Špacír aneb s námi se ve stáří neztratíte
FOTO: Sue Ryder

Špacír aneb s námi se ve stáří neztratíte

30. 5. 2019

Nezisková organizace Sue Ryder pořádá 6. června akci na podporu svého poradenského portálu Neztratit se ve stáří. Připravila hru – stopovačku, která provede Prahou 1 všechny, kterým není lhostejné, jak se v České republice stárne.

Od 16 hodin tak budou moci zájemci vyrazit ze Skautského institutu, kde je start i cíl akce a plnit úkoly. Po celé odpoledne je také připraven doprovodný program přímo v institutu. Na závěr akce vystoupí David Kraus & Gipsy Brothers. Konec Špacíru je naplánován na 21 hodinu.

Před starým člověkem leží různé životní výzvy. Musí jim čelit statečně, se vztyčenou hlavou a nikdy neví, jak bude vypadat ta další. A tak jsme umístili start 8. ročníku Špacíru do Skautského institutu a připravili pro vás stopovací hru.

Protože starý člověk, správný skaut i vy si budete muset umět poradit!

Ze Skautského institutu vyrazíte na stanoviště, kde na vás čeká 1. úkol. Pokud ho splníte, důmyslná indicie vás dovede na další místo. Každá z celkem 7 zastávek bude mít svůj příběh a provede vás malebnými i tajemnými místy Prahy 1. Dozvíte se zajímavosti, které neznáte a ověříte si, jak jste připraveni poradit si se stářím.

Pokud se neztratíte, vrátíte se zpět do Skautského institutu, kde jsme pro vás přichystali doprovodný program – poradnu plnou odborníků na téma stáří, dílnu, kde si vyrobíte předměty z vytřízených věcí dobročinných obchodů Sue Ryder a fotokoutek. Akci ukončí koncert Davida Krause & Gipsy Brothers, kteří zahrají od 20 hodin.

Na Špacír dorazí také herečka Vlastina Svátková, která k tomu říká: „Rozhodla jsem se podpořit tuto akci, nejen kvůli tomu, že mám skoro stoletou úžasnou babičku, ale i proto, že já jednou taky budu stará babička, která se nechce ztratit.“

Více informací a registrace účastníků pochodu probíhá online na http://www.spacir.info. Lze se také zaregistrovat přímo na startu pochodu před akcí samotnou. Celý výtěžek pochodu jde na pomoc seniorům.

Kdy: čtvrtek 6. června 2019
Startovné:
300 Kč, senioři a děti do 15 let zdarma. V ceně startovného je slamák, vstup na doprovodný program, večerní koncert

 

Program

16:00                      Začátek registrací na stopovačku

16:00 – 20:00         Stopovačka (možnost registrace na stopovačku končí v 19.00, trasu dlouhou 4 km absolvujete za cca 1 až 1,5 hodiny)

16:00 – 19:00         Doprovodný program ve Skautském institutu – poradna, dílna, fotokoutek

20:00                      koncert Davida Krause & Gipsy Brothers            

21:00                      Ukončení Špacíru

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.3 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Určitě to byla prima akce!
ivana kosťunová
Vypadá to na zajímavou akci- božel zase jenom pro Pražáky.