Srí Lanka
FOTO: autorka

Srí Lanka

27. 4. 2019

Dům, kterým “prošla” tsunami. Foceno na Srí Lance v roce 2012. Bylo to 8 let po přírodní katastrofě a stále živé. Tehdá jsem si říkala, že něco tak hrozného se snad už nikdy nebude opakovat.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Perlu Indického oceánu - Srí Lanku neboli Ceylon znám jen z vyprávění mojich mladých. Nějakou chvíli pobývali na tomto krásném ostrově, a pozorovali a zachycovali migraci velryb.
Helena Přibilová
Srí Lanku jsme s manželem navštívili před třemi lety. Kromě centrální části, kde se nachází největší množství památek, jsme několik dnů pobývali i na východě země, do té doby turisty málo navštěvované. Právě tam probíhala výstavba nových hotelů. My jsme byli prvními a jedinými hosty v právě dokončeném resortu. Investoři počítali s velkým rozvojem turistického ruchu poté, co se politická situace v této oblasti po letech uklidnila. Skutečně nás překvapil klid a mír, který zde panoval. Budhisté, hinduisté, muslimové i křesťané žili vedle sebe ve vzájemné shodě. Nikdy by nás proto nenapadlo, že může dojít k takovému neštěstí. Ta zpráva námi hluboce otřásla.
Zuzana Pivcová
Je hezké, že jste takhle zareagovala. Před pár lety jsem šla na nabízenou thajskou masáž a pak se ukázalo, že masérka je ze Srí Lanky. Trochu jsme se anglicky domluvily. Říkala mi, že sem přišla za výdělkem, protože její rodina přišla o všechno a ona jim musí pomoci. Byla tady tehdy už půl roku.