Olivia de Havilland. Hollywodská kráska bude mít 103 let
FOTO: pinterest.com

Olivia de Havilland. Hollywodská kráska bude mít 103 let

3. 4. 2019

Slávu jí přinesl legendární film Jih proti Severu. Hrála sokyni hlavní hrdinky Scarlett O‘Hara, hodnou a obětavou Melanii. Z té role si ji pamatují lidé na celém světě, ale málokdo nyní ví, že tato dáma stále žije. Nedávno o sobě dala vědět.

Loni iniciovala soudní líčení, protože se jí nelíbilo, jak její osobu popsali tvůrci amerického seriálu Zlá krev. Ten pojednával o sporech mezi slavnými hollywodskými herečkami v dobách jejich největší sláva. Vyprávěl o soupeření mezi Joan Crawford a Bette Davis a Olivie z něho vyšla jako, řekněme, tak trochu pavlačová drbna. Což ji tak naštvalo, že neváhala najmout právníky a vyrazit do boje. Soud však její námitky neuznal, neuspěla.

Každopádně to ale svědčí o tom, že tato dáma, která pamatuje dobu největší slávy Hollywoodu, je na svůj věk v dobré kondici.

Olivia se narodila v roce 1916 v Tokiu. Když jí byly dva roky, rodiče se přestěhovali do Spojených států. Zpočátku studovala na katolické dívčí škole, ale velmi ji lákalo divadlo. Brzy se ukázalo, že nejde jen o jednu z dívek s hezkou tváří, které touží po slávě, ale o skutečně talentovanou herečku. Dvakrát získala Oscara. Vytvořila hereckou dvojici s Errolem Flynnem a svého času byli považováni za nejkrásnější a nejobsazovanější pár Hollywoodu.

Koncem třicátých let dostala roli v trháku Jih proti Severu. I když to nebyla role hlavní, byla výrazná a byla za ni nominována na Oscara. Mnozí diváci právě její postavu milovali, protože na rozdíl od hlavní hrdinky Scarlett, která byla potvora, Oliviina postava Melanie byla přímo světice.

Olivia od padesátých let žije ve Francii. Jejím druhým manželem byl francouzský novinář a žurnalistice se věnuje i její jediná dcera.

Olivia nyní žije v ústraní, ale pokaždé, když ji fotografové někde zastihnou a její snímky zveřejní, lidé žasnou nad tím, jak zůstala krásná. S vráskami, s bílými vlasy, ale elegantní, nenápadná, noblesní. V podstatě taková, jako byla její nejslavnější postava Melanie. Takže jde o ukázku, že ne každá hvězda žije život plný skandálů a plastických operací. Olivia sice říká, že současnému světu už moc nerozumí, ale vlastně je pro něj cennou ukázkou toho, že i ve sto třech letech se dá žít důstojný a hezký život.

 

Hana Charvátová pro i60

 

 

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.3 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.