Moje energie: Procházky s NW hůlkami
Ilustrační foto: pixabay.com

Moje energie: Procházky s NW hůlkami

14. 3. 2019

Protože jsem si v poslední době připadala asi jako vybitá baterka, rozhodly jsme se s kamarádkou, že opět začneme chodit na pravidelné vycházky s NW holemi. Jak se správně chodí s holemi, nám ukázaly instruktorky programu "Jedeme dál", který stále  pořádá nezisková organizace TOTEM. Dva roky jsme se scházeli ve skupině seniorů u Boleveckých rybníků spolu s instruktorkou, která nás naučila znát různé stezky a cestičky, abychom nezabloudili. Většinu z nás tvořily ženy, ale i občas pár mužů také s námi chodilo. Les okolo rybníků je protkán různými stezkami a jednou jsme s kamarádkou dokonce i zabloudily.

Dnes tedy chodíme sami, nastavíme si program na chytrých hodinkách a většinou ujedeme cca 5-6 km. Snažíme se být na procházce za každého počasí a určitě se tak cítím daleko lépe než před Vánocemi. Procházka mě nejen osvěží, ale i si vyčistím hlavu a pak zase mohu zasednout k počítači a pracovat. Moje práce spočívá v grafickém zpracovávání technických výkresů pro různé strojírenské firmy. Bez procházek s NW holemi bych asi práci dělat nemohla.

Myslím, že pro můj kvalitní život je chůze nezbytná, a jsem ráda, že právě projekt "Jedeme dál" pomáhá seniorům nezůstávat doma, ale v kolektivu si vyrazit do přírody a hlavně se pohybovat.

Pokud nám s kamarádkou dovolí časové možnosti, chceme si ještě dobíjet energii v blízké tělocvičně, kde je pro seniory připraven program cvičení na balonech.

Přeji všem hodně energie do dalšího života.

 

Partneři soutěže:

710x100-4.png

DIG_680x140_stat.jpg

Hodnocení:
(5 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Balúchová
Bolevák jsme obešly s Olinkou při posledním srazu.Máte tam krásné trasy a hlavně kamarádky s kterýma můžeš chodit.Já,jelikož nefotím,tak s hůlkama problém nemám a při trase delší jak 3km ,jich využívám.Chodím každý den,ale většinou sama,tak tobě i ostatním společenství v partě závidím,ale přeji.
Alena Vávrová
Sice na mne kdekdo vejrá, ale já jsem problém překážejících hůlek při focení vyřešila - mám je na šňůře kolem krku, tak akorát pod ruku. Foťák také na krku - pustím hůlky, popadnu foťák. Hůlky nemusím nikde odkládat, ani je už nikdy nezapomenu na Jedlové hoře (měla jsem tehdy štěstí, ještě tam u Schillerova pomníku byly) ;-) .
Dagmar Bartušková
Jarmilo, jen tak dál!
Alena Tollarová
Hůlkám a chození vůbec zdar!
Jarmila Komberec Jakubcová
Moje milá děvčata, moc děkuji za hezká slova, přiznám se, že dnes jsem hůlky nechala doma, bylo moc větrno a pak blíží se termín odevzdání zakázek tak makám.
Soňa Prachfeldová
Jarmilko, chůze je to nejlepší ze cvičení, co pro sebe můžeme učinit a moc si nezhuntovat již křehčí tělo. Já mám hůlky v autě, vozím je sebou, ale při focení mi překážejí. Pokud lezu do strmého kopce, tak si na ně vzpomenu, že by pomohly. Trénuj dál děvče, je to zdravé a člověk si vyčistí hlavu :-)
Dana Puchalská
I já Ti přeju hezké procházky. Já osobně chodím radši bez nich.
Anna Potůčková
Pokud jdu na procházku chodím s hůlkami i fotoaparátem, který mně visí na krku !
Zuzana Pivcová
Já jsem to s hůlkami ještě nikdy nezkusila, ale to neznamená, že bych byla taková čiperka a běhala jako laň. Je to jen nezvyk. Tobě, Jarmilko, přeji takových pochůzek ještě mnoho. A hlavně s příjemnými lidmi.
Eva Mužíková
Jarmilko, jen tak dál...
Hana Rypáčková
Mluvila jsem s jednou paní a ta říkala, že kolem Boleváku chodí parta hůlkařů v úterý. To asi budete vy. Pes a hůlky nejde dohromady, Ale jistě na ně dojde, chodím s nimi bez psa v terénu hor. Hodně pohodyca energie, Jarmilo...
Marie Novotná
Tento týden byl pořad v televizi o Chlumu.Hned se mi vybavilo,jak jsme stáli pod ním.Okolí Boleváku je krásné a tak se nedivím,že vycházky s,,holemi" nebo bez nich se líbí.Přeji hodně sil do dalších vycházek.
Dana Kolářová
Pohodové chození a hodně energie.
Věra Ježková
Loni jsem absolvovala podzimní NW Stromovkou. Jednou týdně hodinu. Hole k zapůjčení. Zpočátku jsem byla nadšena, ke konci už mě to moc nebavilo. Uvědomila jsem si, že radši chodím bez holí – a s foťákem. Letos na jaře se tam zase vydám. Uvidím, jak dlouho mi to vydrží.
Naděžda Špásová
Jarmilko, přeji ti ještě spoustu krásných procházek a spoustu energie. Taky mám takové chození moc ráda. :-)