Chutné triky s melounem
Drink s melounem a okurkou. Foto: Archiv

Chutné triky s melounem

10. 6. 2019

Meloun v létě příjemně osvěží. Ale také se může stát zajímavým doplňkem mnoha jídel. Grilovaný se blýskne v salátu, na námořnických špízech i ve skvělých long drincích s okurkou.

Salát s grilovaným melounem
½ melounu
200 g sýru halloumi
olivový olej
2 limetky
polníček
čerstvá bazalka
opečené toasty
javorový sirup na dochucení
sůl a pepř

Meloun nakrájejte na měsíčky, sýr halloumi na menší kousky. Grilujte je potřené olivovým olejem, osolte a opepřete. Na gril přidejte i rozpůlené limetky. Na talíře rozdělte polníček, ogrilované melouny a sýr. Zakapejte šťávou z limetek a olivovým olejem, podávejte s bazalkou a opečenými toasty.

Námořnické melounové špízy
½ melounu
200 g čerstvého kozího sýru
2 hrsti ostružin
čerstvá máta

Rozkrojte meloun na dvě půlky, z poloviny melounu krájejte stejně tlusté plátky a z nich pak vykrajujte kolečka stejně velká jako jsou kolečka sýru. Na špejle napichujte střídavě meloun, sýr, ostružinu a lístek máty. Podávejte s kousky čerstvého ovoce.

Long drink s melounem a okurkou
1/3 melounu
1 okurka
čerstvá máta
1 limetka
gin a tonic

Z melounu vykrojte kuličky, rozdělte je do sklenic. Přidejte kostky ledu, na plátky nebo kolečka nakrájené okurky a čerstvou mátu. Zakápněte šťávou z limetky a podle chuti dolejte ginem a tonikem.

Dobrá zpráva na konec: meloun má vysyoký obsah vitamínů, minerálů a antioxidantů. 

Hodnocení:
(4.8 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Zajímavé nápady, ale když si koupím melouna, tak si k němu sednu a sním ho.
Karel Boháček
A to ještě je lepší ze zahrádky pěstovaný na koňském českém hnoji...
Dana Puchalská
Meloun mám nejradši samotný. Hezky nakrájený na míse. Už se těším, až budou v obchodě. Ty co teď prodávají nemají žádnou chuť. Prostě si počkám na léto.
Jana Šenbergerová
Meloun je nejprospěšnější na lačno a bez jakýchkoliv dalších ingrediencí. Spousta lidí je přesvědčena, že jim meloun nedělá dobře, ale jen proto, že ho jí v nevyhovujících "směsích". Meloun s čímkoliv je pro mě házení perel sviním. Grilovaný meloun je totální zvrhlost. Nicméně uznávám, že ve spojení s něčím zeleným vypadá ve sklenici dobře. :-)
ivana kosťunová
Čistě mužské řešení :))
Karel Boháček
Nejlepší je rozmixovat obsah melounu uvnitř vrtačkou s metlou a pak vrazit do melounu kohoutek..