Daniela Kolářová: Plná hlava premiéry
FOTO: Divadlo Palace

Daniela Kolářová: Plná hlava premiéry

20. 3. 2019

Léta září v divadle, ale proslavila se i před kamerou. Filmy a seriály, ve kterých hrála, patří u nás k těm nejoblíbenějším. Co právě Daniela Kolářová chystá a co jí dělá radost?

V televizi si její umění můžete připomenout každou chvíli. Není divu, stačí připomenout filmy jako Vratné lahve, Kulový blesk, Setkání v červenci, Léto s kovbojem, Na samotě u lesa a seriály Nemocnice na kraji města, Taková normální rodinka či Sňatky z rozumu. To abychom jmenovali ty nejoblíbenější. Když ovšem televize něco opakují, obvykle se nedívá. „Nijak nesleduju, kdy co bude. V podstatě je náhoda, když na něco narazím. Většinou tehdy, když se v noci vrátím z divadla a ještě se mi nechce spát.“

Na většinu natáčení vzpomíná ráda. „Nemůžu si stěžovat skoro na žádné. Filmování mě vždycky přišlo jako taková bláznivá záležitost. Čeká se, až přeletí letadlo, až začne pršet... Měla jsem ale štěstí na příjemné kolegy a na dobré štáby, takže jsem si zvykla.“

V divadle hraje pořád. Co nejbližšího ji čeká? „Hra Odpočívej ve svém pokoji, kterou připravujeme ve Studiu DVA. Premiéra bude ve středu 27. března. Jak vidíte, zbývá už jen pár dní. Finišujeme, chystáme se na hlavní zkoušky, takže toho mám plnou hlavu. Je to docela náročné.“ Hru režíruje Miroslav Hanuš a obsazení dvou hlavních ženských rolí je skvostné: s Danielou Kolářovou hraje Marta Vančurová.

Kromě hraní se Daniela Kolářová už léta věnuje charitě. „Dostala jsem se k ní takovou náhodou. Když jsem chviličku pracovala v Zastupitelstvu hlavního města Prahy, ředitelka Duhy mě pozvala na nějaké jednání. Tam jsem se seznámila s celou problematikou. S dílnami, s postiženými lidmi, se stacionáři. A pak mi nabídli, jestli bych se nechtěla stát členkou. Zaujalo mě to, takže jsem teď předsedkyní Nadace Duha.“

V osobním životě nejradši vzpomíná na dobu, kdy byli oba synové malí a ještě nechodili do školy. „Než na ně začaly působit jiné vlivy,“ konstatuje. Dnes už má dvě vnoučata, devítiletou Andulku a šestiletého Vojtíška, ale jak sama říká, její časy spolehlivě hlídací nejsou.

A při čem si nejvíc odpočine? Herečka má u Dobříše zahrádku, takže je to jasné. „Ráda se hrabu v hlíně. Líbí se mi ty chvíle, kdy něco sázíte a nejste si jistá, jestli se to povede. Nebo pozorovat travičku a ona vám vzejde, to je radost.“

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Paní Kolářovou jsem měla vždy ráda a proto mě hodně mrzelo její pohrdlivé prohlášení po Sametu, o autobusech venkovanů, pro které museli hrávat. Už si přesně nepamatuji, jak to řekla, ale když ji vidím a nebo o ní čtu, pořád cítím tu hořkost, kterou ve mně její slova tehdy vyvolala.
Zuzana Pivcová
Mně se paní Kolářová líbila vždy, i ve filmu Na samotě u lesa nebo Setkání v červenci (profesorka a student), které někdo rád neměl. A samozřejmě ve Vratných lahvích. Prý to byla spolužačka jednoho mého dávného známého.
Jana Šenbergerová
Patřila a patří k mým oblíbeným hercům. Ať se jí daří!
Naděžda Špásová
S Danou Kolářovou jsem dělala Léto s kovbojem. Byla velice příjemná a milá. Také se mi líbila ve Vratných lahvích.
Antonín Vácha
Moc se mi paní herečka líbila ve Vratných lahvích. S panem Svěrákem tvořili skvělý pár, to byl příběh ze života...