Báby Žižkovandy II
Ilustrace: pixabay.com

Báby Žižkovandy II

9. 6. 2019

Baba Policejní.
Číhala na žižkovské ulici a vyčkávala příjezdu nějakého policejního vozu. Všichni policisté pak vyběhli někam k případu. Přišel její okamžik. Naskočila do auta, nastartovala ho a hned s ním někam odjela. Později ji chytli a přivedli k soudu. Už byla už stará a sešlá, zavřít ji ze zdravotních důvodů nemohli. Nakonec musela soudci slíbit, že už to víckrát neudělá.

Baba Tunelová.
S oblibou vlézala do železničních tunelů pod vrchem Vítkovem. Musela přijet policie a hledat ji z obou konců tunelu. Železniční doprava tak byla zastavena a ochromena. Chytili ji a musela se dostavit k soudu. Žádali ji o vysvětlení. Prý už od mládí se ráda prochází tunely. Odpustili jí to a zase musela slíbit, že už to víckrát neudělá.

    
Baba Soudcová.
Celý život soudila na Žižkově menší zločiny. Když šla stářím do penze, radovala se. Už skvěle věděla od kriminálníků, jak co úspěšně ukrást. Při jejím stáří jí každý lékař napíše, že pobytem ve vězení by utrpělo její zdraví a důstojnost. Tak už byla konečně beztrestná a mohla začít směle krást.

                                                                       

    

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Výborně !
Hana Šimková
Pane Miloši ráda Vás čtu
Jarmila Komberec Jakubcová
Opět super článek - protože jsem žila na Žižkově úplně ty ženy vidím. Je pravda, že v pavlačových domech žili svérázné postavičky. Pane Miloši máte postřeh a smysl pro humor.
Zuzana Pivcová
Jsou to velmi živé portréty, i když poněkud atypické, díky.
Dana Puchalská
Super čtení.
ivana kosťunová
Váš osobitý humor se mi moc líbí