Varhošť
Foto: autorka

Varhošť

28. 3. 2019

Pozvání na rozhlednu Varhošť

9. 3.2019 na Josefa, sluníčko přímo lákalo a vybízelo na výlet. Tak jsme tedy vyjeli, míjeli jsme Milešovku, byla pěkně vyfoukaná, jeli okolo Lovoše, až jsme dojeli do Litoměřic. V Litoměřicích jsme to stočili do prudšího stoupání a už jsme byli někde nahoře v úzkých silničkách. Přes dvě malé vesničky jsme dojeli pod zalesněný kopec a u úpatí ukazatel - směr rozhledna Varhošť.

Zaparkovali jsme a vydali se turistickou cestou. Kopec není náročný, na vrcholku se tyčí železná rozhledna, která v roce 1973 nahradila starší dřevěnou rozhlednu z roku 1927. 

Z rozhledny je výborný rozhled od Řípu, přes Hazmburk, Lovoš, Milešovku a Kletečnou. Na západě jsou vidět Krušné hory. Za dobré viditelnosti se dohlédne až k Jizerským horám. Vidíme, jak se klikatí řeka Labe od střekovského zdymadla až ke Štětí. Tedy, to vše bychom viděli, kdyby ...

Na to vše jsem se těšila, jenže ouha. Vylezla jsem nahoru, a když jsem začala fotit, přihnal se studený severák, začaly padat kroupy se sněhem. Opravdu jsem měla během chvíle ruce ledové. Rádi jsme sestoupali do údolí, kde bylo již lepší počasí. Mohlo být lépe, ale čerstvý vzduch stál také za to. 

Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Díky Jani
Jana Šenbergerová
Krásná krajina, krásné fotky. :-)
Soňa Prachfeldová
Děkuji děvčata ♥
Dagmar Bartušková
Soňo, krásné fotky. Ještě že vás severák neodnesl. Kdo by potom tak skvěle fotil?! :-)
Lenka Hudečková
Soni, tohle místo zrovna neznáme, tak díky za další puntík v našich budoucích cestovních plánech...Hezký výlet, i když se počasí zvrtlo :-)
Ilona Kolářová
Jejda, Varhošť, krásný rozhled a krásné stoupání, obzvlášť na kole. :)
Alena Vávrová
Krása nesmírná!!
Soňa Prachfeldová
Díky zlatíčka :-)
Hana Rypáčková
Byla jsem tam před lety z chalupy v Býčkovicích, ale taková viditelnost v létě nebyla, bylo "mlíko". Krása...
Eva Mužíková
Soni, opět další povedený příspěvek v řadě. Líbí se mi m.j. Tvé fotky, kde prosvěcuje sluníčko mezi stromy nebo mraky. Ty klády jsou také krásné, mám ráda vodu, skály a dřevo..
Naděžda Špásová
Na Varhošti jsme taky byli, ale já jsem nahoru nelezla. Je to nad Hlinnou tak chodíme na procházku přes silnici. Moc hezké fotky. Možná, že to zkusíme znovu. :-)
Anna Čípová
Soni, díky za pozvání na rozhlednu a pohledy z ní.. Bydlíš v krásném kraji, snad se tam ještě dostanu.
Věra Ježková
Soňo, o této rozhledně jsem dosud neměla ani tušení. Díky za krásné fotky.
Beáta Hvizdošová
Soňo, zajisté jste si všimla, že České středohoří má na pravém břehu řeky zcela jiný ráz. Kopce jsou tam víc protáhlé, hřebenovité, ale krásné. K dnešnímu svátku Vám přeji vše nejlepší.
Jitka Hašková
Soňo, jednička nepozorovaně utekla.
Alena Tollarová
Tahle změna počasí nás zastihla i na Číčově, viď? A je zajímavé, jak na jedné fotce má nebe úplně jinak modrou barvu! Na Varhošti jsem byla poprvé s našimi malými dětmi a pak až po mnoha letech. Má odtamtud být vidět snad devět zákrutů Labe, jestli se nepletu. Taky bych tam letos znovu ráda vyrazila.
Hana Nováková
Soňo, nejen vše k dnešnímu svátku, ale další dík za vaše povídání a zase krásné snímky.
Soňa Prachfeldová
Děkuji všem, Jitko, také zírám, kam zmizela 1 ? Beatko, díky za připomenutí , Kundraticemi jsem projížděla, děsně úzká ulička a té vily jsem si také všimla, je krásná. Blízko je Hlinná ano a bude spousta květeny, asi zase vyrazím.
Jitka Hašková
Prima článek a bezva fotky. Josefa je 19.3.
Jana Kollinová
Žasnu jaká úžasná místa lze navštívit Soňo, děkuji za fotoreportáž.
Beáta Hvizdošová
Ráda bych dala článku 6 *, můj PC to však neumí, na rozdíl od jiných. Tak alespoň takto. ****** A úsměv navrch. :-)
Beáta Hvizdošová
Soničko, článkem jste mi udělala moc velkou radost. V Kundraticích, horskou vískou mezi jižním svahem Varhoště a skalnatým hřebenem Holého vrchu nad Hlinnou, jsem před pár lety uvažovala o koupi nemovitosti. Mimochodem, velmi krásnou vilu s německou architekturou měl v těch místech Felix Holzmann. Ještě jednou děkuji za připomenutí kraje mnou tolik milovaného.
Dana Puchalská
Krásný výlet a zajímavé fotografie. Nikdy jsem na Varhošti nebyla a teď koukám jaká to je krása. Ale na rozhlednu bych musela sama. Manžel jak vidí něco podobného, tak řekne NE. Ani do lanovky ho nedostanu. Fotky jsou krásné.
Mirek Hahn
Ten příchod studené fronty je moc zajímavý.
Anna Potůčková
Dle fotografii tam musí být nádherný výhled a takový bych neodmítla. Díky za pozvání ! Třeba někdy se tam dostanu.
Dana Kolářová
Hezký výlet.
Zuzana Pivcová
Tento typ rozhleden, kdy pod sebou vidím hloubku, mi zrovna nedělá moc dobře, ale výhled odtamtud je určitě nádherný. Díky, Soňo.