Radost ze života
FOTO: autorka

Radost ze života

13. 5. 2019

Tak jsem byla opět se svým pejskem na procházce a sledovala přírodu kolem. Byla jsem trochu všímavější než jindy a pozorovala jsem všechny rostlinky kolem sebe. Dojalo mě, jak některé přes nepřízeň suchého počasí nebo prostředí se snaží vystrčit své lístečky odkudkoliv. Je to úžasná houževnatost a touha po životě, po přežití a po kráse. Musela jsem si je vyfotografovat a poslat vám je ukázat.

Pak jsem se zastavila v myšlenkách u sebe a u celého lidského pokolení. Každý človíček v jakýchkoliv podmínkách se snaží života držet. Nikdo ho nechce předčasně vzdát.

Mám příklad ve své mamince, jak se snažila přes všechny nemoci ještě život zachytit. Věděla, co ji už brzy čeká, ale nechtěla tomu uvěřit do poslední chvíle.

Ano, život má člověk jen jeden a musí si ho vážit. Já se také ve svém pokročilém věku snažím radovat  z maličkostí. Každé ráno, když se probudím, čekám, že mě potká něco hezkého. No nic zajímavého se nekoná, ale já zase doufám a doufat nepřestanu až do úplného konce.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Děvčata všem děkuji za hezké řádky.
Alena Vávrová
Ahoj Hanko, vždycky si moc ráda přečtu tvoje řádky, děkuji.
Danka Rotyková
Když jsem dočetla poslední větu článku, řekla jsem si, ta paní Hana je moudrá žena. A chtěla jsem Vám to hned napsat, ale najednou vidím, že už jste to četla od pí Zuzky. Tak to jen potvrzuji. ☺
Zuzana Pivcová
Jsi moudrá, Haničko, a svůj nenapodobitelný humor máš ještě navíc. Díky.
Eva Mužíková
Hanko, moc hezky jsi to napsala. Příroda je krásná ve všech podobách. Je vidět, že chodíš s očima otevřenýma.
Jitka Caklová
....a spravedlivé slunce svítí stejnou měrou plevelům i ušlechtilým rostlinám a rovněž tak déšť rozdává svoji vláhu......
Jana Kollinová
Příroda se snaží zachovat život, člověk nevědomky přírodě ubližuje. Mnohdy vědomě ničí přírodu i sám sebe. Dík za každou malinkou rostlinku mezi kameny, na úhoru nebo za zárodek života ve vodě.
Naděžda Špásová
Hezké zamyšlení při pondělku. :-)
Hana Nováková
oprava: Hezky napsané...
Hana Nováková
Ano, tak se má žít, i když někdy v nemoci to zrovna není jednoduché. Hezky napané..
Dana Puchalská
Moc hezký článek a pravdivý. Díky za něj.