Hlasujte v anketě Strom roku 2019
FOTO: Marek Olbrzymek pro stromroku.cz

Hlasujte v anketě Strom roku 2019

18. 6. 2019

Do finále letos plnoletého ročníku ankety, za kterou stojí Nadace Partnerství, postoupila dvanáctka kandidátů z devíti krajů. Ty usilují o prvenství v podobě odborného ošetření zdarma a postupu do celoevropského kola soutěže. V národní soutěži je letos vůbec poprvé možné hlasovat online.

„Loňská vítězka Zádvorská lepa musela nasbírat na první příčku přes 26 tisíc hlasů. Přitom Velké Opatovice, ze kterých již vzešla dvě prvenství v anketě, mají jen málo přes 3,5 tisíce obyvatel, takže by se Opatovičtí vešli do celkového výsledku svého stromu sedmkrát. O vítězi tak rozhoduje hlavně schopnost ambasadorů stromů přesvědčit a motivovat své okolí, rozhodně automaticky nevyhrává největší soutěžní město. Od letošního elektronického způsobu hlasování si navíc slibujeme, že udělá soutěž ještě napínavější a umožní do tématu péče o významné stromy vtáhnout mnohem více lidí,“ přibližuje novinky koordinátorka ankety Andrea Krůpová. 

K tomu chce Nadace Partnerství přispět zapůjčením putovní výstavy finalistů, kterou bude v průběhu léta možné navštívit ve všech zapojených městech a obcích. Hlasování končí 25. září, výsledky se veřejnost dozví 3. října v Brně.

Hlasujte nyní na tomto místě.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Když já mám nejraději břízy.
Růžena Kuželková
také jsem odhlasovala a dala hlas "stromečku" z rodného města,i když už tam léta nebydlím,tak snad se umístí na dobrém místě
Hana Rypáčková
Můj strom je habr..
Marie Seitlová
Odhlasováno.
Eva Mužíková
I já .
Karel Boháček
.. je mi líto, že Severní Čechy nemají svého abonenta.
Jarmila Nedvídková
Já měla vybraný strom a dala hlas už včera.
Irena Mertová
Odhlasovala jsem.
Věra Ježková
Odhlasováno. Je to hezká akce.
Anna Potůčková
Mám také odhlasováno. Jak jinak než také pro Přílepský habr.
Alena Tollarová
Už jsem si svého favorita vybrala a hlas mu poslala.
Marie Měchurová
Už jsem hlasovala pro Přílepský habr. Roste od nás 2 km v přílepském zámečku. Asi nevyhraje, ale to nevadí..
Jitka Hašková
Vybrala jsem si jeden strom pro hlasování.
Naděžda Špásová
Tak jsem odhlasovala jeden strom. :-)
Zuzana Pivcová
Hlasování jim sice nepomůže, ale kdyby se tak lidé kvůli této akci alespoň víc zamysleli nad krásou a užitečností stromů a přírody vůbec.
Lenka Kočandrlová
Mám ráda všechny stromy....zaslouží si to!
Mirek Hahn
Některé stromy jsou hodně zajímavé... Na některé se zajedu podívat.
Karel Boháček
Já mám svoji hrušku na zahradě pod kterou seděl můj pradědeček a Janin smrk / strom věnovaný manželce a zanesený na mapy.cz,