Jak jsem propadla turistickému deníku a turistickým vizitkám
FOTO: autorka

Jak jsem propadla turistickému deníku a turistickým vizitkám

15. 5. 2019

Ještě před rokem jsem nevěděla, že existuje něco jako turistický deník, do kterého se nalepují turistické vizitky a dávají se tam razítka. Když jsem v jednom informačním centru viděla kamarádku, jak si kupuje barevné papírky a nalepuje si je do deníčku, začala jsem se zajímat, proč to dělá. Byla jsem poučena, že po celé naší republice a ve vybraných okolních státech je možné ve všech IC, v pokladnách muzeí a zámků koupit tyto krásné malé papírové fotografie.

Deníček jsem si za 50 kč pořídíla taky. Byli jsem zrovna na týdenním pobytu v Lužických horách a okolí, takže po návratu jsem měla deníček z jedné čtvrtiny zaplněný. Na zpáteční cestě jsem se ještě zastavili v Kutné Hoře a v Sedleci v kostnici, takže další vizitky byly moje. Následně se nalepování vizitek stalo mojí vášní.

Deníčky jsem koupila i vnoučkům a začalo cestování po památkách a zajímavostech v okolí našeho města. K dnešnímu dni už lepím deníček druhý. Když získáte 100ks vizitek a s nimi 100 čárových kódů,  pošlete je na příslušnou adresu, obdržíte zdrama  deníček nový. Vizitky se dají objednat i přes počítač, nesmí se však šidit, musí být jen z míst, které sběratel navštívíl.

Deníček je moc dobrý pro oživování paměti. Každý večer před spaním si ho prohlížím a vzpomínám, co jsem na určitém místě viděla, co dobrého jsem si tam dala na zub, jaké tam měli pivo, jestli bylo hezky nebo pršelo. Když mi poslali nový deníček, přišel s ním i malý dárek - dětské vstupenky do Království železnic v Praze na Smíchově.

Na květen je již naplánovaný výlet do našeho hlavního města. Vnuci  mají přichystané batůžky, v nich deníčky, a těší se na dlouhou cestu vlakem. Vybereme pokladničky, protože v Praze nám asi přibude hodně vizitek a razítek. 

Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
To jsem nevěděla, že je něco podobného. Dobrý nápad pro dárek.
Lidmila Nejedlá
I když nejsem sběratelka, líbí se mi to.
Hana Rypáčková
Koupila jsem ho v zimě Honzíkovi ve Stříbře. Ale máma s ním začala běhat a do i center pro obrázek se jí nechce...Má jen málo míst. O prázdninách to doženeme.
Blanka Macháčková
Výborný nápad. Děkuji za tip.
Eva Mužíková
Moc dobrý " koníček "..
Naděžda Špásová
O tomhle vím, kamarádka si píše svůj. Já si zase všude kupuji magnetky a dávám je na lednici.:-)
Jana Šenbergerová
Moc hezký koníček. Vím o něm od kamarádky, která vizitky nejen sbírala, ale je také autorkou některých fotografií na nich.
Zdenka Soukupová
O takovém deníku jsem ještě neslyšela. Ale líbí se mi to a určitě si ho pořídím, i když až tak moc necestuji. Děkuji za nápad.
Soňa Prachfeldová
Muj turistický deník se mnou putuje, když si nepamatujeme, kde a kdy jsme byli, vytáhne se deník a už je jasno. Skoro všude jsou infa a magnetky a turistické vizitky a všude si můžeme dáti razítka. Je to fajn. Už jsme poslala loni na výměnu, snad to nemá ani cenu - poštovné musíme zaplatit, tak nic není zadarmo. Jako pomocníček a novodobý památníček - je turistický deník výborný. tak Maruško zaplňujte čile :-)
Alena Tollarová
Turistický deník jsem si nekoupila a vizitky nesbírám. Ale mám sešit, do kterého si dávám turistická razítka z míst, která navštívím. Mají je už skoro všuce. A pro Pražáky - není třeba jezdit daleko, razítra i tur. vizitky se dají sbírat i jen po Praze. A že jich bude! Prima, Marie.
Věra Ježková
To je moc hezké. Bohužel takovou turistiku nemůžu provozovat.
Marie Měchurová
Aničko, v zámku v Holešově taky mají vizitky, v Rymicích v muzeu, v Kroměříži, ve Zlíně....
Anna Potůčková
Já si jej pořídila také - v lonském roce v lázních Libverda. Ale zase tolik necestuji, takže asi bude dlouho trvat než jej naplním.
Hana Nováková
Dobrý nápad a moc hezky zpracované. I tak se dají vnuci přitáhnout k turistice a nelenivět.
Dana Puchalská
Hezký nápad, ale pro mne ne. Delší výlety prostě ze zdr. důvodů už nedám. V mládí jsem lezla po kopcích s báglem na zádech. Moc ráda na to ale vzpomínám. Proto fandím všem turistům a turistkám.
Zuzana Pivcová
Vypadá to moc hezky a děkuji za dobrý tip. Jen nebýt takový lenoch, :-D