Hádej, hádej, hadači - Ochutnávka nápadů č.1
Ilustrační foto: pixabay.com

Hádej, hádej, hadači - Ochutnávka nápadů č.1

22. 4. 2019

Specifickou kategorií u většiny TV stanic jsou "zábavné pořady". Tak po mnoho let probíhal a byl na různých televizních kanálech opakován seriál s názvem "Nikdo není dokonalý". Byl postaven na otázkách kladených pár posluchačům ve studiu, ale pak náhodným chodcům. Pořad po celou dobu uváděl Jiří Krampol a vybraní hosté jej doplňovali svými vtipy a příběhy ze života. Samotné otázky redakce vybírala z nápadů posluchačů, které k jejich zasílání vždy vybídla. Já jsem se jednou také zapojil, bude-li nějaké pokračování tohoto článku, ukážu vám, jak jsem se svojí otázkou dopadl. 

Pochopitelně tento pořad nepřipadal vtipný každému, ale já jsem se bavil. Sledoval jsem jej pravidelně a dokonce si přitom poznamenával do sešitu otázky a odpovědi, které se mi zvláště líbily. Ještě musím poznamenat, že nezanedbatelná byla i stránka vzdělávací.

Jak pravil Jan Werich - "Lidé jsou různé". Proto byly i  různé odpovědi na položené otázky podle toho, jak oslovení lidé pochopili nebo nepochopili konkrétní otázku. Někdo odpověď znal a odpověděl správně, anebo záměrně vtipně. (Těch byla ale menšina). Jiný ji neznal a neúmyslně odpověděl hloupě. Dost často se pak snažil zdůraznit, jak dlouho již je ze školy, anebo se to  snažil jinak "okecat".

Nyní je na vás, milí čtenáři, do které kategorie si odpověď zařadíte. Humor nebo chyba? Hádej, hádej, hadači. Dost možná, že vám, stejně jako mně, právě hloupé odpovědi přijdou nejveselejší. Musíme však vzít v úvahu také obyčejnou možnost omylu, neboť:  

Vážení přátelé, budou-li se vám tyto mé záznamy dnes líbit, rád připojím další ze své sbírky. V posledním pokračování bych se pokusil formulovat několik otázek vlastních a případně vás požádal o totéž. Tak a jdeme na to. Představte si situaci kdy jdete po chodníku, v jedné ruce máte nákupní tašku a v druhé mobil u ucha. Vtom Vás osloví reportér televizní stanice. Slušně se Vám představí a požádá Vás, jestli Vám může položit pár otázek do zábavného pořadu. Souhlasíte. Jenomže až potom si povšimnete druhého člověka s kamerou. A to Vás může znejistit, (alespoň u mne by tomu tak bylo).

1. "Proč se VŘSR říká říjnová, když byla v listopadu?"
    "Protože byla přes noc"
2. "Kdo nebo co byl Mao-Ce-Tung?"
    "Indiánský náčelník u Apačů"
3. "Jak se jmenovala Česká republika před sametovou revolucí?"
    "Habsburská republika"
4. "Jak se jmenovaly děti Kroka?"
    "Kain a Ábel"
5. "Při jaké příležitosti se tančí tanec sv.Víta?"
    "Při bohoslužbách v chrámu sv.Víta v Praze
6. "Dokážete doplnit přísloví - Co je šeptem, ... ?"
    "To je potichu"
7. "Dokážete doplnit výrok - Kdo po tobě kamenem, ty ... ?"
    "Ty po něm prakem"
8. "Čemu se říká otevřený dopis?"
    "Když není zalepený". "Na pohlednici"
9. "Co je to kadidlo?"
    "Suchý záchod"

Moc by se mi líbilo, kdybyste alespoň k některým otázkám zkusili formulovat vlastní odpověď. Já začnu:
10. "Kdo nebo co je narcista?"
      Mně je to jasné. "Německá svině za Hitlera"

Kvůli stárnutí není třeba ztratit chuť se smát. Pokud ale smích zatratíš, zestárneš.
                                               
Honore de Balzac


Ilustrační obr. v textu: www.kyblsrandy.cz

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Červenka
A Libore, už se těším na pokračování!!!
Helenka Červenka
1-protože Lenin byl v říji, 2-čínský Hot-dog, 3-Velkomoravská říše, 4-Hynek, Vilém a Jarmila, 5-když si šlehneš, 6-to je pravda, kterou se lidi bojí říct nahlas, 7-ty po něm kamenolomem, 8-porušenému listovnímu tajemství, 9-lepidlo na kádě, 10-vegetarián
Jaroslav Kolín
ad 1. Za to může Putinův dědeček. ad 2. Poslední verze bioocta bez éček ve formě masti (unguentum). ad 4. Levokrok a Pravokrok. ad 7. Ty do něj chlebem. Tvrdým.
Eva Mužíková
4. Eliška Krásnohorská, Božena Němcová a Divá Bára: 5. Když ti padne cihla na palec u nohy.
Ilona Kolářová
Moc pěkné. K otázce č. 1 mě napadlo: Protože je to země, kde zítra již znamená včera.
Zdenka Soukupová
4. Pokrok a Zákrok. 9. Takový ten malý otvor vzadu...
Zuzana Pivcová
1. Protože se odehrála v zemi, která měla zpoždění. 7. ..ty po něm chlebem, ale pořádně tvrdým. 9. Osoba konající potřebu, u níž (té osoby) nejde na pohled rozeznat pohlaví.
Věra Ježková
Borku, líbí, pokračuj. Po prvním přečtení mě napadlo jen ad 9: Projímadlo. :-)
Zuzana Pivcová
Řekla bych, že je to člen klubu nebo spolku "Narcisů".
Dana Puchalská
Č. 6.to je čertem.... Moc hezky napsané.... Ovšem narcista mně fakt pobavil. Č.7.... chlebem (někdy o tom hodně pochybuji, uvažuji o pěkně tvrdém pecnu).
Libor Farský
Asi jsem se nevyjádřil dost srozumitelně. Můžete odpovídat na kteroukoliv otázku, nebo i na více otázek. Jenom odpovědi vybavte čísly otázek. Jinak je jasné, že bychom pod č.10 zůstali všichni u narcisů. :-)
Jitka Hašková
Prima Libore, pokračuj. Odpověděla bych podobně jako Jana, ale řekla bych pěstitel narcisů.
Jana Šenbergerová
Moje odpověď: Milovník/sběratel narcisů