Naučná stezka kolem Řežabince
FOTO: autorka

Naučná stezka kolem Řežabince

4. 3. 2019

Řežabinec je rybník u Ražic, vyskytují se zde vzácné rostliny a živočichové, je to významné  hnízdiště vodních ptáků.  Žije zde žluva hajní, slavík obecný a můžete spatřit i ledňáčka říčního, který sem pravidelně zalétá za potravou. V tůních našly výborné podmínky pro rozmnožování mnohé druhy obojživelníků, takže dnes v nich žije nejbohatší společenství žab a čolků. Objeví se i vydra. Vše se můžeme dozvědět z informačních panelů. Na několika místech jsou postaveny dřevěné chodníčky, které vedou do porostu rákosí a končí až u volné hladiny. V okolí je archeologické naleziště ze střední doby kamenné.

V rybářské baště u rybníka trávil prázdniny u babičky a dědy malý Jaroslav Hašek. Tudy bloudil jeho dobrý voják Švejk, když hledal cestu k svému regionu a skončil na četnické stanici putimské v podezření na ruského špióna. Cesta vede mezi rybníkem a tůněmi na hráz rybníka, kde můžeme pokračovat do Kestřan nebo Putimi. Já se rozhodla pro Putim .

 

 

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA