Příběh na 50 slov: Na Matějské

Příběh na 50 slov: Na Matějské

27. 2. 2019

Bylo jí asi deset let. Šla s rodiči na pouť. Otec chtěl, aby s ním šla na tobogan. Bála se. Donutil ji. Na pohyblivém pásu ztratila rovnováhu a strhla otce s sebou. Lidé dole se tím bavili. Nějak se dostali nahoru. Sjeli dolů. Tam ji otec zpohlavkoval. Matka ji neubránila.

Hodnocení:
(4.8 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Děkuju. Nerada se vyjadřuji obšírně. Nápad Příběh na 50 slov se mi líbí. Když mě začaly víc než před rokem napadat (mám jich v zásobě ještě několik), bylo to ve 3. osobě j. č. Nevím proč, možná jsem se chtěla od sebe trochu distancovat. Teprve později mi došlo, že tím ušetřím za „jsem“ v minulém čase. Na první pokus se trefuji do počtu zpravidla s přesností + - dvě slova.
Jaroslava Handlová
Věro, obdivuji, jak jsi dokázala jen do 50 slov vtlačit tolik napáchané křivdy.
Dagmar Bartušková
JoJ, Věro, až teď jsem přečetla ohlasy na Tvůj článek.
Dagmar Bartušková
Mám dojem, že píšeš o sobě.
Zuzana Pivcová
Nemyslím to, Věrko, tak, že si tu budeš vylévat srdce, ale někdy stačí podnět a je z toho příběh. I třeba to "Tvoje" nádraží, obavy a paní šéfová. :-D
Eva Mužíková
Co na to říci. Hlavně že nedošlo k úrazu na těle.
Věra Ježková
Děkuji vám. Zuzko, nemám potřebu se z ničeho vypisovat; rozhodně ne veřejně. Prostě jsem to napsala jako příběh ze života. Ne každá je „tatínkova holčička“. Soňo, jako dítě jsem nemyslela na to, jestli ho mám ráda. Prostě byl takový. Jako dospělé mi to občas přišlo líto. Neviděla jsem ho asi od 15 let.
Soňa Prachfeldová
Nesnáším, když se děti k něčemu nutí. Takového otce ta holčička nemohla mít ráda.
Jitka Hašková
To je bohužel pravda, že rodiče často nutí děti dělat něco, čeho se bojí.
Jana Šenbergerová
Nebývám ráda svědkem podobných událostí. některé děti to nemají v životě lehké. Většinou s rodiči, kteří to v dětství také neměli lehké. Pokud se vlastní vůlí z takového "kolotoče" nevymaní, často posílají toto dědictví dál.
ivana kosťunová
Otec byl pěkný kruťas
Zuzana Pivcová
Věrko, Věrko, klidně se vypiš ze všeho možného, ať už se to odplaví.
Naděžda Špásová
Ačkoliv jsem v Praze několik let žila, myslím, že na Matějské jsem nebyla, ale jistá si tím nejsem. Proč mám pocit, že se to stalo tobě? Je mi té holčičky moc líto.
Dana Puchalská
Děkuju. Horror z pouti nezarmoutí.