Nové trendy: trvalé na řasy a nabarvené obočí
www.pixabay.com

Nové trendy: trvalé na řasy a nabarvené obočí

3. 3. 2019

Jak upravovat obočí? Jak ho líčit? Barvit, nebarvit? A jen černě, nahnědo nebo jít s trendy barvami v odstínu vlasů? O obočí se toho snad ještě nikdy tolik nenapsalo ani nenamluvilo. 

 1. mýtus: Barvené obočí vypadá nepřirozeně
  Obočí je vhodné si barvit, pokud jeho tvar a hustota nejsou ideální, největším trendem je barvit si je do barvy vlasů! Je však důležité zvolit správný odstín. Ten by ovšem neměl být více než o jeden tón světlejší nebo tmavší, než je barva vlasů.Existují na to speciální barvy. „Přesně namíchat barvu pro přirozeně krásný výsledek není totiž zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Je lepší se svěřit do péče odborníkům,” radí brow stylistka Martina Košťálová.
  Dalším důležitým trendem je obočí, které působí přirozeně a věrohodně. Už dávno odzvonilo časům, kdy se vybíralo jen mezi černou a hnědou barvou na obočí - dnes je na výběr od blond přes populární odstín grafit, modro-černou, tmavomodrou, světle hnědou, kaštanovou nebo červenou. 
 1. mýtus: Řasy a obočí lze barvit standardním barvivem na vlasy
  To rozhodně ne! Na obočí a řasy by se měla používat pouze na ně speciálně určená barva, která je mnohem šetrnější (dokonce existují barvy určené pro citlivé oči).

 2. mýtus: Trvalá řasy poškozuje
  Trvalá na řasy, jak ji známe z dřívějších dob, řasám moc neprospívala… Nyní jsou ale na trhu šetrné varianty, které nejenže řasy nepoškodí, ale naopak jim dodají potřebné aktivní látky. S trvalou docílíte přirozeně krásných, výrazných a dokonale upravených řas, protože vám je vytvaruje do půvabné vlny. Díky ní se pak oči zdají být opticky mnohem větší a výraznější, což ocení ženy a dívky s rovnými či nevýraznými řasami. Zázrak pak udělá s krátkými řasami.
  Jak probíhá samotná procedura? Odbornice v kosmetickém salonu nebo Brow baru nejprve přiloží na horní víčko samolepicí natáčku dle délky vašich řas (je důležité zvolit její správnou velikost) a pečlivě na ni řasy zafixuje rovnoměrně směrem nahoru na natáčku. Poté kosmetička nanese trvalou a nechá ji působit patřičnou dobu. Po jejím setření vše neutralizuje šetrným přípravkem, ve kterém je kolagen a cystein. „Krásně vytvarované a nabarvené řasy vám vydrží až šest týdnů, ale zde to platí dvojnásob: věřte školeným profesionálům,“ uzavírá Martina Košťálová.

 3. mýtus: Nejdelší řasy jsou umělé
  Používání umělých řas dnes pomalu ale jistě vytlačují růstová séra na řasy. Pokud jste dostatečně trpělivé, u kvalitních sér vám řasy i obočí po několika týdnech začnou růst a výsledky jsou skvělé. Mezi ty s největšími účinky se dnes řadí séra obsahující aktivní látku z trsovníku lékařského. Nejenže krásně prodlouží řasy, ale také se postarají o jejich objem, a obočí zase doplní tam, kde už přestalo růst. Jedinou nevýhodou sér je, že fungují jen tak dlouho, jak je používáte. 
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Halátová
Nic z toho nemusím dělat. Pochybuji, že po šedesátce bych si obočí barvila nebo dělala trvalou na řasy. Ale pořád je nabarvené obočí snesitelnější, než vytetované - na staré kůži.