Deštivé počasí a houbové choroby rajčat
Aternariová skvrnitost na rajčeti

Deštivé počasí a houbové choroby rajčat

30. 5. 2019

Velkým strašákem při pěstování rajčat je riziko napadení plísní bramboru. Pokud je sucho, nebo máme rajčata vysazená, umístěná tak, že na ně neprší, riziko napadení je podstatně menší než u kultur vystavených větru, dešti.

Mnohdy však s úžasem koukáme na mladé rostliny, pečlivě chráněné před deštěm, zalévané jen na zem, že se na nich objevují jakési skvrny. A začne to v nás hlodat. Ona se ta plíseň dostala už i na ta naše rajčátka, i když jsou stále suchá. A vymýšlíme, čím je ošetřit.

Na mladých rostlinách, chystajících se teprve ke zrání se můžeme setkat s jinými chorobami. Bohužel, když špatně chorobu vyhodnotíme, nemusí ošetření proti ní přinést kýžený výsledek. Ony totiž mnohé přípravky nepokrývají větší spektrum houbových chorob.

Takže, když se nám na rajčatech objeví v tuto dobu „něco, co dělá skvrny“, doporučuji srovnat naše pozorování s hesly alternariová skvrnitost, septorióza. Podmínky vzniku jsou pro ně dosti podobné, doporučuji všem, kdo svá rajčátka milují, aby se s těmito chorobami seznámili formou samostudia. Pokud rádi bloumáte po internetu, existuje na něm velmi pěkný atlas chorob a škůdců. Použijete-li překladač, pak i v úsměvné češtině.  Podívejte se na http://www.agroatlas.ru.   

Květoslav Mráček

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.