Báby Žižkovandy: Ruxanská
ilustrační foto: pixabay.com

Báby Žižkovandy: Ruxanská

20. 4. 2019

Bydlela v naší ulici, ale na jejím opačném konci. Se dvěma nemanželskými dcerami měly přízemní byt. Všechny tři byly ošklivé jako ropuchy! Uměla nenávidět a mstít se. Pohádala se s kdekým.

Jednou se chytla se spolubydlící Skálovou, z 5. patra. Vymyslela si rafinovanou pomstu. Vynášela po dvou kýblech vody o pět pater výše. Na půdě vodu pak vylévala nad ložnicí manželů Skálových. Mokvání stropu jim bylo divné, protože asi půl roku už nepršelo! Skála si jednou na půdě skrytě počkal, když ona vylila první vědro, nakopl ji do zadku. Vletěla hlavou do toho druhého kýblu, plného vody. Málem se na té půdě utopila. Řešil to národní výbor a dal jí pokutu [NM1]  200 korun.

Vedle ní bydlel fotograf Šmol. Měl rád mladé hezké ženské, udělal jim nejdříve dítě a řádně se s nimi později oženil.

Jednou Ruxanská za fotografem přišla s nápadem, že kdyby se s ní oženil, prorazili by si jejich sousedící byty a měli by dohromady 4 + 2. Odpověděl jí, že by si ji vzal, kdyby nebyla tak ošklivá, stará a blbá. Trochu se jí to dotklo!

Dcera Ruxanské si jednou vyčíhala mladou Šmolovou na společné chodbě. Ve svém kočárku si pohupovala černošské dítě. Šmolové jí vynadala kur.v a profackovala ji. Zase to národní výbor dořešil pokutou 200 korun.

Pak se stářím zklidnila a už jsme o ní neslyšeli.

 

                                   

 

 

 

                                                             


 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA