Nejzajímavější knižní novinky tohoto jara
www.pixabay.com

Nejzajímavější knižní novinky tohoto jara

22. 3. 2019

Jak přivítat jaro? Třeba s knížkou v ruce. Vybírejte si z příběhů nabitých napětím, záhadami i dobrodružstvím.

Michael Palin: Erebus
V roce 1848 zmizela v ledové pustině Arktidy britská loď Jejího Veličenstva Erebus. Šlo o jednu z prvních průzkumných lodí a veteránku přelomových plaveb na kraj světa. Teprve před pěti lety – v roce 2014 byl vrak lodi nalezen. Michael Palin, hvězda komediální skupiny Monty Python a známý cestovatel, vdechuje pozoruhodnému Erebu opět život. Začtěte se do historie velké bombardovací lodi od jejího vyplutí roku 1826 a sledujte velkolepé výpravy, které vedly ke slávě v Antarktidě až po její zkázu na druhém konci světa, v Arktidě. Kniha je doprovázena bohatým obrazovým materiálem s původními dokumenty a fotografiemi. Titul vycházející v edici Pangea stojí 399 Kč.

Čong Judžong: Vzorný syn
Co kdybyste se jednoho rána probudili a nebyli si jistí, jestli jste předchozího dne nespáchali něco hodně hodně špatného? Judžina při probuzení ucítí pach krve. Jako epileptik usoudí, že se jedná jenom o halucinaci, ale může si být stoprocentně jistý? Začíná čelit hrozbě, že nad ním temný stín nemoci má větší vliv, než si původně myslel, a to hlavně když si nevezme prášky. Zjistěte, co skrývá Judžinova paměť. Autorka kontroverzního psychothrilleru Čong Judžong je často přezdívána jako korejský Stephen King a její mystery román Vzorný syn se stal bestsellerem v Koreji i USA. Vychází v edici Vendeta, koupíte ho za 399 Kč.

Marc Raabe: Klíč 17
Milovníci thrillerů a severské literatury, zbystřete – vychází první díl nové detektivní série Tom Babylon. Klíč 17 pojednává o vyšetřovateli Tomu Babylonovi a psycholožce Sitě Johannové, které spojí případ nalezeného rozsápaného těla kazatelky v berlínské katedrále. Na krku mrtvoly najdou klíč s číslem 17, což je ten samý symbol, se kterým před lety zmizela Tomova mladší sestra Viola. Znamená to, že je stále naživu? A kdo toho skrývá víc – Tom nebo tajemný vrah? Titul vycházející v edici Vendeta a stojí 449 Kč.

Jan Erik Fjell: Pokoj stínů
Po úspěchu severské krimi Práskač Jana Erika Fjella přichází autor s druhým dílem. Kriminální vyšetřovatel Anton Brekke opět musí čelit komplikovanému případu a do toho se potýká s osobními problémy, které se jako naschvál vynoří v době Vánoc. Právě kvůli vánočním svátkům si chce jistý Bernandas z Litvy přivydělat a nechá se najmout, aby do Norska propašoval jisté „zboží”. Co se za tímto pašeráckým výletem skrývá? Je na Antonovi, aby to odhalil. Titul seženete za 329 Kč.

John Bellairs: Postava ve stínu
V pokračování fantasy příběhu Čarodějovy hodiny, který se v loňském roce dočkal filmové verze, se opět setkáme se sirotkem Lewisem. Je si jistý, že objevený šťastný peníz dědečka Barnevalta z roku 1859 je kouzelný, jenomže zatímco ho nosí okolo krku, začínají se dít zlověstné věci. O půlnoci Lewisovi chodí podivné dopisy, po městě ho sleduje temný stín a něco v jeho těle jako by kontrolovalo každý Lewisův krok. Postava ve stínech se objevuje čím dál tím častěji, ovládne Lewise docela? Kniha vycházející v edici King Cool je dostání v Knihy Dobrovský za 229 Kč.

knihy
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.