Srí Lanka
FOTO: autor

Srí Lanka

28. 2. 2019

V loňském roce se nám podařilo navštívit Srí Lanku. Jeli jsme tam k příbuzným, jelikož náš syn se oženil s dívkou, jejíž otec je ze Srí Lanky. Letecky do Dubaje (6 hodin), tam se přestupuje do letadla do Colomba (4,5 hodin). Teplota ve dne 30 st.Celsia, v noci to samé.

Je to nádherná země, lidé jsou velice milí, všichni se domluví anglicky, jak staří, tak mladí. Všichni vás na potkání zdraví, jelikož je hned poznat, že nejste místní. Hlavní třída jsou luxusní obchody, luxusní zboží západního stylu, hodně mladých má mobily, tablety apod. Z náboženství je zde nejrozšířenější buddhismus. hinduismus a křesťanství. Obyvatel je 20 milionů a žijí zde dvě národnosti, Sinhálci a Tamilové. Doprava je pro cizince katastrofální, protože všichni jedou a troubí a vyznat se v jejich dopravní infrastruktuře je prakticky nemožné -.jezdí se vlevo.

Hned o několik ulic dále ovšem bydlí místní obyvatelé v chatrčích, bez vody, elektřiny, kanalizace prakticky žádná. Na větších křižovatkách stojí policie se samopaly v rukou.(mimo jiné československé výroby). Navštívili jsme sloní sirotčinec. Dále chrám Buddhova zubu a  čajové plantáže. Jinak čaj je jeden z největších vývozních artiklů.

Koupání v moři je veliký zážitek, protože je to vlastně Indický oceán a ten má velikou sílu.

Několikrát jsme jeli autobusem, to také stojí za to, protože autobus skoro nezastavuje a za jízdy se z něho vyskakuje.

Jinak hlavní dopravní prostředek je ťuk - tuk, což je takový skútr a má vzadu sezení pro tři osoby.

Určitě stojí za to tuto krásnou zemi navštívit. Ovšem angličtina je nezbytně nutná!!

Hodnocení:
(4.6 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.