Báby Žižkovandy: Ruxanská
ilustrační foto: pixabay.com

Báby Žižkovandy: Ruxanská

20. 4. 2019

Bydlela v naší ulici, ale na jejím opačném konci. Se dvěma nemanželskými dcerami měly přízemní byt. Všechny tři byly ošklivé jako ropuchy! Uměla nenávidět a mstít se. Pohádala se s kdekým.

Jednou se chytla se spolubydlící Skálovou, z 5. patra. Vymyslela si rafinovanou pomstu. Vynášela po dvou kýblech vody o pět pater výše. Na půdě vodu pak vylévala nad ložnicí manželů Skálových. Mokvání stropu jim bylo divné, protože asi půl roku už nepršelo! Skála si jednou na půdě skrytě počkal, když ona vylila první vědro, nakopl ji do zadku. Vletěla hlavou do toho druhého kýblu, plného vody. Málem se na té půdě utopila. Řešil to národní výbor a dal jí pokutu [NM1]  200 korun.

Vedle ní bydlel fotograf Šmol. Měl rád mladé hezké ženské, udělal jim nejdříve dítě a řádně se s nimi později oženil.

Jednou Ruxanská za fotografem přišla s nápadem, že kdyby se s ní oženil, prorazili by si jejich sousedící byty a měli by dohromady 4 + 2. Odpověděl jí, že by si ji vzal, kdyby nebyla tak ošklivá, stará a blbá. Trochu se jí to dotklo!

Dcera Ruxanské si jednou vyčíhala mladou Šmolovou na společné chodbě. Ve svém kočárku si pohupovala černošské dítě. Šmolové jí vynadala kur.v a profackovala ji. Zase to národní výbor dořešil pokutou 200 korun.

Pak se stářím zklidnila a už jsme o ní neslyšeli.

 

                                   

 

 

 

                                                             


 

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Ještě že jste se do nějaké nezamiloval Vy, pane Miloši.
Dana Puchalská
Super. Žižkov je čtvrť plná zvláštních a svérázných figurek.
Zuzana Pivcová
Už jsem psala u minulého příběhu, že by mě docela zajímala doba, z které se datuje. Protože dnes už se snad takové figurky ani nevyskytují, Nebo přece?
Jarmila Komberec Jakubcová
Super - dávám 5 hv. a těším se na další "báby žižkovandy"
ivana kosťunová
Tak nevím - fotograf Šmol byl bigamista ? Ale opět jsem se pobavila.