Cviky, které vás vrátí do kondice - 8. díl
Tento cvik se jmenuje In-Line Gluteal Contractions. Foto: Archiv

Cviky, které vás vrátí do kondice - 8. díl

12. 6. 2019

Nová cvičební metoda Fit Pain Free se dívá na tělo v souvislostech, hledá příčiny bolestí a špatné pohybové návyky nahrazuje správnými. Naučíte tak každý sval, aby perfektně fungoval a nezatěžoval ostatní. Celé tělo pak pracuje tak, jak má.

Cvičení zvládnou děti, dospělí, senioři, začátečníci, ale oblíbená je i u vrcholových sportovců. Tento týden Hana Toufarová, která metodu odkoukala v Americe, připravila cvik, který zvýší celkovou stabilitu, zpevní tělo a navíc jím krásně posílíte hýžďové svaly.

Dnešní cvik se jmenuje In-Line Gluteal Contractions.

Základní pozice:

- Postavte se. Kyčle, kolena a chodidla v jedné linii, chodidla směřují dopředu.

- Stáhněte lopatky k sobě, ramena tlačte dolů směrem k pasu.

- Připažit, dlaně vpřed, paže mohou jít i za osu páteře.

Provedení cviku:

- Dejte pravé chodidlo před levé na vzdálenost jednoho chodidla.

- Obě chodidla směřují vpřed a jsou v jedné linii, tj. levá špička nohy je přesně za pravou patou. Stáhněte hýždě, zpevněte celé tělo.

- Uvědomte si, že stále dáváte lopatky k sobě, ramena tlačíte dolů směrem k pasu.

- Hlava je v prodloužení páteře, dívejte se před sebe do výše svých očí. Pokud je to možné, pomalu zavírejte oči a v pozici vydržte. Pokud nemůžete provádět cvik se zavřenýma očima, nespěchejte. Dejte přednost 100% technice provedení cviku před zavřenýma očima.

Vydržte v pozici minutu. Vyměňte nohy.

 

Fit Pain Free je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. Na jejím vývoji se podílí i Češka žijící v USA Líba Plačková. U nás ji propaguje zkušená lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda Fit Pain Free neřeší jen bolest samotnou, hledá její příčiny a ty se snaží odstranit. Je to metoda izolovaného cvičení, která se zaměřuje na jednotlivé svaly tak, aby každý z nich pracoval správně. U většiny cviků pracuje jen jeden sval – tj. pracuje izolovaně, ostatní mu nepomáhají. Metodu Fit Pain Free mohou cvičit děti, dospělí i senioři, začátečníci i vrcholoví sportovci. K dispozici jim je dnes přes 400 cviků a přibývají další. Vydat se můžete na skupinové lekce, které se konají po celé České republice, anebo můžete zvolit individuální konzultaci.

cvičení
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg