Když si senior zařádí
FOTO: pinterest.com

Když si senior zařádí

5. 6. 2019

Novináři a editoři měli často problém. Když k nějakému článku týkajícímu se stárnutí či lidí vyššího věku, hledali v agenturách vhodné fotografie, mnoho jich v nabídce nebylo.

Když už tak šlo o snímky poněkud uměle vypadajících lidí se zářivě bílými zuby, kteří je dávali světu na odiv v nadšených úsměvech. Najít fotku normálně vyhlížejícího starého pána či dámy? Docela těžký úkol.

Hodně se mění. S tím, jak se o stárnutí populace na celém světě čím dál více mluví, zaměřují se fotografové na focení lidí vysokého věku. Někdo to pojímá decentně, komorně, protože zastává názor, že stáří by mělo být spojeno s jakousi důstojností. Jiní volí přesně opačnou cestu.

To, že se někdo dožil vysokého věku, přece neznamená, že by se kvůli tomu měl stát vážným, bez špetky humoru. A tak v poslední době vznikají značně veselé snímky, které jsou výborným důkazem toho, jak hodně se lidé mění.

Pod pojmem babička či dědeček si už mnozí lidé, a to i velmi mladí, nepředstavují důstojně se tvářící pár sedící na lavičce pod třešní. Nepředstavují si pod tím pojmem ani ty uměle vyhlížející bytosti se zářivými úsměvy, kteří by se kvůli označení babička a děda naopak naštvali. Vznikají fotky seniorů, kteří si prostě umějí zařádit a ze všeho nedobrého, co stárnutí přináší, si dělat legraci.

Tak tady je malá inspirace, jak různě se člověk může nechat fotit a je úplně jedno, jestli je mu dvacet nebo osmdesát. Hlavní je, že si to užije.

Hodnocení:
(4.8 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.