Hody hody doprovody…
Foto autorka

Hody hody doprovody…

24. 4. 2019

Rok se s rokem sešel a jsou tu velikonoce. Tyto svátky jara trávíme pravidelně každý rok s našimi blízkými kamarády. Vždy to obnáší záruku dobré nálady, veselí, humoru, pohody a hlavně poznávání nových míst naší krásné vlasti. O to, aby to bylo zajímavé, se stará náš velitel a výborný organizátor Míla Bartoš. A nejinak to bylo i letos. Původně byl vybrán Karlštejn, ale sehnat tam ubytování pro 10 lidí na jednu noc je zcela nemožné. Nakonec se mu to podařilo v oblasti Krušných hor, pod Horou Svatého Šebestiána v penzionu s názvem První Mlýn v Bezručově údolí. A za to mu patří velký dík nás všech, neboť lokalitu vybral moc dobře.

Je neděle ráno, 21.4.2019, my sedáme do auta a vydáváme se na cestu směr Chomutov, kde se výše jmenované místo nachází. V této oblasti jsme nikdy nebyli, mapa nebyla moc srozumitelná a my jsme známí kufrováním, ale tentokrát se nám to povedlo na první dobrou a téměř ve stanoveném čase. Uvítání bylo srdečné a radostné z opětovného setkání. Následovala kávička, pivečko a itinerář našeho putování.

Bezručovo údolí je jedno z nejhlubších a nejkrásnějších údolí v Krušných horách. První cesta vedla do kopce lesem a cílem byla obec Blatno. Po malém osvěžení jsme pokračovali tentokrát z kopce k vodní nádrži Kamenička. Jedná se o zdroj pitné vody pro Chomutov. Kamenička byla vybudována v roce 1904, její rozloha je 6 ha, délka 470 m, šířka 150 m, hloubka 32 m. Kamenná hráz je 153 m dlouhá, 4 m široká, 32,85 m vysoká a to vše se nachází v nadmořské výšce 597 m. Tuto výšku jsme všichni překonali celkem bez újmy na zdraví.

Suma sumárum to byl velice vydařený výlet. Večer nechyběla kytara, na kterou Míla hraje opravdu bravurně, zpěv, dobré pití a jídlo a hlavně smích a pohoda. V pondělí nechyběla pomlázka, u které bylo hodně veselo, takže určitě neuschneme. Podnikli jsme spolu ještě výlet do nedalekého Jirkova, kde jsme navštívili zámek Červený Hrádek, který představím samostatně.

Vyprávění je trochu delší, fotek také není zrovna málo, ale uznejte, že takové setkání se nedá odbýt jednou větou a dvěma fotkami. Přeji krásné jaro i léto.

Veškeré Informace o lokalitě jsou dostupné na netu.

Hodnocení:
(5 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Zase krásné fotografie s modrou oblohou v jarním Krušnohoří. Šikulka.
Jitka Hašková
Hezký výlet. Krušné hory znám z Kovářské a okolí v zimě i v létě. Moc s mi tam líbilo,
Eva Mužíková
Nadi, to by byla opravdu škoda nedat sem všechny fotky. Jsou moc hezké. No a ta pohoda z vás přímo čiší, hezká tradice, jen tak dál.
Jana Šenbergerová
Pěkné a nepochybně i zábavné.
ivana kosťunová
Dnešní fotky se mi moc líbí a starost, aby článek nebyl moc dlouhý, také. Ta oblaka- to nebylo nic pro mne. :))
Věra Ježková
Naďo, je mi sympatická tvá starost o délku vyprávění. Pořád dobrá. I nenebeské fotky jsou moc hezké. Líbí se mi hráz. :-)
Hana Rypáčková
To se mi líbí, počasí na jedničku a jste pěkná banda...
Dana Puchalská
Museli to být krásné velikonoce. A fotky jsou jako vždy na velkou jedničku.
Alena Tollarová
Krušné hory jsou neprávem trochu opomíjenou rekreační destinací. Je fajn mít takovou cestovní prima partu a moc Ti přeju, že jste si velikonoce jak se patří užili.
Helena Votíková
Naďo hezky jste si výlet užili a fotky jak jinak než super.
Soňa Prachfeldová
To je pěkné oslavení svátků, bez starostí a pečení - prima - fotky se mi moc líbí , svědčí o pohodě.
Zuzana Pivcová
Díky, Naďo, je fajn, že máte takovou výletní partu. Pamatuji si, žes tu kdysi vyprávěla, jak jste šli na Mělník. Nebo se pletu?