Kořenov I - Pátek Jizerka a Vodník
Foto autorka

Kořenov I - Pátek Jizerka a Vodník

8. 6. 2019

Pro letošní sraz íčkařů byl v lednu zvolen Kořenov v Jizerských horách. Dobrou duší, která se této nevděčné úlohy zhostila na výbornou, byla Jindřiška Hubačová. Termín setkání byl stanoven na konec května a začátek června, což slibovalo už téměř letní počasí. Nastal den D, tzn. pátek 31.5.2019. Naložili jsme věci do auta a vyrazili směr Liberec, Jablonec n/N a další města, až jsme bez bloudění přistáli v Kořenově. Velké vítání se známými  i s dosud neznámými tvářemi, ubytování a další podobné činnosti. Páteční výlet jsme si naplánovali na nedalekou Jizerku.

Pár údajů, získaných z internetu. Jizerka je horská osada v CHKO Jizerské hory.  Zástavba vsi je od roku 1995 chráněna jako vesnická památková rezervace. Leží na Malé Jizerské louce ve výšce 862 m n. m a tím se stala nejvýše položenou osadou v Jizerských horách. Turista zde najde opravdu vše, nač si vzpomene. Dočetla jsem se, že se tu před veřejností schoval Lubomír Štrougal (určitě nemusím psát, kdo to byl), ale nemovitost si zde pořídil  i Petr Kellner, také jistě znáte.

Ovšem nás výše zmínění pánové opravdu nezajímali. My jsme chtěli dojít k Hnojovému domu, slyšela jsem to poprvé, malá přednáška nám objasnila, proč se mu tak říká. Auta jsme nechali na parkovišti a vydali se na cestu. Na kopci se nám naskytl nádherný pohled do údolí, louky byly poseté množstvím krásně žlutého upolínu, horské boudy upravené, cestou jsme narazili na skotský náhorní skot, prohlédli jsme si Safírový potok, který se vlévá do Jizerky, protékajécí osadou, ale safíry jsme nenašli. Konečně jsme dorazili k cíli a nestačili jsme se divit. Louka před Hnojovým domem byla plná rozkvetlých narcisů. Mise byla splněna a my jsme se vydali na zpáteční cestu.

Zlatým hřebem tohoto dne ale bylo něco úplně jiného, a to byla báseň Vodník. Tedy původně mělo jít o Erbenovo drama, ale když mi kvůli tomu volala Evička Mužíková, daly jsme hlavy dohromady a půjčily jsme si Vodníka z jednoho divadla.Tedy samozřejmě zkrácenou verzi. Evka oslovila vybrané kandidátky a parodie byla na světě. Musím říct, že všechny zúčastněné dámy do toho daly srdce a byly super. Obecenstvo se bavilo, herečky se bavily, zkrátka dobrá věc se podařila.

A tak to má být. Radost ze shledání, upřímnost a pohoda. Výlet jsem rozdělila do dvou částí, další bude sobota a Mumlavské vodopády. Zvu vás na malou procházku a velkou legraci..

Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Další pěkné povídání, díky, Naďo, u fotek jsem si připomněla hlavně páteční výlet na Jizerku.
František Matoušek
Hezké povídání i fotečky. :-)
Alena Tollarová
Na Jizerce to bylo prima, jen škoda, že jedna účastnice nedošla do cíle. Snad se brzy zahojí. Vodnická šou se snad taky líbila, vodník neměl chybu a opravdová bábovka - to mě dostalo. Možná jsi mohla přidat odkaz na to video. :)
Hana Rypáčková
Povedlo se to...
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc pěkné setkání - i počasí nám přálo.
Marie Seitlová
Nadi, díky, byla jsem tam při čtení článku znovu. Snad i tu vůni narcisů jsem cítila. Krásné fotky.
Věra Ježková
To koukám. :-)
Dana Puchalská
Hezký článek a krásné fotografie.
Alena Vávrová
Supéééér!!! ♥
Jitka Mošovská
Naďo, příroda čistá a kvetoucí, děvčata z Vodníka byly senzační.
Hana Polednová
Nadi, článek i fotky jsou úžasné. Děkuji a těším se na pokračování.
Lenka Hudečková
Nadi, je vidět, že jste si to nádherně užili, sláva Jndřišce :-). Pěkné fotky, upolínů je tam mnohem více než u nás na upolínové louce. A ještě tolik narcisek. Nojo, hory :-). Díky za článek :-)
Hana Nováková
Vše vyjadřující fotky, výlet plný pohody a tak jste si to určitě přáli
Anna Potůčková
Nadi, moc hezký článek, krásné fotky a pro mne další vzpomínání, jak zdařilé setkání to bylo!
Eva Mužíková
Tak to jsem se Nadi pobavila. Vodník na hanbě mne dostal. Jsem moc ráda, že jsi vše perfektně zdokumentovala a vtipně i popsala.. Fotky jako vždy suprové. Těším se na Mumlavu...
Elena Valeriánová
Já neodolám a ještě aspoň jednou se pokusím do těchto míst dostat. Zrovna mi chybí jak Jizerka, tak i Safírový potok. A díky té záplavě fotek, co jsme tam nafotily, je to prostě nezbytné. Jedná fotek lepší než druhá. Nadi, díky a těším se na pokračování.