Moje energie
Foto: autorka

Moje energie

31. 3. 2019

Moje energie mě už dávno neposlouchá. Mrcha je někde zalezlá a mě nechá bez energie ploužit se životem . Když už je jí mně hodně líto, tak mně  malinko nabije a zase klidně zmizí..Snažím se toho malého nabití okamžitě využít, protože nevím, kdy budu nabitá příště.

Často, když už si nevím rady, začnu energii hledat. Jelikož energie mě ještě nechce úplně vyřadit ze života, tak se najít nechá. Beze mě by totiž zahynula také. Je to přece energie jenom moje. Snažím se ji lákat na rúzné nástrahy a slibuji jí, že ji vyžiju, jak nejlépe umím, ale dělá si stále, co chce.

Tuhle ale byla nějaká radostná a  přímo rozpustilá, a tak se mi vlila do žil. No, byla to rána.Já jsem najednou nevěděla, co  mám s tou nově nabitou energii dělat.. Abych ji trochu unavila, tak jsem  umyla okna, dveře, podlahu a vúbec, co se dalo.

Jenomže já s tou energii nějak neumí hospodařit, a tak jsem ji rychle vyčerpala. Dala mi to sežrat a další den nepřišla vůbec .Ležím na posteli úplně bez energie a přemýšlím. Zajímavé je, že  energie napadá jenom moje tělo. Stará hlava a mozek v ní stále pracují. Snaží se nad energii vyzrát  a vymýšlejí, jak ji do těla zase přivábit. Je ale hrozné. že se poslední dobou nechá přivábit čím dál, tím méně. Je  nějaká vychytralá a zdá se, že i ona šetří sílu a šetří s ní hodně. Obě dvě se zdáme vyčerpané jedna druhou.

Tuhle jsem se ale probudila a co se to se mnou děje ? Moje energie, nebo aspoň její větší část se vrací. Já jsem se totiž konečně uzdravila a zase má tedy moje energie v mém těle dost místa. Máme k sobě zase blízko a docela se přátelíme. Já jsem ji vzala za odměnu do rozkvetlého parku a to byste koukali, jak jsme pookřály.

 

Partneři soutěže:

710x100-4.png

DIG_680x140_stat.jpg

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Paní Hanko, od doby co jsem viděla Vaší zářící macešku jsem koupila již 12 hezkých rostlinek a prohlédla si nabídku dalších desítek květů v prodejnách, ale nikde není tak nažhavená jako ta Vaše. Pečujte o ni, je to unikát!
Zdenka Jírová
Máme stejný problém s energií. Když ji vyčerpám nesmyslným uklízením a podobně, sedím a přemýšlím o životě s enefgií a není to dobré. Dcery mi vždy říkají:" Zy jsi zase uklízela a neodpočinula jsi si."Provinile souhlasím. Ale pak to udělám znovu, protože si nějak nedovedu přiznat, že nemám energii jako ve 30, 40,50 ...
Soňa Prachfeldová
Čtu poslední příspěvek a přeji Vám paní Hano, aby Vás Vaše energie vždy povzbuzovala a posilovala.
Hana Rypáčková
Ať se mrška třeba,schovává, ale aspoň že se zase najde. Prima..
Lidmila Nejedlá
Hanko, ve dvou se to lépe táhne, že? A energie je výborný partner.
Marie Ženatová
Haničko ze srdce Vám přeji, že se Vám energie zase dobře vrátila - také mi připadá, že ta moje se mi velice často schovává a já ji někdy nemohu skutečně vůbec najít...
Jana Šenbergerová
Energie je všude plno. Nevnucuje se nám, ale je trpělivě neustále v našem dosahu. Záleží jen na nás, jak ji dokážeme nechat sebou proudit. A takový pohled na krásnou kytičku, jakou maceška i pro mě je, ji určitě dokáže přitáhnout a v nás rozproudit.
Hana Šimková
Paní Jano, moje maceška opravdu hoří a myslím, že je hodně pozitivní. Asi tu energii vysílá.
Eva Mužíková
Hezký jste se s námi podělila o hru na schovávanou. Váš smysl pro humor mám ráda,vždy mne pobaví.
Jana Kollinová
Paní Hano, Vaše maceška hoří a vítá novou energii. Možná se Vám zdá, že přeháním, ale podívejte se na svůj kvítek macešky, svítí!!! Správný výběr energie flóry!!
Dana Puchalská
Hano,jen tu potvoru neposlušnou - energii, co někam mizí moc nehledejte. Třeba i ona si chce dát pár dní ležing a gaučing. Však ono jí to přejde a zase vyleze. A fotka je fakt hezká.
Hana Šimková
Paní Jano, koukám, že moje maceška se tváří zvědavě. Něco ji zaujalo.
Jana Kollinová
Líbí se mi, jak si umíte s Vaší energií hrát na schovávanou. Fotografie macešky je krásná ve své jednoduchosti. Mně se stává, že polovina macešek, které vysadím má zamračený "ksichtík," nejvíc žluté a tak svůj vyzdobený maceškový petrželák obracím zamračenými kvítky směrem do ulice. :-)
Hana Šimková
Zuzanko Anděl pomáhá a snad to ještě vydrží. Bez něho už bych se vůbec neobešla . Mám život komplikovaný, ale on všechno chápe. Díky za něj nebesům.
Marie Doušová
S úsměvem napsané a je potřeba věřit , že se vždy nějaká energie najde a pomůže dále žít krásný a příjemný den. Moc Vám přeji zdraví a hlavně sílu s energií bojovat a přilákat k sobě...*******
Naděžda Špásová
Hanko, přeji vám, aby ta uzdravená energie už nikam neutekla a vydržela vám hodně dlouho. :-)
Věra Lišková
Den, kdy si energie někde trajdá a nepřijde ke mne vůbec taky znám. Je fajn, že dobrý humor se Vás vytrvale drží.
Zuzana Pivcová
Haničko, Tvoje energie tu občas schází. A jak si s ní rozumí Tvůj Anděl??
ivana kosťunová
Je to mrška, ta energie :))