Oblékání oken je jednoduchá změna
Ilustrační foto: pinterest.com

Oblékání oken je jednoduchá změna

13. 5. 2019

Závěsy, záclony. Stačí je občas vyměnit a byt či dům vypadá jinak, nově, lépe. Jde často o malou investici, kterou si může dovolit každý. Možností, jak obléknout okna do nového, je přitom neuvěřitelně mnoho.

Ten pocit čas od času popadne každého: Byt je starý, nudný, ošklivý. Jenže nejsou finance, síla nebo čas udělat změnu. Čím je člověk starší, tím méně se mu změny v bytech a domech chce dělat. Je to pochopitelné, protože radikální proměny interiérů si žádají hodně peněz, času, sil. Ne každý je ve vyšším věku má.

Jenže mnohdy stačí úplná maličkost, která člověku udělá radost a vnese do prostředí, ve kterém žije, takzvaný svěží vítr. Designéři často radí prostě jen změnit záclony či závěsy. Třeba ty prastaré silonové, bílé, nudné, dát na chvíli spát a místo nich nechat okno holé jen se závěsy.

Nebo ho naopak ozdobit záclonami plnými květů či jiných vzorů. Zkrátka, udělat něco neobvyklého, nového.

Tady je malá inspirace, jak různě mohou okna vypadat.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Soukupová
Záclony mám, závěsy ne. Žaluzie stačí. Okny bez záclon mi připadají opuštěná a nezabydlená. A u bydlení v přízemí záclony trochu chrání i před zvědavými pohledy.
Marcela Pivcová
Záclony na oknech mám - jsou bavlněné, s nenápadným vzorem - abych zakryla holou stěnu vedle oken, mám i dekoračky - úzké, s abstraktním geometrickým vzorem. Na Vánoce si na záclony rozvěsím korálkové hvězdy, které jsem si vyrobila. V 1.patře na sídlišti mám bohužel výhled především na zaparkovaná auta a kontejnery.
Dana Puchalská
Záclony mám, ale závěsy jsem už dávno nahradila žaluziemi. Nemám ráda tzv. nahatá okna. Podobné záclonky na snímku 10 jsme měli na chalupě. A k tomu různé doplňky i z keramiky a porcelánu - tenkrát byly tyhle motivy v módě. Zbyl mi od nich pouze ubrus.
Jarmila Komberec Jakubcová
Odbourala jsem veškeré záclony, v celém domě máme jak vnitřní, tak i venkovní žaluzie. Je to velmi praktické. V noci je v domě naprostá tma a je to i zvuková izolace.
Jana Slavíková
Záclony sice mám, ale závěsy jsem zrušila hned po přestěhování do 6. patra. Dům je na kopci, vzadu zeleno, z jižní strany výhled daleko do kraje.
Dagmar Bartušková
V mém moderním bytě nemám na oknech záclony, ani závěsy. To jsem dávno odbourala. Úžasný pohled na velkoměsto malují nádherné západy slunce. Někdy si připadám jak v příbězích Julese Vernea, když mi nad hlavou letí balón nebo vzducholoď. Závěsy na fotech jsou velmi pěkné, ale tak do cukráren aj.