Senioři byli z elektrokola nadšeni. Další projíždka je ve středu
FOTO: archiv redakce

Senioři byli z elektrokola nadšeni. Další projíždka je ve středu

18. 6. 2019

"Je to skvělé. Nádhera. prostě to jede samo. Do kopce úplná špička, opravdu se člověk vůbec nenadře." Takové byly bezprostřední dojmy cyklistů - seniorů, kteří se vrátili z předváděcí jízdy, pořádané právě pro seniory společností Ski&Bike Centrum Radotín.

Ačkoliv se teplota šplhala ke třicítce, účastníkům akce to nevadilo. Ujeli podél Berounky z Radotína do Černošic a zpět zhruba dvanáct kilometrů a vyzkoušeli si na závěr i jzdu do kopce. Na běžném kole by to byla v tom horkém počasí "makačka", s elektrokolem však vyjeli všichni bez problémů.

"Zpočátku jsem se bála, nevěděla jsem, jak se kolo bude rozjíždět, hak ho budu umět ovládat, proto jsem první metry z kopce raději šla vedle kola. Ale hned poté, co jsem se rozjela, jsem byla nadšená. Opravdu, elektrokolo je báječná věc a kdyby to bylo možné, dala bych si další předváděcí jízdu," neskrývala nadšení jedna z účastnic.

Další termín předváděcí jízdy pro cyklisty ve věku 55+ je ve středu 26. června, a to od 9.30 hodin. Všichni účastníci budou mít k dispozici cyklistické helmy a připraveno bude také občerstvení. Vše je zdarma, akce není podmíněna žádnou obchodní objednávkou apod. Rezervovat si termín projížďky na elektrokole můžete na tomto místě.

"Cílem naší akce Senioři na kole je ukázat lidem ve vyším věku, že se nemusí vzdávat sportovních aktivit, na které už třeba nemají tolik sil jako před lety. Elektrokolo je právě pro seniory ideálním dopravním prostředkem, díky kterému je možné být stále aktivní, být v kontaktu s přírodou či přáteli," říká Jiří Jetmar ze Ski&Bike Centrum Radotín.

Ski&Bike Centrum Radotín je vzdáleno cca 800m od radotínského vlakového nádraží či autobusové zastávky (linky 244, 246). Přímo od stanice vlaku lze k prodejně elektrokol dojet i autobusem č. 245, který vyjíždí v 9.00, výstup na zastávce "Živcová".

Jak se dostat z Nádraží Radotín do Ski a Bike Centra Radotín:

Rado.png

 

Neváhejte a vyzkoušejte si jízdu na kole, které jede téměř samo! S elektrokolem se nestárne!

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.7 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Určitě jízda bude zážitkem i pro ty, co na kolo sednou po mnoha letech. Prý se to nezapomíná stejně jako plavání. Jen vám vítr vlasy čechrat nebude, nezapomeňte na přilbu. Už tu máme milovnici létání, potápění, jízdy na koloběžce, tak e-kolo bude "brnkačka." :-)
Elena Valeriánová
Přátelé, jeďte si to vyzkoušet. Je to opravdu bezva pocit, lehce šlapete, vítr vám čechrá vlasy, teda pokud nějaké máte, a jedete. Bez námahy a z vesela. Já na mém elektrokole musím šlapat, abych jela a to mi vůbec nevadí. Naopak, neztuhnou mi kolena. Dnes ráno jsem potkala souseda od naší zahrady, kolo se blýskalo novotou a on zářil stejně jako ten železný oř.
Zuzana Pivcová
Kolaři mají mé sympatie, ale já mezi ně nepatřím. :-D
Jana Hošková
Souhlasím s Jitkou Haškovou - sice na kole jezdit umím, ale léta už jsem na něm neseděla. Naposled jsem dělala fotku v Praze, a sice kol opřených na těch nejrůznějších místech a k dispozici turistům - poslala jsem známým s textem, který by nad koly měl viset pro specielně pro mne: CHCEŠ SI NAMLÍT ? Půjč si mne !!! :-))
Hana Rypáčková
„Jenže výklad zákona je jasný: za kolo, které může vjíždět na vyhrazené cyklotrasy a cyklostezky, je považováno vozidlo, k jehož pohybu vpřed je nutné vynaložení lidské síly. Současně může být kolo vybaveno pomocným elektromotorem, jenž má mimo jiné tyto parametry: do 1kW výkonu motoru a konstrukční rychlost nepřesahující rychlost 25 km/h. Stále ale platí, že k pohybu elektrokola či elektrokoloběžky je nutná lidská síla, tedy průběžné šlapání či odrážení.“ Pokud se tedy elektrokola nebo elektrokoloběžky, které sice splňují některé technické parametry, ale dokáží jet bez nutnosti použití lidské síly, budou v terénu pohybovat na vyhrazené cyklotrase či cyklostezce, je na takové dopravní prostředky pohlíženo jako na motocykl. A to se všemi důsledky.
Anna Potůčková
Nebýt to tak daleko, zkusila bych také!
Elena Valeriánová
Nevím proč by je "chválabohu" měli zakazovat? Je to výborná věc a pochybuju, že by se důchodce řítil na elektrokole bezohledně jak ti šílenci na sportovních kolech. Ty by měli zakázat. Nevidím na elektrokole nic závadného pro přírodu. Ale třeba mi to, Jarmila, vysvětlí. Děkuji.
Jarmila Fialová
Chválabohu už je na Šumavě začínají zakazovat
Jitka Hašková
Pro mě je to k pousmání. Neumím jezdit na kole.
Hana Rypáčková
Přihlásila jsem se na 12. 6. Přidá se někdo. ? Je třeba si to vyzkoušet, až nám to nebude šlapat..
ivana kosťunová
Výborný počin- bohužel je to pro mne trochu z ruky