Díky za tvůj smích
Ilustrační foto: ingimage.com

Díky za tvůj smích

16. 3. 2019

K měsíci březnu mám vztah přímo osobní. Samozřejmě jako většina z nás především proto, že je poslem jara. První hřejivé paprsky slunce a celý proces oteplování má jednoznačně blahodárné účinky na tělo i na duši…

Březen je také oblíbený u čtenářů, neb je už dlouhá léta označován jako měsíc knihy. A nemůžeme upřít význam ani březnovému svátku, který jsme někde více, někde méně oslavili minulý týden – Mezinárodní den žen. To stejné pak platí i pro Mezinárodní den učitelů, o němž jako o dalším světově uznávaném svátku padne určitě zmínka koncem měsíce.

Pro mě má však největší kouzlo datum 16. března. Toho dne roku 1934 se narodila moje maminka.

Už téměř šest let statečně a s mimořádným smyslem pro humor tráví čas se svým nerozlučným společníkem Alzheimerem, z toho třetím rokem v úžasném Domově seniorů Foltýnova v Brně - Bystrci. Po telefonu jsme stále v kontaktu a já jsem každodenním svědkem jejího švitoření, veselých historek z dávné minulosti, oživlých vzpomínek i její vlastní fantazie. Poslouchám je téměř ve stejném znění několikrát denně. Počet našich telefonátů se vyšplhal jednoho dne až k devatenácti… A každý z nich byl (a stále je) pro mě důkazem, že se jí tam žije spokojeně a bezstarostně jako nikdy předtím. Její pětaosmdesáté narozeniny oslavíme jako vždy společně. Jen si ji tentokrát přivezu z Brna k nám, aby si to svoje polokulaté jubileum užila nejen se mnou, ale i s jejím milovaným vnukem, jeho ženou, pravnoučkem a ostatními členy rodiny.

Vím, že to bude jen na krátkou chvíli, která by se bez fotodokumentace a každodenního připomínání rozplynula jako dým... Ale maminčiny okamžiky štěstí mi rozhodně stojí za to. A protože ji určitě potěší i malá protekce prostřednictvím portálu i60, snad mi nebude mít nikdo za zlé, že ho teď využívám i k této soukromé gratulaci…

Takže moje zlatá mamuško, ať ti slouží zdraví a ať je z balkónu tvého pokojíčku každý den slyšet tvůj nakažlivý smích!

Pro všechny, kdo mají to štěstí být dětmi i po šedesátce,

s láskou HŠ

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Když má člověk někoho rád, bere ho se vším, tedy i s takovouto "proměnou". Maminka je ve svém světě určitě šťastná a to je velké štěstí i pro ostatní z rodiny. Děkuji.
Hana Práglová
Mamince přeji pohodové a klidné dny a příjemné chvíle s rodinkou.. I já mám ráda březen. V tomto měsíci se narodila má maminka, teta,babička a tchán. Navíc jsme březnu před 49 lety měli svatbu..
Marie Seitlová
Já to štěstí také již 5 let nemám. Ale příští týden ji pojedu s kytičkou na hrob, také se narodila v březnu. Vaší mamince přeji zdraví a hodně pěkných chvil s vámi.
Jana Šenbergerová
Moje maminka se také narodila začátkem března. Letos by jí bylo 91 roků. Té už mohu popřát jen hodně štěstí v příštím životě, v tomto si ho mnoho neužila. Ať se ještě dlouho můžete smát s tou svou.
Alena Vávrová
Všem to štěstí, být ještě dítětem, velmi přeji, ač sama ho již dlouho nemám. A všem takovým maminkám, jako jsou ty vaše, přeji hodně zdraví, štěstí a spokojenosti ♥.
Marie Doušová
Hezké vyznání mamince. Přeji hodně zdraví a ještě hodně chvil s Vaší maminkou.
Hana Nováková
Krásné, dojemné přání, pořád jako i já jsme dětmi svých žijících maminek - moje maminka rok nar. 1930. No není to štěstí v našem věku být ještě dětmi?
Marie Ženatová
Přeji Vám to veliké štěstí, být stále dítětem. Já jsem to měla jako H. R. - byla jsem dítětem do svých 65 let a byla jsem za tuto možnost moc a moc vděčná...
Jarka Wirterlová
Přeji Vaší mamince jen to nejlepší, ať si ještě hodně dlouho užívá bezstarostný život. A Vám přeji ať dlouho posloucháte miminčin smích a vyprávění. Já na maminku jen vzpomínám už 23 roků.
Alena Tollarová
Přeji Vaší mamince, aby si ten bezstarostný život užívala a hodně dalších společných veselých chvil. Já na maminku už jen vzpomínám od mých 44 ...
Danka Rotyková
Přeju ještě hodně veselých setkání s maminkou.
Dana Puchalská
Moc hezké a milé přání. Přeju mamince ještě mnoho klidných a úsměvem naplněných dní.
Soňa Prachfeldová
Dojemné vyprávění to si jistě každý vzpomene na svoji maminku. Také jsem byla dítětem do 58 a není dne abych si na ni nevzpomněla. Bohužel také skončila s alzheimerem, který je zpočátku skoro zábavný. Březen pro mě je náročný máme hodně narozenin i svátků, dokonce budeme slavit 80. Slav me všichni s láskou, když se ještě můžeme sejít.
Hana Rypáčková
Hezké být stále dítětem. Skončila jsem být dítětem v 65. Díky za vzpomínku.