Nehniji. Díky internetu
Ilustrační foto: ingimage.com

Nehniji. Díky internetu

16. 8. 2019

Všude čteme o tom, jak důležité je mít v penzi nějaký program. Činnost, která nás, lidi v posledním tažení, udržuje při životě.

Musím se přiznat, že do svého každodenního programu měrou vrchovatou zařazuji internet. Ráno sleduji zpravodajství, abych věděl, co se kde šustlo, pobavím se nad nejrůznějšími chytrostmi, které vypouštějí z úst naši politici, polituji zoufalé lidi, kteří ve světě přežili bombový útok, zemětřesení, tsunami...

K internetu se zase vrátím po obědě, přečtu si novinky tohoto seniorského portálu, pobavím se nad hádkami zdejších účastníků, odpovím na kvízové otázky. Pak si zahraji dvě tři partičky on-line šachů. A večer si opět projdu zprávy. Televizi nemám, všechno sleduji na svém notebooku a úplně mi to stačí.

Internet mě prostě baví. Je to studnice informací, nápadů, zábavy. Snažím se porozumět zprávám na BBC, čtu si (často za pomoci internetového překladače) články v renomovaných médiích jako The Times, The Daily Telegraph, The Financial Times apod. Na internetu sleduji sportovní klání všeho druhu a občas se podívám na nějaký nový film.

Jsem rád, že jsem se internetu dožil. Je to sice žrout času, ale bez něj bych intelektuálně shnil.

Jen nechápu, proč jsou v Česku datové služby tak drahé, skoro nejdražší v celé Evropě. Zrovna připojení k internetu by mělo být v českých domácnostech za hubičku. Možná taková inspirace pro současné politické populisty - vlaky už máme zadarmo, tak teď ještě ten internet!

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

20%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

28%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%