Cviky, které vás vrátí do kondice - 6. díl
Cvik Arm Circless Standing. Foto: Archív

Cviky, které vás vrátí do kondice - 6. díl

28. 5. 2019

Nová cvičební metoda Fit Pain Free se dívá na tělo v souvislostech, hledá příčiny bolestí a špatné pohybové návyky nahrazuje správnými. Naučíte tak každý sval, aby perfektně fungoval a nezatěžoval ostatní.

Celé tělo pak pracuje tak, jak má. Cvičení zvládnou děti, dospělí, senioři, začátečníci, ale oblíbená je i u vrcholových sportovců. Tento týden Hana Toufarová připravila cvik podporující mobilizaci ramen, protahující prsní svaly a mezilopatkové svalstvo.

Dnešní cvik se jmenuje Arm Circless Standing.

Základní pozice:

- Postavte se, kyčle, kolena a chodidla jsou v jedné linii, chodidla směřují dopředu.

- Upažte a stáhněte lopatky k sobě.

- Ramena i lopatky tlačte dolů směrem k pasu. Zpevněte všechny svaly na pažích. Nedávejte ruce v pěst, pouze pokrčte první články prstů a snažte se co nejvíce protáhnout svaly na dlaních, palec vztyčte.

Provedení cviku:

- Hřbety rukou jsou nahoře a palce směřují dopředu. Udělejte 10 kroužků směrem za palcem tj. vpřed. Ramena a lopatky tlačte po celou dobu směrem od uší dolů. Lokty jsou propnuté. Snažte se vždy provádět kroužky za osou páteře.

Pak změňte:

- Hřbety rukou směřují dolů, dlaně jsou vzhůru, palce vzad. Udělejte 10 kroužků směrem za palcem tj. vzad. Dbejte na to, aby byly paže ve stejné výši a prováděly stejně velké kroužky. Ramena a lopatky tlačte po celou dobu směrem od uší dolů. Lokty jsou propnuté. Snažte se vždy provádět kroužky za osou páteře.

"Opakujte oba cviky po 2 sériích," dodává Hana Toufarová, zkušená lektorka s více než 30letou praxí.

 

Fit Pain Free je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. Na jejím vývoji se podílí i Češka žijící v USA Líba Plačková. U nás ji propaguje zkušená lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda Fit Pain Free neřeší jen bolest samotnou, hledá její příčiny a ty se snaží odstranit. Je to metoda izolovaného cvičení, která se zaměřuje na jednotlivé svaly tak, aby každý z nich pracoval správně. U většiny cviků pracuje jen jeden sval – tj. pracuje izolovaně, ostatní mu nepomáhají. Metodu Fit Pain Free mohou cvičit děti, dospělí i senioři, začátečníci i vrcholoví sportovci. K dispozici jim je dnes přes 400 cviků a přibývají další. Vydat se můžete na skupinové lekce, které se konají po celé České republice, anebo můžete zvolit individuální konzultaci.

Hodnocení:
(3 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Přečtěte si knihu Labyrint pohybu od prof. Koláře.
Jana Šenbergerová
"U většiny cviků pracuje jen jeden sval – tj. pracuje izolovaně, ostatní mu nepomáhají." Tohle si ani v nejmenším nedovedu představit. Bez obrázku bych měla problém pokrčit první články prstů. Jako cvičenec za moc nestojím, i když by mi to nepochybně velmi prospělo.