mi jedno, spíš ho vůbec nevnímám. Tak teď už jen těch 6 hvězd!
Dana Puchalská
Hezká procházka.