Olivia de Havilland. Hollywodská kráska bude mít 103 let
FOTO: pinterest.com

Olivia de Havilland. Hollywodská kráska bude mít 103 let

3. 4. 2019

Slávu jí přinesl legendární film Jih proti Severu. Hrála sokyni hlavní hrdinky Scarlett O‘Hara, hodnou a obětavou Melanii. Z té role si ji pamatují lidé na celém světě, ale málokdo nyní ví, že tato dáma stále žije. Nedávno o sobě dala vědět.

Loni iniciovala soudní líčení, protože se jí nelíbilo, jak její osobu popsali tvůrci amerického seriálu Zlá krev. Ten pojednával o sporech mezi slavnými hollywodskými herečkami v dobách jejich největší sláva. Vyprávěl o soupeření mezi Joan Crawford a Bette Davis a Olivie z něho vyšla jako, řekněme, tak trochu pavlačová drbna. Což ji tak naštvalo, že neváhala najmout právníky a vyrazit do boje. Soud však její námitky neuznal, neuspěla.

Každopádně to ale svědčí o tom, že tato dáma, která pamatuje dobu největší slávy Hollywoodu, je na svůj věk v dobré kondici.

Olivia se narodila v roce 1916 v Tokiu. Když jí byly dva roky, rodiče se přestěhovali do Spojených států. Zpočátku studovala na katolické dívčí škole, ale velmi ji lákalo divadlo. Brzy se ukázalo, že nejde jen o jednu z dívek s hezkou tváří, které touží po slávě, ale o skutečně talentovanou herečku. Dvakrát získala Oscara. Vytvořila hereckou dvojici s Errolem Flynnem a svého času byli považováni za nejkrásnější a nejobsazovanější pár Hollywoodu.

Koncem třicátých let dostala roli v trháku Jih proti Severu. I když to nebyla role hlavní, byla výrazná a byla za ni nominována na Oscara. Mnozí diváci právě její postavu milovali, protože na rozdíl od hlavní hrdinky Scarlett, která byla potvora, Oliviina postava Melanie byla přímo světice.

Olivia od padesátých let žije ve Francii. Jejím druhým manželem byl francouzský novinář a žurnalistice se věnuje i její jediná dcera.

Olivia nyní žije v ústraní, ale pokaždé, když ji fotografové někde zastihnou a její snímky zveřejní, lidé žasnou nad tím, jak zůstala krásná. S vráskami, s bílými vlasy, ale elegantní, nenápadná, noblesní. V podstatě taková, jako byla její nejslavnější postava Melanie. Takže jde o ukázku, že ne každá hvězda žije život plný skandálů a plastických operací. Olivia sice říká, že současnému světu už moc nerozumí, ale vlastně je pro něj cennou ukázkou toho, že i ve sto třech letech se dá žít důstojný a hezký život.

 

Hana Charvátová pro i60

 

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.3 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Hošková
Má oblíbená kniha Odváto větrem a film Jih proti Severu. Olivii si vždycky vybavím. Hrála "tu hodnou, vše chápající", což jsem dost nechápala já...a nechala si všechno líbit od Scarlet, která mne místy dost popuzovala. Ale od té doby si vždycky, když mě něco trápí, řeknu spolu se Scarlet: Dneska se tím nebudu zabývat, nechám to až na zítřek... :-)
Zdenka Jírová
Je to určitě obdivuhodná žena a stále krásná.
Zuzana Pivcová
Je to obdivuhodný věk, i když fotky jsou nepochybně poněkud vylepšené. Ale i tak, je to zřejmě žena, žijící v pohodě. Když si pomyslím, že je to vrstevnice Lídy Baarové!! Kde je jí konec.
Elena Valeriánová
Sice si tuto herečku nedokážu vybavit, ale článek se mi líbí, takový poklidný.