Okno jako umělecké dílo
Ilustrační foto: pinterest.com

Okno jako umělecké dílo

28. 4. 2019

Červené muškáty, květináč v nenápadné barvě. Tak si většina lidí na jaře a v létě zdobí okenní parapety. Pro někoho je to však nuda a vytváří v truhlících neobvyklé kombinace, které mohou být přímo uměleckými skvosty. Je čas se inspirovat, v obchodech je právě nyní největší nabídka balkonových rostlin.

Nad některými neobvyklými kombinacemi se až tají dech. Chce to vkus, odvahu a chuť aspoň na jednu sezónu změnit zaběhlé zvyklosti. Třeba místo řady růžových muškátů nasadit co nejpestřejší směs různých rostlin. Nebo dosud všechny stejně barevné muškáty vyměnit za kaskády různobarevných petúnií. Nebo naopak sladit celé okno do jedné barvy. Klidně třeba i s okenicemi, záclonami a květinami i truhlíky.

Když jde o dekorování oken balkónovými květinami, neplatí žádná pravidla, jen vlastní vkus a nálada. Omezení přináší jedině to, na jakou stranu je okno situováno. Zda na něj svítí slunce nebo je spíše ve stínu. To je jediné, podle čeho je třeba jeho květinovou venkovní okrasu vybírat.

Jenže nabídka balkónových rostlin je nyní v květinářstvích a hobbymarketech obrovská, uspokojí každého a zahradníci umí dobře poradit, pokud si někdo není jistý, jestli právě v jeho okně bude mít zářivě fialová petúnie ty správné životní podmínky a tudíž se odmění sytými květy sahajícími v kaskádách metr pod  okno či balkón.

Tak tady je malá inspirace, jak různě mohou květinami zdobená okna vypadat, když se jejich majitelé rozhodnout vystoupit ze zajetých kolejí.

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Na obr. 14 by to mohla být modrá sasanka.
Dagmar Bartušková
Nádhera!
Květa Řičánková
Vějířovka je na ok.č 2,má tvar květu půlkruh-vějíř.Stonek podobný kopretině.Dám na FD.
Marie Novotná
Modré květy bude vějířovka.
Jana Kollinová
Líbí se připojené fotografie. Kdybych měla podobně kvetoucí okna naproti svým oknům obdivovala bych jejich krásu několikrát denně.
Zdenka Jírová
Miluji okna zdobená květinami. Zvláště v panelákové zástavbě takový barevný truhlík plný květin rozsvítí celý dům. Mám květin plný balkon a už se těším, až plně rozkvetou do krásy.
Eva Mužíková
Nádhera, ráda se na barevné truhlíky podívám.
Věra Ježková
Hezká podívaná. Ale už máme zasazeno. Nikdy nečekáme, až přejdou zmrzlí. A muškáty nám vydrží do prosince. Na přezimování nemáme místo, pořizujeme si každý rok nové.
Jana Šenbergerová
Nádhera! Barevné kombinace jsou krásně veselé. Náš balkon se v létě mění ve výheň, proto jsem nakonec zůstala jen u lesních jahod, netřesků a vřesu. I z nich mám radost, když se jim daří.
Jarmila Komberec Jakubcová
Skvělá inspirace, většinou dávám jen různobarevné muškáty. Oslovil mi obrázek č. 12 jen nevím jak se ty krásné modré květiny jmenují - nevít to někdo? Děkuji.
Jitka Hašková
Je to krásné na pohled, také jsem mívala krásné truhlíky na lodžii, ale začala jsem to omezovat. Je to na jih a potřebuje to hodně vody - denně 2 velké kýble a když odcestuji, tak je to dřina pro sousedku.
Dana Puchalská
Jsou to krásné fotografie. Na rozkvetlá okna je vždy radost se podívat. :-) :-)