Velká radost z maličkosti
Foto: autorka

Velká radost z maličkosti

11. 4. 2019

Ráda bych se s vámi podělila o velkou radost ze zdánlivé maličkosti. Jak již většina z vás ví, bydlím ve Vratislavicích n.Nisou, nedaleko lesoparku. Ten je cílem mých skoro každodenních procházek, ať již za účelem zkrácení si cesty na poštu, k lékaři, či na MHD. Nebo za účelem jen takového toulání a sledování, co nového se v lesoparku děje. Znám každý nově vysazený stromek, raduji se z nových budek pro ptáčky, nově natřených laviček, či zhotovených dětských koutků. Při svých procházkách jsem si v zimě loňského roku všimla malé borovičky, která byla pod tíhou sněhu ohnutá až skoro k zemi. Ta se nesrovná, musím jí pomoci. Tak sháním kdejaký silný klacek, jako provázek používám svázané igelitové sáčky a po oklepání sněhu borovičku podepírám (fotodokumentace na začátku fotogalerie). Přežije??

Zima skončila, moje borovička vydržela nápor silných větrů, bojuje. Jelikož vím, že pracovnice odboru Životního prostředí zdejšího MO je mým prosbám nakloněná, přeposílám jí fotodokumentaci s prosbou o pomoc.  To bylo pondělí 8.4.2019, přede dvěma dny!!! Dnes jsem opět kráčela lesoparkem na poštu a co vidím. Již z dálky zjišťuji, že zázrak se stal. Moje borovička dostala pevnou oporu, je k ní přivázaná silnou páskou a nic jí nebrání v tom, aby se lety stala jedním z mnohých krásných stromů, které ji obklopují. Ve fotodokumentaci je tato proměna záměrně až na konci, abyste se mohli s napětím na výsledek spolupráce občana a pracovnice na svém místě podívat.

Bertice, ochránkyně přírody. :))))))

Hodnocení:
(5.1 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Josef Borecký
Po přečtení vlhké oči ...
Eva Mužíková
Děkuji za reakce. Počkám až budou stromy obsypané listím a všechno pokvete. Pak vám tu nádheru vyfotím...
Anna Čípová
Evi, tleskám. Děkuji za procházku lesoparkem, tam musí být nádherně.
Hana Šimková
Taky jsem chtěla zachránit strom, ale nepovedlo se.
Dagmar Bartušková
Pěkný počin.
Anna Potůčková
Šlechetný čin! Kéž bychom se k přírodě takto chovali všichni a hlavně si všímali, co je třeba udělat a čemu je třeba pomoci !
Hana Lancová
Evi, jsi úžasná. :o)))
Lenka Hudečková
Evičko, Ty jsi opravdové zlatíčko. Asi by mi to taky nedalo a rovnala bych kmen borovice. jsi šikulka pozorná...díky za takové lidi, jako jsi Ty :-) ♥☼
Helenka Červenka
Bertice, prosím, nemohla bys mi srovnat páteř????? :) :) :)
Ilona Kolářová
Více takových lidí, jako jsi ty. Příběh s borovičkou mi připomněl mé sousedy na zahradě, kteří si vzali vyhozený smrček v květináčí po vánocích a zasadili.
Zdenka Jírová
Vzpomínám si, že moje maminka také zachránila podobně jeden stromek v parku.
Soňa Prachfeldová
Evko, dobrý člověk se pozná - ze vztahu k přírodě, lidem, zvířátkům. Tohle a mnohem víc, máš vše v sobě a rozdáváš . Je jaká je -je prostě prima tahle Bertice !
Eva Mužíková
Děkuji za milé ohlasy. Liborku, ani nevíš jak mi Bertík chybí. Každé ráno mi pomáhal sbírat s radostí kdejaký pohozený papír, petku a pod. Tam kam jsem nedosáhla, třeba pod keř, vlezl a vždy poznal, co tam nepatří. Pro tuto jeho záslužnou " práci " měl, jako snad jediný pejsek, povolen volný pohyb po lesoparku. Věděla to hlavně Městská policie.. Ve středu mi přivezou na týden Míšu, tak zase bude hodně radosti :))
Jitka Hašková
Evo, máš můj obdiv a sdílím tvoji radost z borovičky, která může dobře růst.
Hana Rypáčková
To je pozitivní reportáž. Dobře to to tvou zásluhou dopadlo.
Alena Tollarová
Kdyby všichni byli jako Ty, to by bylo dobře na světě!
Zuzana Pivcová
Evčo Bertice, Jsi bezvadná, příroda Ti to určitě vynahradí každým coulem.
Beáta Hvizdošová
Podařilo se, to je důležité. *****
Libuše Křapová
Evi, to potěší :-) Nejen tebe, ale i mne (nás). Že jsou na světe lidé, kterým není příroda (i jediný strom) lhostejní :-)
Libor Farský
Evičko, tak mě napadlo, že Ti při těchto procházkách musí moc chybět Bertík, viď...
Marie Seitlová
Evi, zachránkyně stromů, milovnice psů, u vás se zázraky dějí do dvou dnů, tak to je super. Máš pěkné fotky, pěkně jsem se s tebou prošla.
Věra Ježková
Evi, jsi dobrá duše. Myslím, že z maličkostí bývá často větší radost než naopak.
Hana Šimková
Gratuluji Evičko.
Dana Puchalská
To je dobře, že se zadařilo.......
Naděžda Špásová
Tak nejen zachránkyně pejsků a kočiček, ale i stromů. Ty jsi prostě důchodkyně záchranářka. Tvoje aktivity jsou moc záslužné a já ti fandím. Fotky pěkné, taky by se mi takové procházky líbily. Tak se měj :-) :-)
Danka Rotyková
Paní Evo, bravo ☺, ať se Vám daří v lesoparku i nadále. Máme dost podobný styl, já takhle chodím do Kunratického lesa. Je to moje NEJ-místo k trávení volného času. Také mě těší, když vidím, že je něco opraveno apod., ale v Praze jsem si už zvykla na to, že v tak velkém počtu lidí se zkrátka najde vždy někdo hloupý. S tím se musí počítat. Ale naštěstí je více nás, kteří máme rádi každou pampelišku.
Jana Šenbergerová
Evi, palec nahoru! To já dnes byla smutná. Na rušné křižovatce uprostřed města ještě včera začínaly rozkvétat v obrovské míse rudé tulipány. Dnes jsou tam po nich jen poničené listy. Doufám, že stejně nedopadnou tulipány na záhonku uprostřed křižovatky chodníků před naším domem. Chodím je zalévat a vypadají slibně.
Mirek Hahn
Dobrá věc se podařila :-)