Korálky v přírodě. Proč ne?
Ilustrační foto: pinterest.com

Korálky v přírodě. Proč ne?

26. 5. 2019

Cinkají, krásně se v nich odráží světlo, hýbou se ve větru. Korálky, perličky, sklíčka, to vše může být okouzlující dekorace v okně, na terase či na zahradě. Podobné věci se dají koupit, ale mohou také být výzvou pro majitele šikovných rukou.

Pár laciných korálků nebo sklíček může na balkoně či na zahradě vytvořit zážitek, který majitele potěší a návštěvu překvapí. Podobný sestavám se říká někdy také lapači snů, někdo je nazývá odháněči dešťů.

Někdo je používá zcela pragmaticky jako plašiče ptáků, kteří se zrovna chystají vyzobat rybíz či cokoli, na co se chytá i majitel zahrady. Sestavy různých skleněných korálků však do zahrad a na terasy patří i jen tak pro radost, jako dekorace. Vytvářejí totiž krásnou atmosféru. V proudu vzduchu si zvoní, hýbou se, je radost na ně pohledět. A co teprve, když se v nich lámou paprsky slunce.

Tak tady je malá inspirace, co vše může v zahradě, okně či na balkoně viset a lehce si tam cinkat, zářit, vlát, zkrátka, žít svým životem.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Csanádiová
Nádhera, něco si přes zimu udělám .
Jana Kollinová
Všechny výtvory jsou krásné, ale motýlkům bych dala 10*
Libor Farský
Zajímavý nápad.
Hana Rypáčková
Vyrábím si je sama z knoflíků a lastur..Hezké..
Danka Rotyková
Moc hezké, ráda něco časem vyrobím z barevných oblázků. Někomu udělám radost.
Dana Puchalská
Je to hezké. Kamarádka má na chalupě na Šumavě spoustu jak já jim říkám "cinkrlátkových zvonečků" a po ránu jsou nádherné. Škoda že jsem je nevyfotila. Nejhezčí má v zákoutí kde jsou smrky, jedle a mezi tím se jí pnou plané růže. A když jsem tam po ránu seděla u kávy a všichni kromě mně ještě spali,.... Nádhera. Jenom ptáčci cvrlikali a všechno vonělo vlhkou trávou a květy. Vůbec se mi odtamtud vylézt.
Jitka Hašková
To je opravdu hezké, ale nemám to kam dát.
Jana Šenbergerová
Takové milé zbytečnosti, které potěší tvůrce, obdivovatele a příjemce, i prodejce. Já jim říkám větroplaši.