Jarní výlet do Karlových Varů
FOTO: autorka

Jarní výlet do Karlových Varů

22. 4. 2019

Byl pátek, sváteční den, krásný jarní den, a tak jsme se vydali na výlet do lázeňského města Karlovy Vary. Naším cílem bylo navštívit rozhlednu Dianu.

Zaparkovali jsme nad lázněmi v ulici Na Vyhlídce a po stezce Jeana De Carro jsme se vydali dolů na lázeňskou třídu k vřídlu. Cestou jsme se kochali rozkvetlými narcisky, mahonem, různými keři a stromy.

Již na stezce bylo hodně lidí, ale u Vřídla doslova narváno. Rychle jsme si ho vyfotili a šli podél řeky směrem k lanovce na Dianu. Na stráni jsme zezdola obdivovali všechny tři rozhledny. Dianu, Vyhlídku Petra Velikého a Jelení skok.

Naproti rozhlednám se nám naopak moc líbil park – rovněž rozkvetlý. Nejen zlatý déšť, růžové a bílé květy stromů, ale hlavně moje velmi oblíbená magnolie. S tou jsem se doslova pomazlila.

Po chvíli jsme prošli kolem divadla a přes most přešli řeku Teplou, blízko hotelu Pupp jsme nasedli na lanovku a vydali se nahoru na rozhlednu.

A zde bylo na co se dívat, krásné výhledy na město Karlovy Vary, a co teprve z vrcholu věže! To byla paráda!. Po návratu zpět dolů jsme se podívali na mini ZOO, kde stál za obdivování bílý páv. Najdete zde také motýlí dům, ale bylo tolik lidí, že ten jsme vzdali. Nakonec jsme se usadili, snědli svačinu z domova, k ní jsme si dali kávu z termosky a původně jsme šli zpět na lanovku.

Jenže… lákalo nás dojít a vidět Jelení skok, místo, kde na vrcholu skály nechal král Karel IV. postavit sochu jelena (dnes je to jen kamzík ☹ ), protože podle pověsti z této skály začala při jedné jeho lovecké výpravě prýštit horká voda – pramen, který léčil…

U lanovky psali, že na tuto „zastávku“ je to jen necelý kilometr, a tak jsme se vydali z rozhledny pěšky. Cestou jsme potkali různé památníky, také mezizastávku lanovky, ale šli jsme dál, až jsme došli k vyhlídce Petra Velikého, potom okolo kříže a dále až ke skále Jelení skok. Nad touto ostře špičatou skalou je tyčí patrně nejstarší dřevěný altánek přímo nad centrem Karlových Varů. Ten se podle svého stavitele nazývá Mayerův gloriet, kdy rodák z Karlových Varů Mayer ho zde nechal postavit v roce 1804.

Když jsme se dostatečně pokochali a pořádně prošli jarní přírodou, vydali jsme se po schodech z vyhlídek zpět do města, kde jsme vyšli u stolku, kam vtipálci posadili slavného Švejka. A zase přes vřídelní kolonádu, stezkou Jeana De Carro jsme zdolali kopec k autu. Výlet byl krásný a stál za to.

 

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Líbííííííí !
Lenka Hudečková
Děkuji všem za milé reakce :-)
Soňa Prachfeldová
KV jsou krásné, na jaře dvojnásobně, fotky bezva.
Miluše Hasenohrlová
Leni, hezké povídání i fotky.Karlovy Vary máme blízko,ale jezdíme tam pouze za rodinou nebo na hematologii.
Jaroslava Korpášová
Úžasné povídání doplněné překrásnými fotkami. Musel to být krásný výlet a upřímně závidím. Snad se mi někdy také ještě podaří, alespoň částečně tyto vyhlídky navštívit a pokochat se tou krásou kolem + odlovit kešky, které v blízkosti vyhlídek jistě hojně budou :-)
Jaroslava Handlová
Vary se mi líbily hned od mé první návštěvy. Později jsem pokaždé objevovala nějaká další zákoutí. Vidím, že nyní už se toho zase hodně změnilo. Dík za pěknou připomínku KV.
Marie Seitlová
V KV jsem byla před mnoha lety a některá místa jsem poznala. Pěkný výlet doplněný krásnými fotkami. Díky.
Alena Tollarová
V Karlových Varech jsem byla jen jednou, a to už je moře let. Takováto vycházka by se mi zamlouvala, moc. Hezké fotky.
Zuzana Pivcová
Je to pokračování včerejší fotogalerie a opět jedna fotka hezčí než druhá. Líbí se mi i vylíčení cesty.
Naděžda Špásová
Leničko, KV mám taky ráda, procházka to musela být moc hezká. Fotky jsou super.
Elena Valeriánová
To muselo být krásná procházka. Byla jsem v KV jen jednou a už si to moc nepamatuji, tak děkuji za popis i fotečky.
Jiří Hudeček
Zjistili jsme, že Karlovy Vary jsou krásné a je stále co obdivovat.
Dana Puchalská
Ve Varech jsem byla naposled v roce 1978 jako běžný turista. Jsou krásné. Manželova babička se tam léčila po operaci žlučníku. Když jsem byla ještě školou povinná, jezdila jsem tam každý rok s rodiči a bylo to vždy hezký několika denní výlet. A koukám jak se to tam změnilo. Děkuju za hezký článek a hlavně za krásné fotografie.
Anna Potůčková
V Karlových varech jsem nebyla zatím nikdy, ale díky krásným fotkám, které jsi ke článku přidala tam musí být krásně!
Alena Vávrová
Také děkuji, v K. Varech jsem v minulosti byla několikrát, ale na jaře nikoliv a nahoře na vyhlídkách také ne. Moc pěkný výhled na jinak známá místa.
Jitka Hašková
Díky za připomínku Varů. Ty jsou krásné kdykoliv. Byla,jsem tam na léčení 3 x, na podzim 77, v létě 81 a v zimě 82. Seznámila jsem se tam se svým druhým manželem.