Policie v akci
Ilustrační foto: pixabay.com

Policie v akci

25. 2. 2019

Policie se musela popularizovat za všech režimů. V tom minulém se jmenovala Veřejná bezpečnost. Neoplývala láskyplností ani všeobecnými znalostmi. Autoritu si získávala „gumoléčbou“, tedy mlácením lidí pendrekem. Bylo to dost přesvědčivé, více než dnešních 10 vysokoškolsky vzdělaných soudců!

Proto tehdejší ministr vnitra vybral jednoho „talentovaného“ příslušníka, do TV tehdy populární soutěže, 10 stupňů ke zlaté.

Dostal otázky kde, kdy, kým a kdo byl upálen z našich národních dějin? Odpověděl rychle, ale trochu špatně. Moderátor ho trochu opravil. Nebylo to v Kostelci ale v Kostnici, nebylo to 1915 ale 1415, neupálil ho Hanzelka ale Zikmund, a byl to Hus, ne Husák!

Na Žižkov tehdy přidělili nového venkovského policejního náčelníka. On v rozhlasovém vysílání poučoval posluchače, jak udávat své spoluobčany. Vykřikoval svá služební i soukromá telefonní čísla, a adresy na anonymní udávání. Práskat se mu mohlo ve dne i v noci.

Hudební redaktor, hned po jeho projevu, pustil tehdy populární píseň: Nestarej se, kamaráde…

V současnosti se policie popularizuje pořadem Policie v akci. Dívám se denně na něj, se zděšením! Do Prahy se přistěhovala nepražská necivilizovaná lůza. Má své polní návyky a pudy, Pražanům nepochopitelné. Zvláště jsem si oblíbil dva policejní TV protagonisty, podle barvy vousů jim říkám Černovous a Rudovous. Po soumraku se z pražských domů neodvažují vyjít ani muži s bojovými psy.. Máme tu teď stanné právo, zákaz vycházení, jako za Hitlera!

Je životu nebezpečné vyjít nakoupit jídlo, ba i v poledne! I mně se tak přihodilo. Vracel jsem se pár kroků po nákupu potravin v našem domě. Před dveřmi našeho činžáku postával mladý kriminálnický vesničan s objemnou taškou. Věnoval mi pohled, asi jednu vteřinu, a hned se rozhodl. Z ničeho nic vykopl levou nohou kopanec k mé hlavě Z mého mládí jsem uměl z juda ruční úder malíkovou hranou. Nohu jsem mu srazil. Vykřikl jsem, co je? Schylovalo se k pokračování, vyběhl ke mně znovu. Musel bych mu asi dát dlaní ruky úder do brady. To by padl dozadu, rovnou na hlavu! Pak bych mu asi dupl nohou s bačkorou do krku. Možná bych ho i zabil! Už jsem z juda vyšel, prožil jsem většinu života v bezpečí, té bývalé totality!

Nevolal jsem policii. Ve skutečnosti se mi nic nestalo. Křupan by se dozvěděl mé jméno a bydliště. Později by si na mě počkal a ubodal mě zezadu.

Takhle dopadá zkáza „demográcií“!

Současné statné policisty skutečně obdivuji. Perou se s kriminálníky dokonale a profesionálně. Živla srazí bleskurychle na zem a hned mu nasadí stříbrné okovy. Dotlačí ho do auta a poučí o tom, že při jízdě na stanici on nesmí mluvit ani v jejich autě plivat! Kouše-li, přetáhnou mu zadní stranu trička přes hlavu, tu mu dotlačí až na přední opěrku. Životu nebezpečná je i pražská denní procházka či běh parkem.

Většina hrajících policistů je ve službě zaměstnána méně než 10 let. Ostatní asi už nejsou mezi živými…

 

 

                                                                                      

 

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Doporučuji Vám vyměnit Žižkov za Brloh, ovšem možná by se Vám po těchto zážitcích stýskalo. V tom případě by bylo nejlepší pořídit si velkého psa.
Jiří Libánský
V seriálu Policie v akci jsem také hrál. Kdybych tušil, že se na to někdo dívá, hrál bych líp. :-)
Jana Šenbergerová
Také vás tu ráda "vidím". Jsem sice nepražská, ale civilizovaná, a proto je mi všech civilizovaných Pražanů upřímně líto. Občas mi trochu vadí, že se někteří obzvláště silně civilizovaní snaží vnášet svou civilizaci do té naší venkovské divočiny.
Danka Rotyková
Zajímavý článek. Také nebydlím v centru Prahy, tedy ani na Žižkově, ale za setmění se sama bojím všude. Proto, pokud je to možné, ven chodím pouze za bílého dne. A když jsem venku sama, mám i zvukový alarm, alespoň něco pro lepší pocit.
Olga Štolbová
Ahoj Miloši a díky za důležité zprávy. Také se za tmy nevydávám z domu, ale na nákupy ještě mohu chodit parkem, zatím je tu bezpečno, jen občas hrozí srážka s cyklistou. Naštěstí nebydlím na Žižkově. Těším se na vaše nové zprávy ze Žižkova. ♥
Jana Kollinová
Potěšilo mě, že jste přežil všechny útoky a nástrahy naplavenin a jiných kriminálních živlů soustředěných na Žižkově. Obdivuji vaši osobní obranu, kterou by pochválil určitě i Chuck Norris. Jsem ráda, že opět píšete a těším se na pokračování.
Zuzana Pivcová
No, jestli máte opravdu takový zážitek, že jste se musel bránit úderem z juda, tak to Vám tedy vážně nezávidím.
Dana Puchalská
Sláva že se pan Miloš opět ozval. Už jsem vyhlížela směr Žižkov a pořád nic, až teď. :-) :-)
ivana kosťunová
Chyběl jste zde už jsem si myslela že kriminální živli v Praze vymřeli
Soňa Prachfeldová
Pane Nekvasile, mám radost, že jste pořád mezi živými ! A pobavil jste mě. :-)