Tunel
Foto: autorka

Tunel

21. 5. 2019

Nevěřím sice na pověry a nechci ani nic přivolávat, ale zdá se mi, že se mé tělo se svými potížemi nějak dohodlo nebo jim něco slíbilo, ale velmi se mi ulevilo.

Jsem zase spokojená  skoro se vším, nic, co nemůžu změnit, si do hlavy neberu. Nedívám se  v televizi na zprávy, protože horory nemám ráda. Dívám se, jako některé jiné starší ženy, na seriály a ty mě tolik neděsí. Děti sice říkají , že jsou to blbosti, ale tak ať se nedívají. Mně takové neškodné blbosti nevadí. Postavám v duchu fandím, obdivuji je, radím jim a nebo je nemám vůbec ráda. Je jim to jedno, ale mě to baví..

Život okolo mne je podobný, ale to už není tak dobré. Byla jsem dokonce v kině na filmu "Ženy v běhu". Kdo se chcete hodně zasmát, jděte na to. Víte přece, že smích prodlužuje život a je hodně zdravý.

Tuhle jsem šla zase s pejskem na procházku do parku a co nevidím. Tunel!!! Připomínal mi odchod ze života, kdy prý jdete tunelem a na konci vás čeká něco krásného. Já jdu tunelem, který tvoří krásné stromy, a vidím, že končí, ne nějakým  světlem s krásnou hudbou a nevím ještě čím, ale končí střechou na nějakém baráčku. Tam přece žijí lidé a ne smrt. Je to veliká naděje. Naděje nikdy nekončí a já naději ještě mám. Do tohohle tunelu budu chodit hrozně ráda.

PS Nelituji, že jsem stará, je to výsada. Ti méně šťastní už umřeli a stáří se nedožili.

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Hezký článek, podobně se vaším návodem i řídím.
Hana Rypáčková
Něco takového číst jsem dnes ráno moc potřebovala. Velmi moudré. Díky Hani. V sobotu se těším do Volyně na plovárnu s prvorepublikovém duchu.
Libor Farský
Tenhle překrásný tunel opravdu jakoby při pouhém pohledu člověka omlazoval ...
Jana Šenbergerová
Život je příliš krátký na to, abychom nevyužili všechno, co nám nabízí. Už jen najít takový krásný tunel, to musí být radost.
Jitka Hašková
Souhlasím.
Věra Ježková
Souhlasím s vaším přístupem ke stáří. Nechápu, když starší lidé o narozeninách říkají, že není co slavit. Pokud bych měla něco závidět, tak ne mladým mládí, ale starším, že se dožili vyššího věku.
Libuše Křapová
krásný článek o smíření se :-)
ivana kosťunová
Možná taky uzavřu nějaké příměří se svým tělem, zatím ale se snažím nad ním vítězit.
Naděžda Špásová
Hanko, ten tunel je moc pěkný a vaše úvahy se mi taky líbí. Mám trochu jiný názor na ty blbosti v TV a mám výhodu v tom, že jsme dva, jo a na stáří nevidím nic pěkného. Možná proto, že mě zrovna bolí koleno a v kříži. Ale jiná dobrý. :-)
Eva Mužíková
Hanko, tak to jme na tom stejně. také mne " neškodné blbosti " baví. Hezká fotka i povídání...
Marie Doušová
Milé povídání a hezky přijaté stárnutí.
Dana Puchalská
Hezký článek.
Zuzana Pivcová
Myslím, že jsi celoživotně moudrá a vnímavá a se svým životem se i přes nějaké překážky umíš dobře dohodnout. A to Ti nastálo moc přeji.