Když si senior zařádí
FOTO: pinterest.com

Když si senior zařádí

5. 6. 2019

Novináři a editoři měli často problém. Když k nějakému článku týkajícímu se stárnutí či lidí vyššího věku, hledali v agenturách vhodné fotografie, mnoho jich v nabídce nebylo.

Když už tak šlo o snímky poněkud uměle vypadajících lidí se zářivě bílými zuby, kteří je dávali světu na odiv v nadšených úsměvech. Najít fotku normálně vyhlížejícího starého pána či dámy? Docela těžký úkol.

Hodně se mění. S tím, jak se o stárnutí populace na celém světě čím dál více mluví, zaměřují se fotografové na focení lidí vysokého věku. Někdo to pojímá decentně, komorně, protože zastává názor, že stáří by mělo být spojeno s jakousi důstojností. Jiní volí přesně opačnou cestu.

To, že se někdo dožil vysokého věku, přece neznamená, že by se kvůli tomu měl stát vážným, bez špetky humoru. A tak v poslední době vznikají značně veselé snímky, které jsou výborným důkazem toho, jak hodně se lidé mění.

Pod pojmem babička či dědeček si už mnozí lidé, a to i velmi mladí, nepředstavují důstojně se tvářící pár sedící na lavičce pod třešní. Nepředstavují si pod tím pojmem ani ty uměle vyhlížející bytosti se zářivými úsměvy, kteří by se kvůli označení babička a děda naopak naštvali. Vznikají fotky seniorů, kteří si prostě umějí zařádit a ze všeho nedobrého, co stárnutí přináší, si dělat legraci.

Tak tady je malá inspirace, jak různě se člověk může nechat fotit a je úplně jedno, jestli je mu dvacet nebo osmdesát. Hlavní je, že si to užije.

Hodnocení:
(4.8 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Prostě si už umíme užívat... A vážit si toho.
Zdenka Jírová
Na nějaké extra řádění jsem nebyla ani v mladším věku, natož teď. Snímky to jsou zajímavé, jen ten úvodní se mi nelíbí : prosím, kde jsou dnes vidět starší ženy v šátku na hlavě a ve všelijak poskládaném oblečení? Žiji ve středně velkém městě, tak možná je to tím, ale i když občas zavítám na vesnici, tak to tam nevidím. Mně je 74 let, ale to bych si na sebe nikdy neoblékla.Připomíná mi to opačný příklad zde, kdy jme byly nabádány k módním výstřelkům, které bych ale také nenosila. Ba společných fotkách ze srazu s í60 je vidět, ze dámy jsou oblečeny vkusně. Mně ty šátky na hlavě připomínají 50. léta nqa vsi.
Soňa Prachfeldová
Je vidět, že mnoho starých lidí dokáže být veselých a nermoutí se tím, co bude, až bude. Nač taky. Ale upřímně moje babičky by takto nepozovaly , jejich vnučka ano :-)
Dana Nepejchalová
Myslím si , že řádit se může v každém věku jakkoliv.
Věra Ježková
Myslím, že smysl pro humor mám. Pro řádění tohoto druhu ale moc ne. Ani za mlada. Líbí se mi č. 13.
Jana Kollinová
Nejvíce se mi líbí obr. 3, určitě je to ze srazu spolužáků po xxx letech. :-)
Eva Mužíková
Já jsem pro každou legraci Hanko, tak šup sem s nápady.
Hana Rypáčková
Jo, musíme zase něco zvojtit...Aby byla legrace...
Alena Tollarová
Dokud lidi neberou všechno vážně a dokážou si dělat legraci, je svět v pořádku. Co třeba fotky z našich setkání v kloboucích nebo bláznivých brýlích, o kostýmované maškarádě o čarodějnicích nebo masopustu v restauraci za plného provozu nemluvě. Máme je na profilech.
Jana Šenbergerová
Bez špetky smyslu pro humor by bylo stáří hodně smutné.
Anna Potůčková
Dotud dobře, dokud i senior řádí! V Kořenově se řádilo také a bylo to veselé, milé a hodně zábavné!
Danka Rotyková
Moc hezké fotky. Já kolem sebe vidím ráno dost seniorů, ale takhle bohužel neskotačí.
Zdenka Soukupová
Opravdu veselé fotky. Fandím takovým lidem, protože jak se říká, s humorem jde všechno líp. A věřím už i tomu, že oddaluje to " nehezké" stáří.
Jitka Hašková
Já si myslím, že parta íčkařů je fajn. Dokážou se zabavit - viz video Vodník z Kořenova.
Dana Puchalská
Číslo 13 je paráda.
Marie Doušová
Může - li senior řádit , je to vždy jen dobře ,protože je plný života a radosti. Foto je k pobavení......
Karel Boháček
Běžný foto...Tohle vidím denně. Problém je, že než stačím něco vyfotit tak jsou v čudu. Kam se hrabou dnešní mladí slimáci ...