Nedělní procházka v Botanické zahradě v Troji
FOTO: autorka

Nedělní procházka v Botanické zahradě v Troji

24. 5. 2019

V neděli jsem se rozhodla využít krásného počasí a vydat se do Troje do Botanické zahrady v naději, že už pokvetou pivoňky, Nezklamala jsem se, pivoňky už kvetly, některé už byly odkvetlé, ale mnoho jich tam má ještě poupata.

Hned za vchodem mne uvítaly macešky všech barev a velikostí, a pak už jsem si užívala na pivoňkové louce. Překvapilo mě, že už kvetly kosatce, většinou je tam vidím asi až měsíc po začátku pivoněk. Jsou tam na velkém kruhovém záhonu, který je protkán cestičkami.

Pak jsem se z horní části vydala do dolní části zahrady, kde jsem se zastavila v Japonské zahradě. Ta je vždy překrásná a hodně rozkvetlá. Je tam i výstava bonsají. Většinou jsou za nimi zelené stromy, takže na fotkách poněkud splývají. Proto jsem vybrala jenom dvě kvetoucí bonsaje. Výstava trvá až do 2.6.

Na opačné straně zahrady bývá potůček, bohužel je vyschlý, ale trošku vody zbylo ve dvou malých jezírkách a rybníček byl také plný vody. Tam jsem ke svému překvapení napřed uviděla kachňátka, později se objevila i kachna-matka, nakonec se přidal i kačer-otec a celá rodinka si plula po rybníčku. Kolem něj je dost vlhko a jsou tam vysázeny bahenní kosatce.

Pak už jsem se blížila k východu, vlastně ke vchodu v dolní části zahrady. Vždycky vstupuji do zahrady horem (ze stanice autobusů 102 a 144 Na Pazderce, metro Kobylisy, východ ke Katastrálnímu úřadu) a zpět jdu pak po rovině a s kopce až k autobusu u ZOO. Tento přístup se mi zdá i šikovnější, protože autobusy do ZOO jsou většinou přeplněné a pak se musí jít velký kus nahoru ke spodnímu vchodu.

Celá procházka trvala skoro 3 hodiny, bylo krásně a kolem spousta krásných květin, keřů i stromů. Tak se tam vydejte také, pokud jen trochu můžete. Vstupné pro seniory do venkovní části zahrady je 50 Kč,

Hodnocení:
(5.2 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Moc pěkné pokoukáníčko !!!
Eva Mužíková
Jitko, to je nádhera...
Jitka Hašková
Děkuji všem za ohlasy. Jsem ráda, že vás moje fotky potěšily.
Marie Novotná
Lákavá pozvánka na krásu květin. Už dlouho jsem tam nebyla. Snad se mi poštěstí ještě letos. Děkuji za krasnou fotodokumentaci.
Jana Šenbergerová
Překrásné!
Danka Rotyková
Paní Jitko, díky za fotografie, jsou krásné.
Věra Ježková
Troju mám téměř „za rohem“ a nebyla jsem tam už dlouho. Díky za krásné fotky.
Irena Mertová
Moc hezké, úplně cítím tu vůni :-). Je to ostuda, v trojské zahradě jsem ještě nikdy nebyla , jen v ZOO. To se musí napravit..
Marcela Pivcová
Krásné fotografie krásných květin. Letos jsem už v botanické zahradě byla, ale to ještě zdaleka nebyla takhle rozkvetlá.
Naděžda Špásová
Jitko, to je KRÁSA, kytičky jsou parádní. Tuto botanickou zahradu jsem taky před lety navštívila a moc se mi tam líbilo. :-)
Mirek Hahn
Pěkné fotky !
Zuzana Pivcová
Do trojské botanické zahrady jdu vždy ráda, také proto, že to je na dosah od sestřina bydliště. Ale většinou jdeme jen do venkovních prostor. Fata morgána bývá v době mimořádných výstav obležena návštěvníky a navíc je tam docela vysoké vstupné. Krásné fotky, Jitko.
Hana Nováková
Nádherná procházka jarní zahradou, miluji pivoňky a tak jsem se pokochala. Děkuji..
Daniela Řeřichová
Díky za dokumentaci. Botanická zahrada je inspirativní v každém ročním období.
Dana Puchalská
Jitko, to je zkrátka NÁDHERA. Děkuju za nádherné fotografie. Mám ráda kosatce. Slyšela a četla jsem, že se jim říká orchideje severu. A něco na tom bude. Těch barev a tvarů co nabízejí je tolik, že až oči přecházejí.