Ztratili jste na letišti kufr? Nechali jste v letadle mobil? Jak řešit tyto situace?
Ilistrační foto: Letiště Praha

Ztratili jste na letišti kufr? Nechali jste v letadle mobil? Jak řešit tyto situace?

20. 6. 2019

Na koho se obrátím, když se mi ztratí zavazadlo a na koho, když se mi něco poškodí na bezpečnostní kontrole? Tady je přehled situací, které vás mohou během cestování letadlem potkat a jak je řešit. 

Na koho se obrátím když:

- je zpožděný, zrušený let? Na leteckou společnost,

- dlouho čekám na zavazadlo, mám jej zničené nebo ztracené? Na přepážku reklamace zavazadel letecké společnosti,

- se mi něco stalo při bezpečnostní kontrole? Na příslušné letiště,

- jsem ztratil doklady? Na policii,

- jsem ztratil něco na palubě letadla? Na leteckou společnost,

- jsem ztratil něco v prostorách letiště? Na příslušné letiště.

 

Jak postupovat v nenadálých situacích vám přiblíží i toto video:

 

Na vše jsem se doma připravil a teď mám na letišti dostatek času

Již v několika článcích jsme vás na našem webu informovali, jak se připravit na bezpečnostní kontrolu, jaké jsou možné druhy odbavení, jak pohodlně cestovat s dětmi atd. Pokud se totiž na vše připravíte dopředu, budeme mít správně zabalené zavazadlo, budete mít tekutiny v sáčku a elektroniku v příručním zavazadle, zbyde vám dostatek času na pohodový průchod letištěm. A co pak s tímto volným časem na Letišti Praha?

Na Letišti Praha najdete velké množství obchodů, kaváren či restaurací. Nedávno otevřenou prodejnou je například prodejna s obuví Baťa na Terminálu 2 nebo oblíbená značka kvalitních švédských batohů a outdoorového oblečení Fjällraven na Terminálu 1. Na Terminálu 2 pro vás také Letiště Praha nedávno otevřelo relaxační zónu, kde si pohodlně odpočinete před odletem. Na Terminálu 2  najdete také trochu zábavy z budoucnosti. Robot Master Pepper vás zde nejen pobaví, ale také vám poradí kde najít váš gate. Pokud si nedej bože něco zapomenete doma, tak to budete moci zcela jistě pořídit i na Letišti Praha. Najdete tu totiž také lékárnu nebo cestovatelský obchod. Je toho opravdu hodně a na své si přijdou jak děti v mnoha z dětských koutků, tak dospělí v nějakém z obchodů nebo kvalitní restauraci.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Zažila jsem (naštěstí) jen zrušený let kvůli počasí, a to z Mnichova do Prahy asi ve 20 hod. Letecká společnost Lufthansa se o mě vzorně postarala a dostala jsem večeři, ubytování přímo na letišti v hotelu Kempinski a snídani. Vím případy, kdy někomu známému nedocestovalo zavazadlo. Všechny tyhle problémy musí být velmi nepříjemné.