Velká radost z maličkosti
Foto: autorka

Velká radost z maličkosti

11. 4. 2019

Ráda bych se s vámi podělila o velkou radost ze zdánlivé maličkosti. Jak již většina z vás ví, bydlím ve Vratislavicích n.Nisou, nedaleko lesoparku. Ten je cílem mých skoro každodenních procházek, ať již za účelem zkrácení si cesty na poštu, k lékaři, či na MHD. Nebo za účelem jen takového toulání a sledování, co nového se v lesoparku děje. Znám každý nově vysazený stromek, raduji se z nových budek pro ptáčky, nově natřených laviček, či zhotovených dětských koutků. Při svých procházkách jsem si v zimě loňského roku všimla malé borovičky, která byla pod tíhou sněhu ohnutá až skoro k zemi. Ta se nesrovná, musím jí pomoci. Tak sháním kdejaký silný klacek, jako provázek používám svázané igelitové sáčky a po oklepání sněhu borovičku podepírám (fotodokumentace na začátku fotogalerie). Přežije??

Zima skončila, moje borovička vydržela nápor silných větrů, bojuje. Jelikož vím, že pracovnice odboru Životního prostředí zdejšího MO je mým prosbám nakloněná, přeposílám jí fotodokumentaci s prosbou o pomoc.  To bylo pondělí 8.4.2019, přede dvěma dny!!! Dnes jsem opět kráčela lesoparkem na poštu a co vidím. Již z dálky zjišťuji, že zázrak se stal. Moje borovička dostala pevnou oporu, je k ní přivázaná silnou páskou a nic jí nebrání v tom, aby se lety stala jedním z mnohých krásných stromů, které ji obklopují. Ve fotodokumentaci je tato proměna záměrně až na konci, abyste se mohli s napětím na výsledek spolupráce občana a pracovnice na svém místě podívat.

Bertice, ochránkyně přírody. :))))))

Hodnocení:
(5.1 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

20%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

28%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%