Záhada hřbitovní - zjevení ducha
FOTO: autorka

Záhada hřbitovní - zjevení ducha

3. 3. 2019

Před dvěma lety jsem procházela starou částí teplického hřbitova a upoutal mne starý obelisk s německým nápisem – jednalo se o památku na padlé německé vojáky v 1. světové válce.

A protože fotím, co mne zajímá, a chtěla jsem přesný německý překlad, vyfotila jsem si tento obelisk na svůj mobilní telefon (jak mu říkám - Můj chytrej).

Doma jsem si přetahovala obrázky udělané ten den do počítače a najednou mne u obelisku zaujalo něco, co tam v reálu nebylo…přiblížila jsem si to a zírám – jelikož moje fantazie je bezbřehá, okamžitě jsem v pozadí za obeliskem viděla ženskou postavu v říze, ruce sepjaté v klíně…

Zamrazilo mne, ale jelikož se nedám jen tak obalamutit, hledala jsem vysvětlení…

- je to hra světel a stínů v záři podzimního slunce – odraz hnědožlutých listů? To mne napadlo jako první –ale tam v pozadí  za obeliskem žádné stromy ani listy nebyly,  jen polorozpadlé hroby !

- existenci ducha, ženy tesknící po nějakém mrtvém vojákovi – to  jsem jaksi nechtěla připustit

- nějaké ezoterické či fyzikální vysvětlení? Odraz něčeho pod elektrickými dráty vedoucími nad zjevivším se obrazem?

Protože jsem šťoura, která chce všemu přijít na kloub, konzultovala jsem to i s fotografem a ajťákem…

Kdyby se to fotilo normálním foťákem, tak by to ten odraz mohl být, tzv.falešné světlo...ovšem u dnešních telefonů by se to stát nemělo, pravili, jsou na jiném principu.

Fotograf pak měl nápad: dojdi tam znovu a vyfoť to samé ze stejného úhlu a uvidíme! No jo, ale co je dnes, není už zítra, nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, sice jsem to udělala, ale na druhých záběrech už nebylo naprosto nic, jen hroby!

Co vy na to?

Hodnocení:
(5 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Hošková
Tak teď jste mne trumfl, pane Karle, já to zvětšovala x-krát a pořád vidím postavu jen jednu ! A paní Jano - jelikož mám už téměř hotový náš rodokmen, vím, že předčasně zesnulých dětí i matek bylo nepočítaně a určitě ne jen v našem v našem rodu...
Karel Boháček
Při zvětšení tu vidím tři postavy - zajímavé...
Jana Kollinová
Také vidím na fotografii béžový objekt a pokud se pozorně zadívám vidím hlavu zlatého kudrnatého dítěte v košilce držícího se kolem krku jiné bytosti schované za pomníkem. Všimněte si výrazných očí, nosu a úst. Máte v rodinné historii předčasně zesnulé dítě nebo matku, která musela dítě předčasně opustit? Vysvětlení hledejte tímto směrem.
Jana Hošková
No, duchové na fotkách jsou někdy autory vytvořeni i uměle, co si budeme povídat. Ale mně vrtá hlavou ještě jedna věc: četla, či slyšela jsem, že tak jako existují dnes záznamy fotografické, tak prý mohou existovat i záznamy zvukové...a sice z míst, kde se kdysi něco stalo. A tak si říkám - proč ne, ještě toho spoustu nevíme. Fotografie byla v podstatě taky objevena teprve nedávno, nejdřív tu byla camera obscura...letíme dopředu ohromným tempem, co se týká objevů. Ale upřímně řečeno, o "zvukové záznamy míst" bych teda zrovna nestála !
Alena Vávrová
Viděla jsem podobné jevy na fotkách z jiného tajuplného, či strašidelného místa místa...k tomu i vyprávění o zažitém strachu a úprku pryč...
Soňa Prachfeldová
Máme rádi tajemno, ducha jsem ještě neviděla, ale to neznamená, že není. Také vidím tu béžovou postavu.
Zdenka Jírová
Těžko vysvětlit.
Eliška Murasová
Vidím též....
Věra Ježková
Vidím béžovou postavu. Vysvětlení samozřejmě nemám.
Zuzana Pivcová
Myslím, že duchy vnímat nebo někdy i vidět lze, ale vyfotit je asi ne. Je pravda, že za stromem je viditelná postava, vypadá jako žena v šatech. Takovouto zkušenost nemám, se setkáním ano.
Danka Rotyková
Něco tam je, ale já v tom ducha nevidím. Asi nemám tu správnou schopnost vidění.
ivana kosťunová
Jo, za tím stromem, to mám na mysli.
Eva Mužíková
Je tam..
Jana Šenbergerová
Různé entity bloudí naším světem ...
Naděžda Špásová
Něco je uprostřed za tím stromem, když se to zvětší, vypadá to jako socha a třeba je to váš anděl strážný. Na duchy moc nevěřím.
ivana kosťunová
Snad úplně vzadu ,vpravo...
Alena Tollarová
Já na fotce nic takového nevidím.
Mirek Hahn
Viděti ducha není totéž co vyfotografovati ducha :-) Stoprocentně je to dílem toho fototelefonu, stává se to běžně, i když ne moc často.
Jitka Hašková
Mohl to být duch. Mám několik kamarádek, které duchy vidí.
Zdenka Soukupová
Jo, jsou věci mezi nebem a zemí.....
Dana Puchalská
Je to holt záhada..... Chtělo by to profi duchaře...